Türkiye Finans Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

turkiye finans vadeli altin hesabi ozellikleri
turkiye finans vadeli altin hesabi avantajlari

Türkiye Finans’tan vadeli hesap açtırma işlemi yapmak isteyen bireylerin öncelikle Türkiye Finans müşterisi olması gerekmektedir. Henüz bankanın müşterisi olmayan ve Türkiye Finans vadeli altın hesabı açtırmak isteyen kişilerin en yakın şubeye başvurmaları yeterlidir. https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/Sayfalar/subeler-ve-atm.aspx#sube internet adresi üzerinden size en yakın şubeyi öğrenebilirsiniz.

Türkiye Finans Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans vadeli altın hesap açmak isteyen bireylerin, herhangi bir hesap bulunmamaları halinde şubeye giderek bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. T.C. kimlikleri ile başvuruda bulunan bireylerin şubedeki banka görevlisi tarafından verilen hesap açma formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Hesap işlemi yapıldıktan sonra alt limit tutarında hesaba altın yatırımında bulunarak kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Fiziki altın ile hesap açacak kişilerin altınlarını şubeye getirerek başvuruda bulunmaları gerekir. Banka, fiziki altınları bir gram ve 995/1000 saflıkta olacak şekilde hesaplayarak hesaba aktarımını gerçekleştirir. Fiziki altın dışında TL veya döviz bazlı olarak da altın alımında bulunarak yatırım yapılabilmektedir. Türkiye Finans müşterileri vadeli altın hesabı açmak için direk şubeye gelerek başvuruda bulunabilecekleri gibi mobil şube veya internet bankacılığı kullanarak da hesap açma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Türkiye Finans Vadeli Altın Hesabın Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans vadeli altın hesabı özellikleri bireylerin yapacakları yatırım oranına göre farklılık gösterebilmektedir. Alt yatırım limiti olarak 50 gram altın yatırılması talebinde bulunan banka altınları 99/1000 saflıktaki YAU cinsinden işleme almaktadır. Hesap açmak için en az 92 gün vade seçilmesini talep eden banka daha kısa süreli yatırım yapmak isteyen müşterileri için 32 günlük kırık vade seçeneği sunmaktadır. Asgari olarak 32 günlük vade ile 50 gram altın yatırarak Türkiye Finans vadeli altın hesabı açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Altınlarınızı eski- yeni, kaybolma ve çalınma riski ve işçilik ücreti gibi dertler olmadan kolaylıkla yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç duyduğunuz her an altınlarınız üzerinden işlem gerçekleştirerek kâr elde edebilirsiniz. Mobil uygulama ile veya internet bankacılığı kullanarak altınlarınızın alım ve satım işlemlerini zamana bağlı kalmaksızın gerçekleştirebilirsiniz. En az 32 gün ile kırık vade uygulayan banka; 3 ay (91 gün), 6 ay (180 gün), 1 yıl (364 gün) vade seçenekleri sunmaktadır.

Türkiye Finans Vadeli Altın Hesap Alım Satım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans vadeli altın hesabında işlem gerçekleştirmek için şubeye gelerek başvuruda bulunabileceğiniz gibi mobil şube veya internet bankacılığı kullanarak da yapabilirsiniz. Altın alımlarınızı minimum 1 gram seçeneği ile alabileceğiniz gibi 1, 2.5, 5, 10, 20, 50 ve 100 gram seçenekleri ile de tercih edebilirsiniz. Nakit olarak altın alışverişinde bulunabileceğiniz gibi vadesiz hesabınızdaki altınlarınızı aktararak da yatırım yapabilirsiniz. Yüksek tutara sahip işlemlerinizi gerçekleştirmek için işlem güvenliği için şubelere başvurmanız gerekmektedir. 1 kg ve katlarında yapacağınız alım ve satım işlemleri için mesai saatlerinde şubeye gelerek gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Türkiye Finans Vadeli Altın Hesabı Kâr Payı Oranı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans vadeli altın hesap kazanç hesaplama işlemi yapmak ve buna göre yatırımda bulunmak isteyen müşterilerin https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/hesaplama-araclari/Sayfalar/kar-payi-hesap-makinesi.aspx?currencyID=26 internet adresinden bilgi almaları mümkündür. Türkiye Finans vadeli altın hesap için elde edilecek kârın hesaplanması için banka tarafından oluşturulmuş siteden gerekli bilgileri doldurarak kâr oranınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için siteye giriş yaptıktan sonra hesabınızda bulunan altın miktarını ve vadenizi seçmeniz gerekmektedir. Günlük altın fiyatı üzerinden hesaplama işlemi gerçekleştirilmektedir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz