Ücretsiz NFT Satışı Yapılabilen Siteler

NFT Coinler Hangileri (İsim İsim)
NFT Coinler Hangileri (İsim İsim)

Makalenin İçerisinde Neler Var?

NFT satış siteleri ücretsiz günümüzde birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Kripto Para dünyasında yeni bir akımı oluşturan bu durum, özellikle son haftalarda sıkça dile getirilmeye başlamıştır. Dünya çapında salgınların da etkisiyle sanatçılar da ilgilenmektedir.

Non-Fungible Token olarak açılan NFT videoların GIF dosyalarının, fotoğraflarının ve bunun haricindeki dosya türlerinin token halinde, Blockchain üzerinde barındırılmasına izin vermektedir. Bu eşi olmayan dijital varlıkların oluşturulmasına imkan tanımaktadır.

Bu nedenle birçok kişi NFT oluşturma, ardından da satışa sunma işlemlerine büyük bir ilgi göstermektedir. Bunun için tercih edilebilecek çok sayıda platform olmakla beraber GAS fee ücretleri de vardır. Bu durum sebebiyle birçok kişi satış işlemlerini nasıl ücretsiz yapabileceğini incelemektedir. Bunları tercih etmeden önce kişisel incelemeniz gerekli olup, yazı bir yatırım tavsiyesi değildir.

OpenSea

OpenSea GAS Fee ücretleri olmaksızın NFT oluşturma ve satma olanağı tanımaktadır. Dünyanın en büyük ve geniş NFT sanat platformlarından biri olup, cüzdanınızda 0 ETHS olsa bile işlem yapabilmenizi sağlar. Bunun için Mintable Marketplace ya da Polygon Network on OpenSea kullanılabilir.

NFT yapma sitesi için bundan sonra bir dijital cüzdanınız olmalıdır. Aksi durumda işlemleri yapmanız, diğer NFT platformlarında olduğu gibi olanaksız olacaktır. Bunun için Meta Mask’a giderek, gerekli işlemleri yapmanız mümkündür.

Eğer bir OpenSea hesabınız yoksa bundan sonra bir hesap oluşturmanız gerekir. Gerekli tüm işlemler, kendi sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Hesap açılınca Meta Mask ile hesabı bağlamanız gerekmektedir.

Ücretsiz NFT Satışı Yapılabilen Siteler
Ücretsiz NFT Satışı Yapılabilen Siteler

Bu işlemleri tamamladıktan sonra bir koleksiyon oluşturmanız gerekir. Yükleme işlemlerini tamamladıktan sonra isim verilmeli, açıklama girilmeli ve sergileneceği kategori belirtilmelidir. Sitelerinize, Discord kanalınıza, Twitter, Instagram ve Telegram hesaplarınıza link de verilebilir. Ardından da telif ücreti seçilir. Bu en fazla yüzde 10’dur.

NFT’nizi ardından oluşturunca satış için listelemeniz gerekmektedir. Bu ekranda ne kadardan satışa sunduğunuz bilgileri verilir. NFT siteleri içinde OpenSea için işlemler böylece tamamlanır.

Nafter

NFT pazarı olarak ücretsiz tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri de Nafter’dir. 30 Eylül 2021 tarihinde ekip tarafından yapılan duyuru kapsamında, komisyon ücretleri yüzde 0’a çekilmiştir. Bu nedenle NFT işlemleri, ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Ancak isteyenler BNB, NAFT ile işlem de yapabilmektedir.

Sistemden yararlanmak istiyorsanız, sadece şu işlemleri takip etmeniz gerekmektedir;

  1. Nafter’e kayıt olun.
  2. Meta Mask sistemini web tarayıcınıza kurun.
  3. Meta Mask’a BSC Network’ü ekleyin.
  4. Nafter’e giriş yaptıktan sonra oluşturduğunuz cüzdanı ekleyin:
  5. Sağ üstte bulunan New Post butonunu seçin.
  6. Enter Price butonunu kullanarak, hangi token ile satmak istediğinizi belirtin.

Bu işlemler ardından tüm işlemler tamamlanmaktadır. NFT pazarı içinde Nafter, tüm işlemlerde yüzde 0 komisyon belirtse de söz konusu oranları kişisel olarak kontrol etmeniz de tavsiye edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz