Vakıf Katılım Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

vakif katilim vadeli altin hesabi ozellikleri
vakif katilim vadeli altin hesabi avantajlari

Vakıf Katılım ile vadeli altın hesabı sahibi olmak isteyen bireylerin en yakın şubeye giderek veya internet bankacılığı kullanarak başvurularını yapmaları gerekmektedir. Vakıf Katılım vadeli altın hesabı açtırdıktan sonra bireyler, altınlarını güvenle saklayabilir ve onları yatırım aracı olarak kullanarak altın yükselişi ile kazanç elde edebilirler.

Vakıf Katılım Vadeli Altın Hesabı Açma İşlemi

Vakıfbank Katılım vadeli altın hesabı sahibi olmak isteyen bireylerin şubelere başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Şubeye gelmeden başvuruda bulunmak isteyen kişiler internet bankacılığı ile veya Vakıfbank mobil uygulaması ile hesap açma işlemlerini gerçekleştirebilirler. Şubeye gelerek işlem yapmak isteyen bireylerin yatırım için kullanacakları varsa fiziki altınlarını getirmeleri gerekmektedir. Şubeye geldikten sonra sıra alınmalıdır. Sıra size geldiğinde altınlarınız ve kimliğiniz ile banka görevlisinin yanına gidiniz. Vadeli altın hesabı açma talebinde bulununuz ve hesap açma formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz bu işlemin ardından varsa fiziki altınlarınızı hesaplanması için banka görevlisine veriniz. Fiziki altınlarınızın değeri hesaplandıktan sonra hesabınıza aktarımı sağlanmaktadır. Fiziki altını bulunmayan bireyler TL veya döviz olarak vadeli altın hesapları için altın alımında bulunabilirler. Hesap açma işlemi için mobil uygulamayı veya internet bankacılığını kullanacak olan kişiler öncelikle kullanıcı numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapmalıdırlar. Bu işlemin ardından yeni hesap oluştur seçeneği ile altın hesaplarını açabilir ve anında yatırıma başlayabilirler.

Vakıf Katılım Vadeli Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank Katılım vadeli altın hesabının özellikleri içinde en önemlisi yatırım yapmak için en az 50 gram altının hesaba aktarımının sağlanması gerektiğidir. Hesaba minimum 50 gram altın yatırımında bulunduktan sonra alım satım işlemleri yaparak kâr elde etmeye başlayabilirsiniz. Hesaba yatırılacak olan altınları TL ve döviz olarak hesap üzerinden alabileceğiniz gibi fiziki altınlarınızı kullanarak da yatırımda bulunabilirsiniz. Vakıf Katılım vadeli altın hesabı için kullanılan olan altınlar 995/1000 oranında saflığa sahiptirler. Getireceğiniz fiziki altınlar bu oran üzerinden hesaplanıp gram altına dönüştürülerek hesaba aktarım işlemi gerçekleştirilmektedir.

Vakıfbank Katılım Vadeli Altın Hesabı Vade Seçenekleri Nelerdir?

Vakıfbank Katılım vadeli altın hesabı vadesi minimum 91 gündür. 50 gram altın yatırımı ile aktifleşen vadeli altın hesabına en az 91 gün vade uygulamasında bulunulmaktadır. Yüzük, küpe, kolye, bilezik, çeyrek ve cumhuriyet altını gibi farklı türlerdeki fiziki altınlarınızı şubeye getirerek eski- yeni, işçilik ücreti gibi zarar etmenize neden olan ödeme kesintileri olmadan kullanabilirsiniz. Getirilen altınların saflık oranlarına bakılmaktadır. Şubelerde saflık oranına göre belirlenen 995/1000 değerinde olacak şekilde altınların hesaplanması yapılmaktadır. Bu işlemin ardından elde edilen altınlar hesaba direk aktarılmaktadır. Hesaba aktarılan altınların 50 gram ve üzerinde olması halinde işlem gerçekleştirmek için hesap aktifleştirilir. Hesabın aktif bir şekilde kullanılabilmesi için 91 gün vade seçilmesi gerekmektedir.

Vakıfbank Katılım Vadeli Altın Hesabı İşlem Limiti Ne Kadardır?

Vakıfbank Katılım vadeli altın hesabı işlem limiti 0,01 gram altındır. Hesabınızda bulunan 50 gram alt limitin altına düşmemek kaydı ile altın alım satım işlemlerinde bulunabilirsiniz. En az 0,01 gram altın yatırımınızı alıp satabilir ve altın yükseliş oranından kâr elde edebilirsiniz. Vakıf Katılım vadeli altın hesabı bakiyenizin alt limit olan 50 gramın altına düşmesi halinde hesabınızda bulunan altından gün içindeki alım fiyatı üzerinden Türk lirasına çevrilerek bağlı olan hesaba aktarımı gerçekleştirilmektedir. Fiziki olarak 5 kg’dan az olmamak şartı ile bireylerin şubelerden altın talebinde bulunma hakkı vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz