TTNET Haciz Sorgulama Nasıl Yapılır?

TTNET Haciz Sorgulama
TTNET Haciz Sorgulama

Makalenin İçerisinde Neler Var?

TTNET evde, ofiste ve birçok noktada internet hizmeti sunan Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olmayı başarmıştır. Yıllardır sektörde öncü olmasının vermiş olduğu etki ile birlikte bünyesinde milyonlarca kullanıcıyı barındırmaktadır. Çeşitli alanlarda hizmet aldığımız bu kuruma düzenli ödemeler yapmamız ile birlikte herhangi bir sorun yaşamayacağımız gibi aylık ödemelerimizi aksatmamız halinde bir takım yaptırımlar ile karşı karşıya kalabileceğimiz gerçeğini unutmamalıyız. TTNET haciz işlemi ile ilgili müşterilerine birçok kolaylığı sağlamasının yanı sıra tahsil edemediği ödemeler için haciz işlemine başvurmaktadır.  Dolayısıyla borçlarımızın haciz aşamasında olup olmadığını öğrenmek hepimiz için çok önemlidir. Bu aşama da TTNET sizlere sorgulama yapmanız adına birçok seçenek sunmaktadır. Sizler için uygun olan sorgulama hizmetinden sizlerde yararlanabilir ve borcunuzun hangi aşama ve ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

TTNET Üzerinden Haciz Sorgulama Yapmak

TTNET haciz sorgulama işlemi ile ilgili kendi resmi sitesinde sizlere bir alan oluşturmuştur. Ödemelerinizi aksatmanız sonucunda karşı karşıya kalabileceğiniz haciz işlemi ile ilgili TTNET’in sitesine girmeniz ile birlikte online işlemler ekranı bulunmaktadır. Bu ekranda haciz ile ilgili tüm sorgulamalarınızı detaylı olarak yapabilirsiniz. Ekranda sorgulama yapmanız için sizlere iki seçenek sunulmaktadır. Bu seçeneklerden birine tıklamanız yeterli olacaktır.

Borç ve alacak sorgulama ekranına ulaşmanız ile birlikte ad soyad ve hesap numarası ile sorgulama seçenekleri çıkmaktadır. Üyeliği gerçekleştiren kişinin adını soyadını girerek haciz sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer hesap numaranızı hatırlıyorsanız da hesap numarası seçeneğini tıklayıp numarayı girmeniz yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan ekranda borcunuzun hangi aşamada olduğunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz. TTNET üzerinden sorgulama işlemini tamamladıktan sonra ödeme yapmak isterseniz de online ödeme sistemi bulunmaktadır. Bilgilerinizi girerek borcunuzu ödeyebilirsiniz.

E-DEVLET Üzerinden Haciz Sorgulama Yapmak

Türkiye’nin birçok konuda vatandaşlarına sunmuş olduğu E-Devlet platformu üzerinden de TTNET haciz sorgulama işlemi yapmak mümkündür. E-Devlet platformuna giriş yapmanız ile birlikte firmalar bölümü yer almaktadır. Buraya tıkladığınız zaman firmalar listelenecektir. TTNET’ı bulduktan sonra tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan ekranda borcunuz ile ilgili bilgiler alabilir ve haciz olup olmadığını kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Tabi bunun için E-Devlet şifrenizin olması gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca TTNET üyeliği kimin üzerineyse onun kimliği ile giriş yapmanız önemlidir. Aksi takdirde haciz ile ilgili sorgulama yapamayabilirsiniz.

Postane Üzerinden Sorgulama Yapmak

Üyelik işlemimizi gerçekleştirdiğimiz ve faturalarımızı ödemiş olduğumuz postaneler de TTNET haciz sorgulama işlemi için sizlere yardımcı olmaktadır. Yaşadığınız il veya ilçe de yer alana postaneye gitmeniz yeterli olacaktır. Fakat postaneden bilgi almanız için üyelik işlemini gerçekleştiren kişinin bireysel müracaatı gerekmektedir. Üyenin bireysel olarak yapmayacağı müracaatlar için postane bilgi vermemektedir.

Kimliğiniz veya TTNET faturanız ile birlikte postaneye gitmelisiniz. Fatura yatırdığınız vezneye haciz sorgulaması yapmak istediğiniz iletiniz. Bu aşama da memur tarafından sizlere üyeliğinize ilişkin bir takım sorular sorulabilir. Gerekli soruları cevapladıktan sonra haciz işlemi ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi TTNET abonesi olan kişinin bireysel olarak müracaat etmesi gerektiğini unutmamalısınız. Haciz ile ilgili ödeme yapmak isterseniz de postane ödemeleri kabul etmektedir.

Göz Atabilirsiniz;

444 1 444’den Haciz Sorgulama Yapmak

TTNET kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek adına çağrı merkezi üzerinden birçok işleminizi gerçekleştirmektedir. İstediğiniz her noktadan günün her anında arayabileceğiniz çağrı merkezinde TTNET haciz sorgulama işlemini yapmak oldukça kolaydır. Üstelik TTNET çağrı merkezi sizlerin beklentilerini karşılamak adına hafta içi ve hafta sonu 24 saat hizmet vermektedir.

TTNET çağrı merkezini aramanız ile birlikte TC kimlik numaranızı veya ev telefonunuzu tuşlamanız gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra borç ödeme ve sorgulama için tuşlama yapmalısınız. Müşteri temsilcisi üyeliğiniz ile ilgili sizlere bir takım sorular sorabilir. Kimliğinizi yanınızda bulundurmanızda fayda olduğunu unutmamalısınız. Gerekli bilgileri verdikten sonra borcunuz ile ilgili sizlere müşteri temsilcisi tarafından bütün bilgiler aktarılacaktır. Dilerseniz sorgulama yaptıktan sonra ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı veya banka kartı üzerinden ödemeleri TTNET çağrı merkezinden kabul etmektedir. Fakat TTNET çağrı merkezini aradığınızdan mutlaka emin olmalısınız. Aksi takdirde farklı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

TTNET Ofislerinden Haciz Sorgulama Yapmak

Postane veya diğer yöntemlerden biri ile TTNET haciz sorgulama işlemini gerçekleştiremediyseniz şehrinizde bulunan TTNET ofislerine uğramanızda yeterli olacaktır.  Türkiye’nin hemen hemen her noktasında ofisi bulunan TTNET kullanıcılarının sorularını yanıtlamak adına hafta içi ve hafta sonu 08:00 ile 18:00 arasında hizmet vermektedir. Bu noktalarda TTNET çalışanlarına yaptıracağınız sorgulamalar ile haciz işleminin detaylarını öğrenebilirsiniz.

TTNET ofislerini kimliğiniz ile gitmeniz kesinlikle yararınıza olacaktır. Zira TTNET müşterilerinin bilgi ve güvenliğini önemsediği için bireysel olarak yapılmayan hiçbir sorgulama işleminde detay paylaşmamaktadır. Dolayısıyla üyelik işlemini gerçekleştiren kişinin kimliği ile bu ofislere gitmesi gerekmektedir. Ofislerde yapacağınız sorgulamalar ile borcunuz hakkında tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Haciz işleminin başlatılıp başlatılmadığı konusunda gerekli bilgileri elde edebilir ve sizler için sunulan seçeneklerden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz