Vakıfbank Anında Kredi Başvurusu

Vakıfbank Anında Kredi
Vakıfbank Anında Kredi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

VakıfBank, bireysel ihtiyaç kredisi faizlerinde bir kez daha indirime giderek, 1.49 faiz oranını maaş müşterileri için yüzde 1,45’e, diğer müşterileri için yüzde 1,55’e düşürdü. Vakıfbank anında kredi başvurusu yapılabiliyor.

Tercih edilirliği çok fazla olan ve kampanyalarıyla da müşterilerini çeken Vakıfbank anında kredi imkanı ile de hem müşterilerini hem de paraya ihtiyacı olanları mutlu ediyor. Vakıfbank ile dakikalar içerisinde 20.000 TL’ye kadar kredi bulmak mümkün oluyor. Aynı zamanda çekilen kredinin ödeme şekilleri de kolay oluyor. Mobil bankacılık ve internet bankacılığı ile ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak çekilebilecek bankalar içerisinde Vakıfbank önemli bir yer edinmiş oluyor. Vakıfbank da çekilen kredilerde kredi tahsis ücreti de çekilen krediye göre değişiklik göstermekle birlikte 45 TL ve 75 TL arasında bulunuyor. Banka müşterisi olmayanlar için anında kredi de Vakıfbank bazı şartlarda sunuyor. Çekilebilecek olan kredi miktarları müşterilerin notuna göre ve belirlenmiş şartlara göre belirleniyor.

VakıfBank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım’a kredi başvurusu yapmak için aşağıdaki yer alan yöntemleri kullanabilirsiniz. Vakıf Katılım, 2018 yılında 100 şubeye ulaşarak yurt genelinde şubeleşmesini artırmak istemektedir. Her geçen gün şubelerine yenisini ekleyen bu bankayı yakın zamanda Türkiye’nin her yerinde ulaşabilmek mümkün olacaktır. Vakıf Katılım, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. İşte Vakıf Katılım kredi başvurusu yapabileceğiniz yollar.

Türkiye’de hızla yayılan ve her geçen gün yeni şubeleri açılan Vakıf Katılım’ın size en yakın şubesine giderek kimliğinizle birlikte müşteri temsilcisinden finansman destekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıf Katılım internet şubesi olan vakifkatilim.com.tr adresinden hesaplama yapılabilmekte ancak şuan için kredi başvuruları bankadan alınmaktadır. Ancak Vakıf Katılım’ın internet şubesinden, Vakıf Katılım müşterileri giriş yaparak kredi başvurusu yapılabileceği de bilinmektedir.

Vakıf Katılım müşteri hizmetleri numarasını arayarak kredi başvurusu ve krediler ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. 0850 202 1 202 numarasını arayarak hemen Vakıf Katılım müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Vakıf Katılım Sms İle Başvuru

Vakıf Katılım’da sms ile kredi başvurusu seçenekleri henüz bulunmamaktadır.

Vakıf Katılım Bankası tüketici finansmanı kapsamında 15 bin TL likidite edinmek isteyen müşteri, geri ödeme için 24 ay vade tercih etmesi durumunda aylık 788 TL taksit ödemek durumundadır. 2 yılın sonunda müşterinin bankaya yapacağı toplam geri ödeme tutarı 18.913 TL düzeyinde gerçekleşecektir. Banka, müşteriden ayrıca 75 TL finansman tahsis ücreti talep edecektir. Söz konusu ücretin tahsilatı finansman edinimi sırasında peşin olarak yapılacaktır. Finansmanın yıllık maliyet oranı 26,7 düzeyindedir.

Bankadan 25 bin TL finansmanı 36 ay vadeli olarak kullanmak isteyen müşterinin aylık geri ödemeleri 974 TL olacaktır. 36 aylık vade sona erdiğinde müşterinin bankaya gerçekleştirdiği toplam geri ödeme tutarı 35.061 TL seviyesini bulacaktır. Müşterinin finansman tahsis ücreti olarak likidite edinimi sırasında bankaya ödeyeceği tutar bu örnekte 125 lira olarak gerçekleşecektir. Tüketici finansmanının müşteriye yıllık maliyet oranı 26,7 seviyesinde olacaktır.

Vakıfbank Anında Kredi Hesaplama Faiz Oranları

Vakıf Katılım Bankası tüketici finansmanı uyarınca nakit sağlamak isteyen müşterilerden banka kefil talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Bu karar, müşteri özelinde banka tarafından verilmektedir. Finansman başvuruları banka şubeleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Faiz hassasiyeti olan ve dinimize uygun bir çerçevede Finans, Bankacılık ve Kredi ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlarımızın Faizsiz Bankacılık, Faizsiz Kredi, Faizsiz Sigorta ya da Faizsiz Yatırım gibi gereksinimlerini karşılamak için hayata geçirilmiş finans kurumlarına Katılım Bankaları adını veriyoruz.. Bunlardan en yenisi olan ancak devlet desteği ile de en hızlı büyüyen Katılım Bankası olarak Vakıf Katılım’ı gösterebiliriz. Vakıf Katılım tüm bankacılık işlemlerini faizsiz yöntemlerle gerçekleştiriyor. Katılım Bankaları Faizsiz ve dini hassasiyetlere uygun olarak faaliyetlerini sürdürmelerine rağmen hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini yapabilmenize olanak sağlıyor.

VakıfBank Anında Kredi Alınacak Ücretler (TL) Maliyet Oranı (%)
Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Aylık) Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Efektif Yıllık Faiz Oranı
9.000 TL 60 Ay %1.55 250,22 TL 45,00 TL % 25,0661
30.000 TL 60 Ay %1.55 834,04 TL 150,00 TL % 25,0659
Minimum vade 3 ay, maksimum vade 60 aydır.
Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının % 0.5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden % 5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.
Efektif Yıllık Faiz Oranı hesaplamasına kredi için tahsil edilen faiz ve vergiler dahildir. 9.000 TL için 1 yıllık Hayat Sigortası prim tutarı, 35 yaşındaki erkek müşteri için 56,67 TL olup Efektif Yıllık Faiz Oranı hesaplamasına dahil edilmemiştir. Kredi hayat sigortası kredi tutarına, vadesine ve müşterinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Efektif Yıllık Faiz Oranı örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır.
Bankamızdan maaş almayan müşterilerimiz 9.000 TL’ye kadar, maaş alan müşterilerimiz ise 30.000-TL’ye kadar Anında Kredi kullanabilecektir.

VakıfBank Kredi Hesaplaması

Vakıfbank güncel kredi hesaplaması için https://www.vakifbank.com.tr/kredi-hesaplama-araci.aspx?pageID=1333 sitesini ziyaret edebilirsiniz.

VakıfBank, 1954 yılında dönemin başbakanı Adnan Menderes’in talimatıyla kurulmuş bir bankadır. 2005 yılında ise %25’lik kısmı halka arz olmuştur. Devlet bankası olduğu için kamu kuruluşları, emekli maaşları gibi önemli ödemelerin yapıldığı bir banka halini almıştır.

Türkiye’nin en büyük 7. bankası olan Vakıfbank’ın yurt dışında da pek çok şubesi vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde Bahreyn’de Almanya’nın Frankfurt ve Köln şehirleriyle Avusturya’nın Viyana gibi kentlerinde şubesi bulunur.

VakıfBank’ın diğer iştirakleri arasında; Güneş Sigorta A.Ş., Vakıf Emeklilik A.Ş., Vakıf Finans Factoring Hizmetleri A.Ş., Vakıf Finansal Kiralama A.Ş., Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Vakıf B Tipi Menkul Kıymetler Yat. Ort. A.Ş., Vakıf Portföy Yönetimi A.Ş., Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Vakıf Pazarlama San. ve Ticaret A.Ş., Taksim Otelcilik A.Ş., Vakıf Enerji ve Madencilik A.Ş., Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş. yer alır.

Vakıfbank Anında Kredi Detayları

Vakıfbank anında kredi hizmeti tüketicilerin nakit ihtiyaçlarını çözmeye yönelik sunulan gelişmiş bir hizmettir. Bu sistemle tüketicilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır. Bunun yanı sıra bu hizmetten bankanın müşterisi olsun ya da olmasın bütün tüketiciler yararlanabilmektedir.

Bunun yanı sıra bireysel kredilerle ihtiyaç kredileri ön plandadır. Bunlar taksitli ihtiyaç kredisi, taşıt kredileri,sarıpanjur ev kredisi,Vakıfbank ek hesap,Vakıfbank taksitli ek hesap olmak üzere birçok seçenek mevcuttur. Belirli ve düzenli bir geliri olan ve istihbaratı olumlu olan tüketicilerekullandırılmaktadır. Bir başka ayrıntı ise kredi kullanan kişiye, Hayat Sigortası da yapılmaktadır. Bu kredi teminat karşılığı kullandırılmaktadır. Vakıfbank belge isteme hakkını saklı tutmaktadır. Bunun sebebi de yaşanacak herhangi bir olumsuzluğun önüne geçmektir.

Vakıfbank Anında Kredi Seçeneğiyle Ev Sahibi Olun

Vakıfbank anında kredi hizmetlerinden bireysel kredi seçeneğine başvurabilmek için 18 yaşını doldurmuş olma ön koşulu bulunmaktadır. Bu koşulu sağlayan her tüketici anında kredi hizmeti için başvuru yapabilmektedir. Bu kredi talebine başvurabilmek için başvuru formunun doldurulması gerekliliği vardır. Bunun yanı sıra kredi değerlendirmesinin olumlu olması durumunda anında kullanıma başlanabilmektedir. Vakıfbank’ınsunmuş olduğu buhizmetlerle her ihtiyaca uygun çözümler sunmaktadır. Vade ve faiz seçenekleriyle her keseye uygun taksitlendirmeler sunabilmektedir.

Bunun yanı sıra Vakıfbank’ın çeşitli kredi hizmeti seçeneği de mevcuttur. Bunlardan bir diğeri ise taşıt kredisidir. Kredilerin belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Banka taşıt kredisi için, nihai fatura değeri 120.000.TL’yi aşan otomobillerde, bedelin %50’sine kadar kredi imkanı sunmaktadır. Vakıfbank anında kredi hizmetinden faydalanabilmek için bu koşullar geçerlidir.

Vakıfbank Anında Kredi Seçeneklerinde 60 Aya Kadar Vade

Bunun yanı sıra nihai fatura değeri 120.000 TL ve altında olan taşıt kredilerinin vadesi 60 ayı, nihai fatura değeri 120.000 TL’nin üzerinde olan taşıt kredilerin vadesi ise 48 ayı geçmemektedir. Bu durum yasal çerçevelerle belirlenmiştir. 60 aya kadar vade seçeneği vardır.Bu yasal sınırdır. Bunun yanı sıra 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri mevcuttur.

Belirli ve düzenli bir geliri olan ve istihbaratı olumlu olan tüketicilerekullandırılan bir kredi türüdür. Rehin alınan araç ise teminat olarak alınmaktadır. Vakıfbank yaptığı incelemeler sonucu gerekli gördüğü takdirde buna ek olarak; kefalet, gayrimenkul ipoteği ya da nakit-mevduat-döviz tevdiat rehni talep edebilmektedir. Kredi kullanan tüketiciye, Hayat Sigortası da yaptırılmaktadır.

Vakıfbank Anında Kredi Hizmetiyle Faiz Değişim Periyodu Seçimi

Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredisi de Vakıfbank anında kredi seçeneklerinden öne çıkan kredi tipi arasında bulunmaktadır. Bu özellikle ilerleyen dönemlerde faizlerin düşmesini bekleyen ya da kredi taksitlerini buna göre güncellenmesini isteyen tüketiciler için sunulan bir hizmettir. Bu krediden faydalanan tüketicilere değişken bir faiz uygulanmaktadır. Tüketicinin faiz oranı değişim periyodu 3, 6 veya 12 ay seçebilme hakkı saklıdır. Ancak bu seçimin sınırı üç kategoridedir.

Vakıfbank Anında Kredi Hizmetinde 180 Ay Vade Farkı

Kredinin diğer ihtiyaç kredilerinden farklı olarak 180 ay vade söz konusudur.  Kredi taksitleri sadece aylık eşit taksitli olarak ödenebilmektedir. Taksitin bir kısmının veya tamamının vadesinden önce ödenmesi halinde erken ödeme tazminatı alınmamaktadır.

Enflasyona Endeksli SarıPanjur konut kredisi başvurusu yapmak için; 444 0 724 numaralı VakıfBank Çağrı Merkezi numarasını aramak gereklidir. 5’i tuşlayarak “Başvuru İşlemleri” menüsünden sonra 2’yi tuşlayarak Kredi Başvuru seçeneğinden 1’i tuşlayarak “Konut Kredisi Başvurusu” menüsü aracılığıyla yapılmaktadır. Krediye ilişkin detaylı bilgi almak isteyen tüketiciler herhangi bir Vakıfbank şubesini ziyaret ederek bilgi alabilmektedirler.

Vakıfbank anında kredihizmeti bankanın tüketiciye sunduğu finansal bir destek olmasıyla dikkat çekmektedir. Vakıfbank tarafından tüketicilere sunulan bu hizmetin bir başka özelliği ise kredinin kullanım anına kadar ana faiz değişikliği ve ücret tutarı değişikliğiyapma hakkının saklı olmasıdır. Banka bu hakkı saklı tutmaktadır. Vakıfbank anında kredi başvuru seçeneğinin yanı sıra farklı özelliklerde bireysel kredi başvuruları da gerçekleştirilebilmektedir. Bu kredi seçeneklerinden faydalanabilmek için öncelikli olarak başvuru formunun doldurulması gereklidir.

Tüketiciler için bankalardan beklenen düşük faiz oranlarının yanı sıra ulaşılabilir olması da önem teşkil etmektedir. Kullanıcılar ulaşılır seçeneğine de günümüzde gelişen ve değişen teknoloji ile beraber sahip olmak istemektedirler. Vakıfbank da sunmuş olduğu anında kredi başvurusu işlemlini kolaylaştırmayı hedefleyen bir bankadır.

Vakıfbank anında kredi için vade süresini ve kredi faiz oranını her müşterisine farklı olarak belirlemektedir. Bunun sebebi de vade süresi ve kredi miktarı farklılıklarıdır. Vakıfbank müşterileri için de cazip seçenekler sunmaktadır. Vakıfbank müşterileri bu ihtiyaç kredilerinde müşteri olmayanlara göre sunulmuş olan şart ve faiz oranlarıyla sahip olabilmektedirler. Bunun yanı sıra banka, müşterisi olmayan ama banka ile çalışmak isteyen tüketiciler de düşünülmektedir. Bankanın sadeleştirilmiş bir kredi başvuru adımı bulunmaktadır. Kullanıcılar kolay ve hızlı kredi başvurusunu önemsemektedir. Banka da bu değerlendirmeyi yaparak başvuru sürecini bu kritere göre düzenlemektedir.Kredi başvurusu öncesi herhangi bir belge toplama zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple kolay adımlı bir kredi başvurusu niteliği taşımaktadır.

Vakıfbank Anında Kredi Başvurusu

Vakıfbank Anında Kredi hizmetinden faydalanabilmek için sadece internet veya cep şubesinden başvuru yapılmamaktadır. Vakıfbank şubelerine yapılacak olan bir ziyaretlerle de dilenen tutarda ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Bankanın olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapma hakkı saklıdır. İhtiyaç kredisi başvurusuna olumlu cevap geldiği takdirde bazı genel evraklar gereklidir.Nüfus Cüzdanı veya noter tasdikli suret Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı gibi faturalardan birisi gereklidir. Bu da tüketicinin verdiği bilgileri taahhüt etmektedir. Ancak kredilere göre farklılık gösteren belgeler de bulunmaktadır.

Vakıfbank anında kredi başvurusu internet bankacılığı aracılığıyla da gerçekleştirilmektedir. Bu kolay bir yöntem olarak kullanıcının ilgisine sunulmaktadır. Bunun yanı sıra daha önce yapılmış başvuruların da tamamlanabilme imkanı bulunmaktadır. Vakıfbank tüketicilerine şubeye gitmeden hesaba aktarılan parayı kullanma imkânı da tanımaktadır. Tüketicilerin bu parayı 7 gün 24 saat kullanma imkanı bulunmaktadır.

 Vakıfbank Anında Kredi Hizmetine Her Yerden Ulaşım Mümkün

Acil nakde ihtiyaç duyan tüketiciler Vakıfbank anında kredi hizmetinden, bankanın internet sitesi aracılığı ile de başvuru yapabilmesi mümkündür. Bu sayfadaki bilgilerin doldurulması birinci gerekliliktir. Aynı zamanda bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Başvuru için form doldurulduktan sonra anında kredi başvurusu gerçekleştirilmiş olmaktadır. Başvuruların gerçekleştiğine dair cep telefonuna bir onay mesajı gelmektedir. Banka gelen her kredi başvurusunu değerlendirmeye almaktadır. Bunun yanı sıra Vakıfbank anında kredi başvurusu sonrası tüketicilerden bazı bilgiler talep edebilmektedir.

Vakıfbank anında krediacil nakit ihtiyaçlarına yönelik sunulan bir hizmettir. Günümüz koşullarında beklenmedik finansal krizlerle karşılaşmak artık sıradan bir durum haline gelmiştir. Vakıfbank, böyle durumları dikkate alarak her ihtiyaca uygun faiz oranları seçenekleriyle ihtiyaç kredilerini vatandaşların hizmetine sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanabilmek için bankanın müşterisi olma şartı aranmamaktadır. Banka müşterisi olmadan da acil para ihtiyacı olan tüketiciler başvuru gerçekleştirerek Vakıfbank anında kredihizmetinden faydalanabilmektedir.

25 YORUMLAR

  1. En düşük faiz oranı sanırım Vakıfbank’ta 1.49 faiz oranıyla.. Kredi çekmek için diğer bankalara göre gayet uygun bir oran.

  2. kredi ve finansal konulardaki içeriklerizi beğeniyorum, girişimcilik alanında da içerik üretirseniz onu da takip ederim, sevgiler.

  3. daha önceki birkaç sitede farklı bilgiler görmüştüm ancak bu sitede vakıfbanktaki bilgiler mevcut hatta daha fazlası, araştırma önemlidir elinize sağlık, bravo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz