Trafik Sigortası Ne Kadar?

trafik sigortasi ucreti ne kadar
trafik sigortasi tutari

Trafik sigortası tutarları aracın çeşidine ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Sigortası yapılacak olan aracın araba veya motor olması özelliğine göre değişim gösteren tutar, sahip olduğu hasar oranı ve markasına göre de farklı fiyatlar üzerinden hesaplanmaktadır. 2019 trafik sigortası ücreti nasıl hesaplanır ve uygun trafik sigortaları nereden yaptırılabilir konuları hakkında bilgiyi yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Trafik Sigortası Ücreti ve Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Trafik sigortası hesaplama araçları internet üzerinden kullanılmaktadır. Sigorta hesaplama araçları kullanılarak en uygun trafik sigortası tutarının ne kadar olduğu belirlenmektedir. Trafik sigortaları için uygulanan sabit bir fiyat bulunmamaktadır. Bu duruma bağlı olarak trafik sigortası hesaplama uygulaması ile aracınıza yönelik sigorta tutarını şu şekilde öğrenebilirsiniz:

 • Öncelikle internette ‘’trafik sigortası hesaplama’’ başlığı ile arama gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bu arama sonucunda farklı sigorta şirketlerinin hesaplama işlemi sunduğu sayfalar karşınıza çıkacaktır.
 • Aralarından her hani birini seçip, hesaplama tablosunda istenen bilgileri tabloya girmeniz gerekmektedir.
 • Tabloya, aracınızın türünü, markasını, yılını, hasar kademesini, plakasını girerek arama butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 • Daha sonra hesaplama aracı size en uygun trafik sigorta ücretini gösterecektir.

2019 yılına ait en uygun sigorta seçeneklerini hangi sigorta şirketi yolu ile hesaplatabileceğiniz ise alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  BES Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ayrıca TEV bursu ne kadar? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Trafik Sigortası Ücreti ve Hesaplama İşlemi 2019

2019 Yılı en uygun sigorta tutarı hesaplaması Anadolu Sigorta tarafından yapılmaktadır. Anadolu Sigorta aracınızın bilgilerini girebildiğiniz bir hesaplama uygulaması sunmaktadır. 2019 trafik sigortası ücreti seçeneklerini Anadolu Sigorta kanalı ile hesaplamak ve uygun tutarlardan sigorta yaptırmak için;

 • Anadolu Sigortanın resmi web adresine internetten giriş sağlanmalıdır.
 • Web sitesinde bulunan ‘’zorunlu trafik sigortası pirim belgelendirme’’ seçeneği seçilmelidir.
 • Seçeneğe giriş yapıldığında sigorta hesaplama tablosu çıkacaktır.
 • Bu tablo üzerine aracın tipi, türü, markası, model yılı ve plaka bilgileri girilip, sorgula butonuna tıklanmalıdır.
 • Hesaplama aracı size en uygun sigorta tutarını belirleyip ne kadar ücrete tabi tutulacağınız hakkında bilgi verecektir.
 • Sigorta tutarları her araç için farklı parasal tutarlar ile sunulduğu için bu hesaplama uygulamasından faydalanılması gerekmektedir.
 • Bu hesaplama sistemi size en uygun parasal oranlarda trafik sigortası yaptırma imkanı sunmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Tutarları 2019

Zorunlu trafik sigortası yaptıran kişiler için belirlenmiş her hangi bir sabit ücret bulunmamaktadır. Zorunlu trafik sigortası yaptıracaklar en uygun ücreti bulabilmek için farklı sigorta şirketlerinin hesaplama araçlarını kullanmalıdır. Bu durum vakit alacağı için bütün sigorta şirketleri arasında en uygun sigorta tekliflerini sıralayan bir arama uygulaması kullanmak gerekmektedir. Bu hesaplama işlemini gerçekleştirmek amacıyla;

 • İnternet üzerinden ‘’hesap kurdu zorunlu trafik sigortası teklifleri al’’ başlığı aratılmalıdır.
 • Arama sonucu karşınıza gelen zorunlu trafik sigortası teklifi alma tablosuna, ad, soy ad, telefon ve e-posta adresi girilmelidir.
 • Daha sonra aracın modeli, yılı, hasar oranı girilir ve ‘’bana en uygun teklifleri göster’’ butonuna tıklanır.
 • Bu işlem ile tüm uygun fiyat sunan şirketlerden, aracınıza en uygun olan sigorta tutarları e-postanıza yollanacaktır.
 • Yollanan sonuçlar en ucuz sigorta imkanlarını içerecektir. Zorunlu trafik sigortasından aracınıza en uygun fiyat üzerinden faydalanmanız sağlanacaktır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  SGK Hizmet Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

SSK primi ne kadar? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Anadolu Sigorta Trafik Sigortası

Anadolu sigorta kişiye özel sigorta tutarı belirleme amacı ile hizmet vermektedir. Bu işlem sayesinde kişiye özel düşük ödemeler ile sigorta yapılması sağlanmaktadır. Size ait olan aracın özellikleri ve modeli baz alınarak bir sigorta tutarı oluşturulmaktadır. Anadolu Sigortanın resmi web adresine girerek, kişiye özel sigorta hesaplama seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Çıkan hesaplama tablosuna araç bilgilerini ekleyerek, aracınıza en uygun 2019 trafik sigortası ücreti koşullarından faydalanabilirsiniz. Anadolu sigorta hesaplama aracının nasıl kullanılacağı üst başlıklar içerisinde sunulmaktadır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz