Uçak Biletinde Kurallar Değişti

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Hafta içinde Demirören Haber Ajansı’nın duyurduğu bir haber ile ucuzucuyorum.com adlı uçak bileti satış uygulamasının kredi kartı kullanmadan sadece TC Kimlik Numarası girerek uçak bileti alma imkanı tanıyan Uçuş Finansmanı ‘nı hizmete soktuğu duyuruldu.

 

Başka Ödeme Yöntemi Yok

 

Mevcut durumda Türkiye’de bilet satışı için aktif kullanılan tek ödeme yöntemi kredi kartı denebilir ve 28 Milyon kişinin kredi kartı olmadığı düşünülürse boşluğu gören uygulama bu kitleye hitaben bir hamle yapmış olsa da bu kitle ile sınırlı kalmamak adına bu yeni ürünü bir basın bülteni ile duyurdu.

 

Tüketicinin TC Kimlik Numarasıyla ‘’Uçuş Finansmanı’’ yöntemini benimseyip benimsemeyeceği zaman içinde belli olacak ancak asıl önemli nokta, yeni bir uygulama ve marka olan ucuzucuyorum uygulaması günün en çok okunan haberlerinden biri oldu ve sektöre bir anlamda adım attı.

 

Burada asıl önemli olan bir konu daha var. O da, yeni ödeme yönteminin müşteri nezdinde olumlu not alıp almayacağı dışında, çok büyük aktörlerin bulunduğu havayolu biletlemesi sektöründe yeni bir girişim olan ucuzucuyorum ‘un düşündüğü ve farkındalık yaratan bu ürünün büyük aktörler tarafından atlanmış olması. Burada da AR-GE ‘nin ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor .

 

Tüketici Nasıl Bakar?

 

Eğer sistem doğru işlerse tüketicinin  benimseyeceği bir şekilde oluşturulmuş. Taksit var , taksitin yanında kredi kartı limitine de dokunmayacak olan kişi standart harcamalarına buradan devam edebilecek. Bu seyahat edenler için oldukça iyi bir şey çünkü kart limiti 5.000 TL  olan birisi biletini alsa ve hiç taksidi olmasa dahi bilet tutarı için ödediği miktarı hem kullanamamış oluyor hem  de taksit yaptırmazsa ödemede güçlük çekebiliyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Çocuk Parası Ne Kadar?

 

Herkes Kullanabilir

 

Yapılan duyuruda ürünün sadece kartı veya kartında limiti olmayanlara özel olmadığı ve herkesin kullanabileceği , böylece de kart limiti eksilmeden uçak bileti alınabileceği belirtildi. Öğrenciler için ayrı bir paragrafın olduğu basın açıklamasında çocuklarını eğitim amaçlı yurtdışına gönderecek olan ailelere de özel olarak değinildi.

 

Okuyucularımızdan uçak biletlerini ucuzucuyorum uygulaması ile almak ya da fiyat karşılaştırmak isteyenler https://ucuzucuyorum.com/ucak-bileti bağlantısı ile bilet araması yapabilirler. Bu yeni girişime biz de başarılar diliyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz