Vadeli Altın Hesabı, Akbank Altın Hesabı, Altın Hesabı Nasıl Açılır?

akbank vadeli altin hesabi ozellikleri
akbank vadeli altin hesabi avantajlari

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Akbank Altın Hesabı vadeli açtırmak için kimliğiniz ile şubelere başvuru yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de hesabınızı kolaylıkla açtırabilirsiniz. Vadeli Akbank Altın Hesabı başvurunuzu yaptıktan sonra altınlarınızın Bankanızın Altın Hesabında güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayabilirsiniz. Kaybolma ve çalınma endişesi duymadan altınlarınızın güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayacağınız gibi Vadeli hesaba yatırarak kazanç da elde edebilirsiniz.

Akbank Altın Hesabı Vadeli Nasıl Açtırılır?

Akbank Altın Hesabı vadeli altın hesabı sahibi olmak isteyen müşterilerin iki başvuru seçeneğinden birinden yararlanma imkânı vardır. İlk olarak kimlikleri ile şubeye gelerek direk başvuruda bulunabilirler. Sıra aldıktan sonra sırası gelen kişiler sıra numarası ve kimlikleri ile banka görevlisinin yanına giderek vadeli altın hesabı açtırma talebinde bulunabilirler. Gerekli formları doldurduktan sonra fiziki olarak getirdiğiniz altınların değerlerinin hesaplanması ile yatırım yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra vadesiz hesabınızda bulunan altınlar ile de vadeli hesap kullanımında bulunabilirsiniz. Bunun dışında https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx internet adresine girip müşteri numarası veya T.C. kimlik numaranızı yazıp şifre bölümünü doldurduktan sonra giriş yaparak internet üzerinden başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Akbank Altın Hesabı Vadeli Açtırma Alt Limiti

Akbank altın hesabı vadeli oluşturmak için yaklaşık olarak 500 gram altın yatırımı yapılması beklenmektedir. En az 500 gram altın yatırımı yapılması halinde vadeli altın hesabını aktif kullanımınızı sağlayan Akbank, vade aralığına göre faiz uygulamaktadır. Akbank vadeli altın hesabı başvurusunda ilk defa bulunacak müşterilerine farklı bir tarife uygulayan banka, genel müşterileri için 500 gram altın sonrası yüzde 0,50 faiz oranı uygulamaktadır. Stopaj oranı yüzde 15’tir ve bu oranın tahsili ana altın veya altın artış oranını üzerinden yapılmamaktadır. Tahsil sadece vade sonu elde edilen faiz üzerinden hesaplanmaktadır.

Akbank Altın Hesabı Vadeli için Vade Seçenekleri

Akbank altın hesabı vadeli faiz geçerliliği olan vade seçeneği en az 6 aydır. En az 6 ay vade ile yatırılacak olan altınlara faiz uygulayan banka bu aralığı 6 ay ile 1 yıl arası tutmaktadır. 500 gram ve üzerinde altın yatırımı yapacak bireylerin en az 6 ay vade vermeleri halinde yüzde 0,50 faiz oranı uygulanmaktadır. 6 ay ve 1 yıl seçenekleri arasında belirlenecek olan tüm vade seçenekleri için aynı faiz oranını koruyan banka 500 gram altı yatırım yapan müşterileri için faiz uygulamasında bulunmamaktadır. Genel olarak 500 gram ve üzeri altın yatırımında bulunan müşterilerin 181- 365 gün aralığından belirledikleri vade sürelerine yüzde 0,50 faiz oranı uygulanmaktadır. Stopaj bu faiz oranı sonrası elde edilen kazanç üzerinden tahsil edilir ve stopaj tahsiline altının ana değeri ve ana altın yükselişinden kaynaklı kazanç aralığı dahil edilerek tahsil yapılmaz.

Akbank Altın Hesabı Vadeli Yeni Katılımcı Kampanyası

Akbank vadeli altın hesabına ilk defa başvuranlara özel kampanya uygulamaktadır. İlk defa altın yatırımında bulunacak olan müşteriler ya da yeni altın hesabı açan müşterilere yüzde 1 oranında faiz seçeneği sunmaktadır. Kampanya dahil olan sadece yeni başvurulardır ve daha önce açılmış vadeli altın hesaplarına yapılacak olan yatırımlar bu kampanya dahilinde yer almamaktadır. Vadesiz hesaptan geçirilen altınlar ve TL olarak aktarılan bakiye, kampanya dahilinde yer almamaktadır. Kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerin en az 100 gramı hurda altın olan 500 gram ve üzeri bakiyeye sahip olmaları gerekmektedir. 500 gram ve üzeri bakiyesi bulunan ve 1 yıl vade seçeneği ile Akbank vadeli altın hesabı açtıran müşterilere yüzde 1 oranında faiz uygulanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz