Vakıfbank Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları

Vakıfbank Emekli Kredisi 2018

Emeklileri düşünen bankalardan biri olan Vakıfbank’ın emekli kredisi hakkında tüm detayları öğrenebilir, başvuruda bulunabilirsiniz. Vakıfbank emekli kredisi faiz oranlarını ve 12, 24, 36 veya 48 ay vade farkı ile ortaya çıkan geri ödeme farklarını görebilirsiniz.

Henüz özelleşmemiş devlet bankalarından biri olan Vakıfbank’ın emeklilere özel sunduğu kredi imkanlarını kullanabilmeniz için şartlar oldukça basit. 80 yaşını aşmamış olmanız ve emekli maaşınızın tamamını kapsayan daha önceden çektiğiniz bir krediniz yoksa siz de bugün kredi başvurunuzu yaparak ödeyebileceğiniz miktarda krediye sahip olabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Kredisi Şartları

Vakıfbank faiz oranlarını emeklilere özel avantajlı olarak sunmaktadır. Vakıfbank üzerinden ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliler için 10.000, 20.000 ve 30.000 TL gibi miktarları faiz oranlarıyla birlikte geri ödeyeceğiniz taksitleri görebileceğiniz hesap tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Eğer maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız yine PTT aracılığı ile Vakıfbank’ın kredi olanaklarından faydalanmak istediğinizi belirterek size özel faiz oranlarıyla emekli kredisine sahip olabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 80 yaşını aşmamış ve daha önceden çektiğiniz kredinin taksiti emekli maaşınızın tamamını kapsamıyorsa hemen aşağıdaki bağlantı üzerinden Vakıfbank emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli Maaşı ile Taşıt ya da Konut Kredisi Çekilir mi?

Merak edilen sorulardan biri de emekli maaşı ile taşıt veya konut kredisi çekilip çekilemeyeceğidir. Bankalar, taşıt ya da konut kredisi gibi yüksek rakamlarda kredi kullandırırken sizden bir takım şartları yerine getirmenizi istemektedir. Bu şartlar;

Kredi sicilinizin bozuk olmaması: Daha önceden kullanmış olduğunuz kredi veya kredi kartlarını zamanında ödeyip borcunuzu kapattıysanız endişe etmenize gerek yok. Ancak düzensiz ödeme yaparak kredi notunuzu düşürmüş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bankanın size olan bakış açısı değişebilir ve kredi çekmeniz zorlaşabilir. Kredi notunuzdan emin değilseniz Kredi Notu Sorgulama yazısına giderek mevcut notunuzu öğrenebilir, kredi için uygunluk derecesinden emin olabilirsiniz.

Kredi taksitlerinin hane halkı gelirinin yarısını aşmaması: Kullanmak istediğiniz kredinin taksitleri, hane halkının geliriyle orantılı olması beklenir. Örneğin 40 bin TL kredi çekmek istediniz ve evinizin toplam geliri 3500 TL. İyimser yaklaşarak 40 bin TL’yi geri 50 bin TL olarak 36 ay vade ile ödeyeceğinizi düşünerek aylık taksitinizi 1388 TL olarak hesaplayabiliriz. Bu rakam hane gelirinizin yarısını aşmadığı için 40 bin TL kredi çekmenizin bir mahsuru görünmüyor.

80 yaş sınırı: Yaşınız ve kredi vade süresinin toplamı 80 yılı geçmemelidir. Vakıfbank emekli müşterisine kredi verirken 80 yaşını aşmamış olmasını istemektedir. Bunun da sebebi kendini güvene almak istemesi diyebiliriz. Sonuç olarak bankalar da birer ticari işletmedir ve kendi kurallarını koyabilir.

Vakıfbank Emekli Kredisi Hesap Tablosu

Kredi Miktarı 10.000,00 TL
Vade 12 Faiz Oranı %2,02
Toplam Ödenecek Tutar 11.733,53 TL Taksit Tutarı 970,39 TL

 

Kredi Miktarı 20.000,00 TL
Vade 24 Faiz Oranı %2,02

Vakıfbank Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT İşyerleri’ne giderek emekli kredisi başvurusunda bulunabilir veya aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Vakıfbank’ın online başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/bireyselkredibasvuru/Subesiz2/BireyselKrediBasvurusuYeni.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir