Vakıfbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Vakıfbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?
Vakıfbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Vakıfbank bankamatikte para kaldı durumlarda öncelikle Vakıfbank’ın 0850 222 0 7 24 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yapılması gereken işlemler bankanın müşteri temsilcileri aracılığı ile öğrenilmelidir. Böylelikle Vakıfbank bankamatikte para kaldı veya ATM güvenliğinde yapılan her işlemler için önlemler alınabilmektedir.

Göz atabilirsiniz: Vakıfbank Maaş Müşteri Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Vakıfbank ATM Güvenlik Önlemleri

Vakıfbank ATM’lerinde yapılan her işlem için güvenlik önlemlerinin alınması lazımdır. Çünkü karşılaşılan herhangi bir olumsuz durumlarda alınan güvenlik önlemleri sayesinde rahat bir şekilde işlemler yapılabilmektedir. Aşağıda Vakıfbank ATM kullanımında müşterilerin güvenlik önlemlerini almaları için yapmaları gerekenler yer almaktadır:

 • ATM’de öncelikle şifreler gizli ve kimsenin göremeyeceği bir şekilde girilmelidir. Şifrelerin unutulduğu ya da birisi tarafından bilindiği durumlarda Vakıfbank’ın 0850 222 0 7 24 numaralı müşteri destek hattı aranarak banka tarafından yeni şifre alınmalıdır.
 • Banka kartlarının şifreleri oluşturulurken tahmin edilmesi kolay olabilecek rakamların veya ardışık rakamların kullanılmaması gerekilmektedir.
 • Banka kartı için belirlenen şifre telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve kredi kartı şifrelerinden farklı olarak oluşturulmalıdır.
 • Banka kartı için oluşturulan şifreler belli zaman aralıkları içerisinde değiştirilmelidir.
 • Vakıfbank ATM’lerinde kartın kalması veya alıkonulması durumlarında bankanın şubesine giderek banka görevlilerinden destek alınmalı veya 0850 222 0 7 24 numaralı Vakıfbank’ın müşteri hizmetleri numarası aranarak bilgiler alınmalıdır.

Vakıfbank Kartlarının Kötüye Kullanılması

Vakıfbank kartlarının kaybolup birisi tarafından el koyulması durumunda kartların kötüye kullanılma olayı kaçılmaz bir durumdur. Aşağıda Vakıfbank kartlarının kötüye kullanıldığı durumlar sırasıyla açıklanmaktadır:

 • Kart numarası veya manyetik alan bilgisinin değiştirildiği kartların kullanılması,
 • Kart sahibinin kaybettiği ya da çaldırdığı kartın 3. Şahıslar tarafından kullanılması,
 • Kart sahibine ait kart numarası, vade ve 3 haneli güvenlik kodunun 3. Kişiler tarafından ele geçirilerek internet üzerinde ya da Mail Order yoluyla siparişlerde kullanılması,
 • Kart sahibinin kaybettiği ya da çaldırdığı kimlik bilgilerinin kullanılması gibi durumlarda başkaları tarafından kartların kullanılmaması için 0850 222 0 7 24 numaralı Vakıfbank’ın müşteri hizmetleri aranarak kartın kullanıma kapatılması için talepte bulunulmalıdır.

İlginizi çekebilir: Vakıfbank Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi,

Göz Atabilirsiniz;

Şirketlerde Vakıfbank Kart Güvenliği

Şirketlerde kullanılan Vakıfbank kartının güvenliliği için alınması gereken belli başlı önlemler bulunmaktadır. Bu önlemler aşağıda yer almaktadır:

 • İşe alım prosedürleri düzgün bir şekilde oluşturulmalıdır.
 • Şirkette çalıştırılan kişilerin kart kullanımlarının dereceleri kontrol altına alınmalıdır.
 • Toplam ciro için, kart cirolarının değişimi kontrol edilmelidir.
 • Çalışan görevlilerin kartla yaptıkları işlemleri müşteri önünde yapmalı ve kartları başka cihazlarda kullanılıp kullanılmadığı gözden geçirilmelidir.
 • İşyerlerindeki kamera kayıtları mümkün olduğunca uzun süre kayıt altında tutulmalıdır.
 • Restoran kategorisindeki işyerleri için POS makinesinin masaya götürülerek müşterilerin önünde hesap alınması gerekmektedir.
 • “Karta el koy” uyarısı alındığı durumlarda ve karta el koyarak sahtecilik işleminin engellemesi sonucunda Vakıfbank tarafından ödüllendirmeler yapılmaktadır.

Vakıfbank Kartlarına El Koyulması Durumunda Yapılması Gerekenler

Vakıfbank bankamatiğinden veya ATM’lerinden yapılan işlemlerde banka tarafından kartlara el koyulması durumunda yapılması gereken belli başlı işlemler bulunmaktadır. Öncelikle müşteriler Vakıfbank kartlarına el koyulduğunu anladıkları anda Vakıfbank bankamatiklerinin başından ayrılmadan önce Vakıfbank’ın telefon bankacılığını kullanarak 0850 222 0 724 numaralı çağrı destek hattını aramalıdır. Veya bulundukları yerde en yakın Vakıfbank şubesine giderek ATM ve bankamatik tarafından kartlarına el koyulduğunu bildirmelidir.  Ayrıca kartlara el koyulması durumunda Vakıfbank’ın internet veya mobil bankacılığını da kullanarak Vakıfbank’ın “www.vakifbank.com.tr” internet adresine giriş yapılıp “Bize Ulaşın” sekmesinden kredi kartlarına el koyulması durumu iletilerek kartların kullanımının iptalini gerçekleştirmek için talepte bulunulmalıdır. Benzer şekilde Vakıfbank sim kart bloke işlemleri için de benzer adımlar izlenmelidir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz