Kredi ve Para

Uyurken Para Kazanmak İçin Yapılması Gerekenler

Uyurken Para Kazanmak İçin Yapılması Gerekenler

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Halk dilinde ‘’yattığın yerden para kazanmak’’ olan bu tabir, girişimci insanların ulaşmak istediği bir hayaldir. Her yazımızda bazı ekonomik hayallere değiniyor ve onlara nasıl ulaşabileceğinizi anlatıyoruz. Bu yazımızda da aynısını yaparak; sizlere uyurken para nasıl kazanılırı anlatacağız.

Gerekenler

Önce girişimci bir ruha sahip olmalısınız. Sabit bir elbette önemlidir. Fakat asıl önemli olan o sabit geliri nasıl arttırabileceğinizdir. Bunu başarmak için önce bir ‘’girişimci’’ olmalısınız.

Uyurken Para Nasıl Kazanılır?

Bilmeniz gereken 5 temel madde vardır. İşte bu maddeler;

  1. Kendinizi markalaştırın. Belirli bir başarıya çalışan herkes ulaşabilir. Fakat bu çalışma yöntemlerini bir kitap, blog veya video halinde satmanız sizi markalaştıracaktır. Uyurken para kazanmanın en temel yöntemlerin birisidir.
  2. Görev dağılımı yapın. Herkes her işte uzman değildir. İşin patronu veya yöneticisi olmanız da sizi bütün işlerin uzmanı yapmaz. Gerçek bir lider, doğru iş dağılımını yaparak en hızlı yoldan zafere ulaşır.
  3. Süreklilik sağlayın. Bir satıcı olarak bir çok alıcıya ihtap edersiniz. Önemli olan her durumda bu alıcı sayısını sabit tutmak ve arttırmaya çalışmaktır. Bunu içinde gereken koşul sürekliliktir. Örneğin; Bir kalem satıyorsunuz. Diğer kalem satanlar fiyatı arttırdığında, sizin kendi fiyatınızı sabit tutmanız müşteri sayınızı arttıracaktır.
  4. Kaliteli ve uzun vadeli ürünler satın. Dışarısı ne kadar ucuz olursa olsun, belirli bir kaliteye ulaştığınızda müşteri sayınız en kötü durumda bile sabit kalacaktır.
  5. Yatırım yapın. Bu en riskli yöntemdir. Bu konu hakkında detaylı bilgi alabilmek için ‘’Az miktarda Para Nasıl Değerlendirilir’’ veya ‘’Hisse Senedi Alım/Satımı Nasıl yapılır’’ yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.