Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Vakıflar 2020

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar
Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

Üniversite öğrencileri için burs sayesinde öğrenciler okul giderlerini zorlanmadan karşılayabilriler. Öğrencilere burs desteği  farklı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Desteklerden faydalanmak adına bu kurumların öne sürdüğü şartları yerine getirmek zorunlu. Daha sonra geri ödeme yapmadan karşılıksız burs veren kurumlardan destek almaya başlayabilirsiniz. Öğrencilere vakıflardan burs yardım parası maddi sıkıntılar yaşayan öğrenciler ve aileleri için ilaç gibi gelmektedir. Desteklerden faydalanmak için yapmanız gereken tek şey bireysel başvurunuzu yapmak.

Göz atabilirsiniz: Öğrenci Yardım Parası Nasıl Alınır?

Toplum Gönüllüleri Vakfı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği

Toplum Gönüllüleri Vakfı üniversite öğrencileri için burs desteklerinden faydalanmak için yapmanız gereken tek şey 4 saat boyunca toplumsal sorumluluk projelerinden bir tanesinde görev almak. Bunun karşılığında, karşılıksız burs desteğinden faydalanabiliyorsunuz. Bursun ileride verilmeye devam edilmesi için öğrencinin akademik başarı göstermesi şart.

Vehbi Koç Vakfı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği

Vehbi Koç Vakfı üniversite öğrencileri için burs destekleri ülkemizde verilen ilk desteklerden bir tanesidir. En yüksek burs miktarı Vehbi Koç vakfı tarafından veriliyor. Vakıf, 2019 senesi için toplamda 10 bin tane öğrenciye burs desteği vereceğini açıkladı. Vakfın destek verdiği proje ismi ise Meslek Lisesi Memleket Meselesi olarak belirlenmiştir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  2020 Mantar Yetiştiriciliği Devlet Desteği

Darendeliler Eğitim Vakfı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği

Darendeliler Eğitim Vakfı üniversite öğrencileri için burs desteklerinden faydalanmak ister misiniz? Karşılıksız verilen bu burstan faydalanmak için aşağıdaki şartları yerine getirmek gerekiyor:

 • TC vatandaşı olmak,
 • TC sınırları içinde ikamet ediyor olmak,
 • Aylık nakit ödeme başka bir destek almıyor olmak (KYK dahil değildir),
 • DASEV burs programında devam eden öğrenci olmamak,
 • Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,
 • Yüz kızartıcı suçlardan dolayı hüküm giymiş olmamak.

Eğer öğrenciler doğal affet ve buna benzer kazalardan dolayı mağdur duruma düşmüşlerse, bu kişilerin destekte faydalanırken pozitif ayrımcılığı bulunuyor. Başvuru yapan kişiler arasında puan eşitliği olması halinde kız öğrencilerine pozitif ayrımcılık yapılacaktır.

Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı Üniversiteli Öğrencilere Burs Desteği

Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı öğrencileri için burs desteklerinden faydalanmak isteyen öğrencilerin destek süresi boyunca akademik başarılarının olması gerekiyor. Her dönem başarılı olduklarını belgeleyen öğrenciler bu bursu almaya devam edebiliyor. Burs desteğinden faydalanmak için sosyal ve kültürel projelerin içinde yer almak gerekiyor. Hangi öğrencilerin burs alacağı vakfın yönetim kurulu tarafından belirleniyor. Verilen burslar karşılıksızdır.

İlginizi çekebilir: Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Üniversiteli Öğrencilere Burs Desteği

Hacı Ömer Sabancı Vakfı üniversite öğrencileri için burs destekleri kapsamında her sene yeni öğrenciler karşılıksız burs desteklerinden faydalanmış oluyorlar. Destekten faydalanmak isteyen öğrencilerin belirli bir taban puanını sağlamış olmaları gerekiyor. Her yıl, toplamda 9 aylık bir destek veriliyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  2021 Pegasus Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır?

İstanbul Sanayi Odası Vakfı Üniversiteli Öğrencilere Burs Desteği

İstanbul Sanayi Odası Vakfı üniversite öğrencileri için burs destekleri sayesinde öğrenciler daha kolay eğitim hayatlarına devam edebilecekler.  Burs desteği kapsamında verilen ücret ile:

 • Yol parası,
 • Yemek parası,
 • Kitap parası,
 • Kırtasiye ürünleri parası,
 • Diğer eğitim giderleri karşılanabilecek.

Vakıf, burs desteğini geri ödemesiz vermektedir. Başvurular her yılın Eylül ayında gerçekleştiriliyor.

İstanbul Ticaret Odası Vakfı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği

İstanbul Ticaret Odası Vakfı üniversite öğrencileri için burs destekleri yılın Ekim ve Kasım aylarında başvurular için açılıyor. Desteklerden faydalanmak için bu tarihleri takip etmeyi unutmayın. Burslardan yalnızca devlet üniversitelerinde okuyan öğrenciler faydalanabiliyor. Burslar geri ödemesiz olarak verilecektir. İkinci öğretim okuyan kişilerin burs desteğinden faydalanması mümkün değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz