Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller Özellikleri 2021

2020 turkiye finans gayrimenkuller
satilik gayrimenkuller

Türkiye Finans satılık gayrimenkullerini 2020 yılında da resmi internet sitesinden satışa sunmuştur. Bu yazıda genel olarak Türkiye Finans satılık gayrimenkuller hakkında bilgi verilmektedir.

 • Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller Özellikleri 2020 İçeriğe Git
 • 2020 Şekerbank Satılık Gayrimenkuller İletişim ve Adres Bilgileri İçeriğe Git
 • ING Bank Satılık Gayrimenkuller Teklif ve Satışı İçeriğe Git
 • Türkiye Finans Telefon Numarası Güncelleme İşlemi İçeriğe Git
 • Almanya’daki Türkiye Bankalarının BLZ Kodları Nelerdir? İçeriğe Git

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller Genel Bilgiler

Türkiye Finans satılık gayrimenkuller için bankanın bildirmiş olduğu genel kurallar şunlardır:

 • Türkiye Finans satılığa sunduğu taşınmazları peşin olarak ve TL cinsi üzerinden satmaktadır. Vadeli satış yapılmamaktadır.
 • Türkiye Finans gayrimenkuller için ek finansman desteği sunmaktadır. Alıcı ilgili taşınmazın bedelini Türkiye Finansın sunduğu komut kredisinde çekerek peşin ödemede bulunabilir. İşlemlerin tamamlanmasından sonra alıcı kendi üzerine almış olduğu mülke ait konut kredisini öder. Ödemeler bitince tapu devri alıcı üzerine yapılır. Ödeme bitmeden önce banka tarafından ilgili tapu üzerine ipotek konur.
 • Gayrimenkul alındıktan sonra tapu tescil işlemleri banka tarafından bildirilen satış bedeli üzerinden yapılmaktadır. Eğer gayrimenkulün emlak vergi değeri, satış bedelinden daha yüksek olursa yatırılması gereken tapu harçları belirlenmiş yasal emlak vergisi değeri üzerinden hesaplanır.

İş Bankası satılık gayrimenkuller hakkında bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

Türkiye Finans Gayrimenkuller İletişim Bilgileri

Türkiye Finans satılık taşınmazlar hakkında detaylı bilgi almak için başvurulabilecek iletişim bilgileri şunlardır:

 • Türkiye Finans satılık gayrimenkuller e-posta iletişim bilgisi: [email protected]
 • Türkiye Finans satılık gayrimenkul telefon iletişim bilgileri: 0 216 676 21 11
 • Türkiye Finans adres bilgileri: Türkiye Finans katılım bakası A.Ş. Saray Mah. Sokullu Cad. No:6 Ümraniye İstanbul

Göz Atabilirsiniz;

Türkiye Finans Gayrimenkul Almanın Avantajı

Türkiye Finans üzerinden taşınmaz almak piyasada herhangi  bir satıcıdan mülk almaktan daha avantajlıdır. Bu avantajların bazıları şunlardır:

 • Türkiye Finans Katılım bankası da diğer bütün bankalar gibi KDV’den muaftır. Bu nedenle Türkiye Finans Katılım bankası üzerinden taşınmaz alan vatandaş KDV ödemesi yapmaz.
 • Türkiye Finans üzerinden taşınmaz alınması halinde piyasada herhangi bir emlakçıya ödemesi gereken komisyon ödemesi yapımaz.
 • Türkiye Finans satışa sunduğu mülkleri tahsil edemediği borçlarına karşılık olarak satmaktadır. Bu nedenle bankanın ilgili taşınmaz için takdir ettiği en düşük satış bedeli genellikle piyasa fiyatlarının altındadır.

Türkiye Finans Gayrimenkuller Muhammen Bedeli

Türkiye Finans satılık gayrimenkuller için belirlediği muhammen bedelin daha altında verilen teklifleri değerlendirmeye almaktadır. Banka tarafından belirlenen muhammen bedel ilgili taşınmazın yanında yazılmıştır. Alıcı teklif verirken bu bedelin üzerinde bir değer teklif etmelidir.

Türkiye Finans gayrimenkuller hakkında bilgi alınılması için bankanın resmi  internet sitesi incelenebilir. Banka yapılan teklifi kabul etmediği takdirde alıcıya bilgi verilir. Böyle bir durumda alıcı yatırmış olduğu nakit teminatı geri almak için yazılı başvuru yapmalıdır. Başvuruyu takip eden ilk 10 gün içinde alıcıya teminat parası geri ödenir. Teminat iadesi sırasında alıcı herhangi bir faiz vb. talepte bulunamaz. Alıcıya yatırmış olduğu tutar kadar, iade TL cinsi üzerinden  yapılır.

Türkiye Finans satışlarda kendisine sunulan teklifleri değerlendirir ve en yüksek tutardaki teklifi kabul etme eğiliminde bulunur. Bu nedenle teklif verilirken alıcı ödeyebileceği en yüksek teklifi bankaya sunmalıdır.

Ayrıca Kuveyt Türk satılık gayrimenkul bilgilerine bakabilirsiniz.

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller Teminat Bedeli

Türkiye Finans satılık gayrimenkullere teminat verirken bankanın belirlemiş olduğu bir oran vardır. Bu oran üzerinden teminat bedeli nakit ve TL cinsinden yatırılmalıdır. Daha sonra teminatın yatırıldığına dair dekont bankaya ibraz edilir. Türkiye Finans ilgili taşınmaz için belirlemiş olduğu muhammen bedelin % 5’ine tekabül eden tutarın teminat bedeli olarak yatırılmasını istemektedir.

Türkiye Finans satılık gayrimenkuller hakkında ilan edilen resmi ve güncel bilgiler bunlardır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/denizbank-bankamatik-karti-sifre-alma/
 2. https://www.kredivepara.com/kredi-karti-nasil-alinir/
 3. https://www.kredivepara.com/katilim-bankaciligi-nedir/
 4. https://www.kredivepara.com/paypal-nedir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz