Vakıf Katılım EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

vakif katilim eft ne zaman hesaba gecer
vakif katilim eft ucreti

Vakıf Katılım EFT işlemini sabah 8:30 ve akşam 16:30 arasında yapmanız halinde yaklaşık 5 ile 20 dk arasında para karşı bankaya geçer. EFT açılımı Electronic Fon Transferidir. Bir bankadan başka bir bankaya para gönderme işlemi olarak bilinir. Vakıf Katılım ile diğer X, Y, Z bankalarına para göndermeniz halinde işleme EFT denecektir. Havale yapmaktan bu anlamda farklıdır.

16:30’dan Sonra Yapılan Vakıf Katılım EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

16:30’dan Sonra Yapılan Vakıf Katılım EFT hesaba geçmesi için bir sonraki iş gününü beklemek zorundasınız. Ertesi gün mesai saati başladığında paranın karşı hesaba geçmesi için 10 dk yeterli olur. Eğer Cuma günü saat 16:30’dan sonra karşı tarafa para göndermeye çalıştıysanız karşı tarafa paranın geçmesi için Pazartesi günü 9:30 sularına kadar beklemeniz gerekecektir.

Vakıf Katılım EFT Ücretleri Ne Kadar?

Vakıf Katılım EFT Ücretleri EFT yapmak için tercih ettiğiniz yönteme göre değişiklik gösteriyor. Eğer Vakıf Katılım banka şubelerinde EFT yapmak isterseniz 500 bin TL’ye kadar olan ödemeler için banka sizde yüzde 4 oranında komisyon talep edecektir. Eğer internet şubesini kullanarak para transfer etmek isterseniz EFT için 2.5 TL ödersiniz. Dilerseniz banka müşteri hizmetlerini arayarak da para transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. O zaman ortalama 10 TL civarında para ödemeniz gerekir.

Vakıf Katılım EFT Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım EFT Sorgulaması yapmanız gerekebilir. Eğer EFT yaptıysanız ve karşı tarafa hala zaman geçmesine rağmen para ulaşmamışsa sorgulama yapmanız tavsiye edilir. Eğer işlem üzerinden 1 saat geçmiş olmasına rağmen karşı taraf parayı almadıysa, karşı tarafın bilgilerini kontrol edin. Gerçekten alıcı bilgilerini görüp görmediğinizden emin olun. Eğer bilgiler doğruysa banka şubesini arayarak sorunuzu dile getirin. Dilerseniz bankanın en yakın şubesini ziyaret ederek de sorunu çözebilirsiniz. Hangi banka şubesinin size en yakın olduğunu tespit etmek için internetten iletişim kısmına girin.

Vakıf Katılım EFT İptali Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım EFT İptali yapabilirsiniz. IBAN yanlış yazıldığı durumlarda, kişi bilgisinin eksik ya da doğru olmadığı durumlarda EFT iptali isteyebilirsiniz. EFT iptalini gerçekleştirmek için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ancak bu şekilde kimlik doğrulaması aşamasında çok zaman kayıp edebilirsiniz. Bunun yerine bankanın size en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz. EFT iptali işleminde en önemli nokta kişinin yanlışlığı hemen fark edip anında aksiyon almasıdır. Zaman geçtikçe iptal etme ihtimaliniz düşer ve yanlış yere para gönderebilirsiniz.

Vakıf Katılım ile Cebe EFT Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım ile Cebe EFT yapmak için telefonlarınızdan 444 44 77 hatlı numarayı arayabilirsiniz. Telefon bankacılığını kullanmak pratik olduğundan insanlar bu yolla EFT yapmayı tercih edebilirler. Telefon bankacılığının tercih edilmesinin diğer avantajı, bankaya yüksek komisyon vermek zorunda olmayışınızdır.

Vakıf Katılım EFT Türüne Göre Ücretler Ne Kadar?

Vakıf Katılım ile EFT ücreti nasıl EFT yapıldığına göre değişiklik gösterecektir. Eğer Vakıf Katılım ile hesaptan hesaba EFT yaparsanız asgari tutar 20 TL olur. Azami tutar ise 500 TL’dir. Hesaptan isme EFT yapılması halinde aynı oranlar geçerlidir. Ancak kasadan isme EFT yapıldığı zaman asgari tutar 25 TL’ye kadar çıkar. Bu işlemlerde banka tarafından talep edilen komisyonda azami tutar en çok yüzde 1 olabilir. Ancak mobil bankacılık ve internet bankacılığını kullanarak EFT yaparsanız herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Toplu EFT’ler de de yüzde 1 komisyon alınır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz