Türkiye’nin En Güvenilir Bankası Hangisidir?

Türkiyenin en güvenilir bankası
Türkiyenin en güvenilir bankası

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Türkiye’nin en güvenilir bankası hangi bankadır? sorusu belki de en merak edilen, tartışılan sorulardan biridir. Size sorulsa cevabınız ne olurdur? Hangi bankayı hangi sebeplerden dolayı güvenli görürsünüz?

Bu soruların cevabı kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı insanlar Akbank güvenilirdir derken, bazıları Halkbank’ı güvenilir bulmakta, bazıları da İş Bankasının en güvenilir olduğunu dile getirmektedir. Peki hangi açılardan bankanın güvenilirliğini değerlendirebiliriz. Hangi noktaları kıstas olarak almalıyız gibi sorulara cevap verecek olursak:

Göz atabilirsiniz:

Bankanın güvenilirliği

 • Hesabınızdan haberiniz olmadan banka tarafından kesintiler yapılması
 • Paranızın sizin haberiniz olmadan başka kişi ya da kişiler tarafından çekilmesi
 • İlgili bankanın batma olasılığı
 • Bankanın kaç yıldır hizmet verdiği
 • Bankanın hisselerinin durumu
 • Faiz oranının diğer bankalara göre aşırı yüksek olması

Bu noktalara bakılarak ilgili bankanın güvenilir olup olmadığına karar verilebilir. Seneler içerisinde Türkiye’de birçok banka batmış ve bu batma sonucunda birçok insanın da paraları bankayla birlikte batmıştır. Bundan dolayıdır ki insanlar bankalara karşı temkinli yaklaşmakta ve bankalardan korkar olmuştur. İnsanlar paralarını ceplerinde taşıyamayacağına göre en mantıklısı güvenilir bir banka bulup oraya koymaktır. Bundan dolayı birçok kriter göz önüne alınarak Ziraat Bankası, İş Bankası ve Halk Bank en çok tercih edilen ve en çok güvenilen bankalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Habersizce kesintiler yapılması konusunda bankaları inceleyecek olursak:

Halkbank belki de bu konuda en güvenilir bankadır diyebiliriz. Çünkü Halk Bankası sizin haberiniz olmadan herhangi bir kesinti yapmamaktadır. Bunun  yanında devlet bankası olmasında dolayı da insanlar daha çok güvenmekte ve bu güven karşılığında banka tarafından insanlara birçok kolaylık ve teşvikler sunulmaktadır.

İlgili Yazılarımız;

İnternet veya telefon bankacılığı açısından güvenli olan bankalar:

Mobil bankacılık olarak bakıldığında maksimum seviyede güvenlik sağlayan bankalara bankaların çoğu örnek verilebilir. Çünkü bu konu oldukça hassas ve suistimal edilebilecek bir konu olduğu için çoğu banka bu konuda oldukça titiz ve dikkatli davranmaktadır. İnternet ve telefon bankacılığı konusunda en güvenilir bankalar:

turkiyenin-en-guvenilir-bankasi

 

 

 

 

 • Yapı Kredi Bankası,
 • İş Bankası,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası

olarak sıralanabilir. Bu sayılan bankalar yapacağınız en basit işlemde bile sizden SMS ile tekrardan onay istemektedir. Bundan dolayı hesabınızın, hesabınızdaki paranın başkalarının eline geçme ihtimali neredeyse imkansız seviyesine gelmektedir.

İpucu:

Yukarıda sayılan bankalar haricinde diğer bankaların güvensiz olduğu anlaşılmasın. Bankaların güvenilir olup olmadığına kendinizde yukarıda bahsedilen noktaları baz alarak karar verebilirsiniz.

Uyarı:

Siz siz olun diğer bankalara kıyasla çok yüksek faiz oranı veren bankalardan uzak durmaya çalışın. Geçmişte para kayıplarının çoğunluğunun diğer bankalara göre aşırı yüksek faiz oranı veren bankalar yüzünden olduğunu unutmayın.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/sube-kodu-nerede-yazar-bankalara-gore-sube-kodu/
 2. https://www.kredivepara.com/bankadan-satilik-araclar-ihaleden-nasil-alinir/
 3. https://www.kredivepara.com/cek-kirdiran-bankalar-hangileri/
 4. https://www.kredivepara.com/mobil-bankacilik-nedir-avantajlari-ve-zarari-nelerdir/

2 YORUMLAR

 1. Zahit Günay Konya-Ereğli’den yazıyorum. Öncelikle yukardaki uyarı için çok teşekkürler ve aynı uyarıyı bir iş adamı olarak tekrarlıyorum.Kredi alırken en avantajlısını araştırmak herkesin kendisi için en güzeli olduğunu bilmenizi isterim.Ticaret tecrübe ve aratırmaya bağlı gelişir. 05392789283 bu tecrübe ile sabittir.Fakat bazan şartlar sizi yüksek faizlerede zorlayabilir.3-5 bankayı yada kurumu araştırıp rakamları çok iyi hesap etmek gerekir.10 larca yıllık firmalar bile kredi ihtiyacı hissedebilir.Bu unutulmamalıdır.

 2. Genelde en çok 2-veya 3 banka ile çalışılmalı ,alternatif şartlar gözden geçirilmeli piyasada çok iyi bir şekilde gözlemlenmelidir.
  Kredi çekerken tüm şartlar ve imkanlar gözden geçirilmelidir.Ödeme planları çok iyi ayarlanmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz