Türkiye Finans Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Türkiye Finans Bankamatik
Türkiye Finans Bankamatik

Türkiye Finans bankamatiğinde sıkışan para sıkılıkla yaşanmasa da bazı insanların başına gelebilecek bir problemdir. Böyle bir durum sonucunda mağduriyet yaşamamak adına da yapılması gereken şeylerin iyi bilinmesi gerekir. ATM’ler de netice elektronik cihazlardır ve sürekli olarak sorunsuzca çalışmasını beklemek çok mümkün değildir. Bazı durumlarda makinede arızalar meydana gelebilir. Bu arızlar da paranın Türkiye Finans bankamatiğinde kalmasına neden olabilir. Böyle bir durumda da ne yapılması gerektiği ATM’nin bulunduğu yere göre değişir.

Göz atabilirsiniz: Türkiye Finans Telefon Numarası Güncelleme İşlemi

Banka Şubesine Bağlı Olan ATM’ler

Paranın banka şubesine bağlı ATM’de kalması durumun daha çabuk bir şekilde halledilebilmesi anlamına gelir. Bazı bankamatikler yol kenarlarında, alışveriş merkezlerinde ya da herhangi bir duvara monte edilmiş bir şekilde oluyorken diğerleri ise banka şubelerine bağlı oluyorlar. Paranın sıkışması banka şubesine bağlı bir bankamatikte yaşanırsa bu durumda rahatlıkla bankanın güvenlik görevlisi ya da çalışanlarından yardım talep edilebilir. Ancak yardım talebinde bulunmadan önce bir süre bankamatiğin başında durmakta yarar vardır. Bazı durumlarda bir süre geçmesinin ardından ATM parayı iade edebilir. Böyle bir iadenin olup olmayacağı bir süre beklenmeli daha sonrasında ise banka şubesinden destek istenmelidir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Albaraka Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Hangi Durumda Çağrı Merkezi Aranmalı?

ATM’de kalan para için çağrı merkezinin aranması banka şubesine bağlı olmayan bankamatiklerde paranın kalması durumunda gereklidir. Şehirlerin farklı noktalarında yüzlerce ATM cihazları bulunur. Bunların herhangi birisinde de arıza yaşanabilir. Şayet banka şubesinde olmayan bir bankamatikte para kalmışsa bu durumda doğrudan çağrı merkezi ile iletişime geçilmelidir. Türkiye Finans bankamatiğinde parası kalan kişilerin de arayabilecekleri numaradan bir tanesi 444 2 444’dür. Bunun yanı sıra 0850 222 22 44 de yine bankamatikte paranın sıkışması sonucunda başvurulabilecek bir telefon numarasıdır. Bu iki telefon numarasından bir tanesi aranarak durum bildirilmelidir. Çağrı merkezindeki müşteri temsilcisi de size neler yapmanız gerektiğini söyleyecektir. Verilen talimatlar doğrultusunda hareket etmek de paranın bankamatikte kalması sorunu için oldukça önemlidir.

Banka Paramı İade Eder Mi?

Bankamatikte kalan paranın iadesi banka tarafından yapılmak zorundadır. Şayet ATM’den para yatırma ya da para çekme sırasında para sıkışmışsa bu paranın banka tarafından iade edilmesi şarttır. Bunun için de ATM banka şubesine bağlı ise o banka şubesi ile görüşerek para iadesi talebinde bulunmak gereklidir. Diğer ATM’lerde bu olayın yaşanması halinde de çağrı merkezi aranmalı ve ne kadar miktarda para sıkışmışsa o geri istenmelidir. Çağrı merkezi de başvurulması gereken banka şubesini tespit edecek ve size de o şubenin hangisi olduğunu bildirecektir. Daha sonrasında o şubeden para geri alınabilecektir. Bu iade işlemi de genellikle 48 saat içerisinde yapılır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Alternatifbank Bankamatik Kartı Şifre Alma

Paranın Sıkıştığı Yer ve Zaman Neden Önemli?

Paranın sıkıştığı ATM’nin yeri ve olayın zamanının önemi paranın bankamatikte kalması problemlerinde oldukça fazladır. Çağrı merkezi çalışanı size bu bilgileri sormayı unutsa dahi sizin bu bilgileri aktarmanız gereklidir. Paranın kaldığı ATM’nin nerede olduğu daha sonrasında paranın hangi şubeden iade edileceğinin belirlenmesinde önemlidir. Ayrıca banka bu olayı doğrulamak istediğinde de doğrudan ilgili ATM’ye bakabilecektir. Olayın ne zaman gerçekleştiği de bundan dolayı önemlidir. Böylece herhangi bir aksilik olması halinde kişiler olayın kontrol edilebilmesi için hangi saatte hangi ATM’ye bakılması gerektiğini bankaya bildirmiş olacaktır. Türkiye Finans bankamatiğinde parası kalan kişilerin de çağrı merkezini aradıktan sonra bu iki bilgiyi iletmesi gereklidir. Ayrıca telefonla görüşme işleminin ATM’nin başından yapılması da kişilere avantaj sağlayacaktır.

TEB bankamatiğine paranız sıkıştığında yapmanız gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz