Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Ticari kredi kartları, bankalar tarafından işletmelere sunulan kredi kartlarıdır. Ticari kredi kartların amacı, ev ve iş harcamalarını birbirinden ayırmak, şirkete ait gelir-gider akışını sağlamak ve ayrıca verimliliği arttırmasıyla beraber masrafları da dip seviyelere indirgemesidir. Ticari kart alabilmek için, işletme sahibi olma zorunluluğu vardır. Piyasada yer alan birçok banka, ticari kredi kartını temin etmektedir.

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ticari kredi kartı almak için, şirket hesaplarınızın bulunduğu bankayla görüşmeniz ve başvuru yapmanız gerekmektedir. Sıkça çalıştığınız bir bankaya başvuru yapmak, başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Banka şubelerinde yer alan KOBİ bölümüne giderek, ticari kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Ticari Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Evrak ve Şartlar

Ticari kredi kartı alabilmek için, işletme sahibi olma şartı vardır. Kendi adınıza kayıtlı bir şahıs işletmesi veya anonim, limited ünvanında herhangi bir şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Başvuru yapmak için başka bir şart olmadığı gibi, ticari banka hesaplarınızın bulunduğu bankalara başvuru yapabilirsiniz. Ticari kredi kartı başvurusunda istenen evraklar, aşağıdaki gibidir.

Tüzel Kişiler İçin Gerekli Evraklar

 • Ortaklara ait nüfus cüzdan fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Oda kayıt belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi (Kuruluş ve Son Gazete)
 • Vergi Levhası
 • Son 2 yıla ait bilanço ve şirkete ait gelir tablosu
 • Varsa ortakların sahip olduğu mal varlığı dökümü(tapu fotokopileri)
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kart Numarası Nerede Yazıyor?

Şahıs Firmaları İçin Gerekli Evraklar

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • İmza beyannamesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Son 2 yıla ait vergi levhası
 • Mal varlığı dökümü(Tapu fotokopileri)
 • Son 2 yıla ait olan hesap defteri ve gelir tablosu

Ticari Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Ticari kredi kartı limitini belirleyen ilk husus, kredi notudur. Kredi notu yüksek olan işletme sahipleri, yüksek limitteki kredi kartına sahip olabilirler. İkinci bir husus ise, işletmenin beyan ettiği gelirdir. Son 2 yıllık gelir tablosuna bakılarak, ticari kredi kartının limiti belirlenir. Gelire oranla belirlenen kredi kartlarında, düzenli harcamalar ve ödemeler gerçekleşirse, limit arttırımı da yapılabilir.

Ayrıca bakınız: Ticari Kredi Veren Bankalar

Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Piyasada yer alan birçok banka, KOBİ portföyünde yer alan müşterilerine ticari kredi kartı olanağı sunmaktadır. Ticari kredi kartında bulunan limitler ve aranan şartlar, bankaların çalışma standartlarına göre değişiklik göstermektedir.

Garanti Bankası Ticari Kredi Kartı

Kobi’ler üzerinde yapmış olduğu çalışmalar ile dikkat çeken Garanti Bankası, işletmelerin firma harcamalarını kontrol edebilmesi için, ticari kredi kartı uygulamasını başlatmıştır. İşletmelerin Garanti Bankası’na başvurmasıyla, ticari kredi kartları verilmektedir. Ayrıca Garanti Bankası Ticari Kredi Kartları’nda, puan kataloğu bulunur ve sahip olunan puanlara göre hediye seçimleri yapılır. Şirketler ticari kredi kartı içerisinden, taksitli nakit avans çekebilir.

Ziraat Bankası Ticari Kredi Kartı 

Şirketlere Bussines Card adı altında vermiş olduğu ticari kredi kartları, Nakdî kredi limitinden mahsup edilmek üzere tahsis edilmektedir. Ayrıca karta bağlanan vadesiz ve yatırım hesaplarına ilişkin tüm detaylı işlemler, Ziraat Bankası Atmlerinden yapılabilmektedir. Başvurular yalnızca Ziraat Bankası şubelerinden alınmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartı ile Hesaptan Para Çekme

QNB Finansbank Ticari Kredi Kartı 

İşletmeler için ayrıcalıklı olarak sunulan Card Finans Bussines Card, yıllık 89 TL’lik bir ücret karşılığında verilmektedir. Üstelik 50 lira üzerindeki harcamalarda 9 takside kadar imkan tanınıyor. Buna ek olarak bu kart ile, yurt dışında da rahatlıkla harcamalar yapılabiliyor. Başvuru yapmak için, en yakın QNB Finansbank şubesine gidebilirsiniz.

VakıfBank Ticari Kredi Kartı

Vakıfbank’ın küçük ve büyük ölçekli işletmelere sunduğu Bussines kart, birçok avantaja sahiptir. Üye işyerlerinden yapılan harcamalarda, WorldPuan kazandıran bu kart, kazanılan puanları hem alışveriş yaparken, hem de seyehat harcamalarında kullanmanıza imkan veriyor. İthalatta KKDF muafiyeti, asistans hizmeti, , ek kart, esnek hesap kesimi gibi diğer özellikleriyle de Business Kart,iş hayatında tüm şirketlere yardımcı oluyor. Kartın en avantajlı tarafı, yıllık 54 TL’lik düşük bir ücretinin olmasıdır.

TEB Ticari Kredi Kartı

Teb Bonus Bussines kredi kartı, yalnızca şirketlere sunulan bir ticari kredi kartıdır. Bu kart ile TOTAL’den yapılan akaryakıt harcamalarında %5’lik bir indirim uygulanmaktadır. Ayrıca yapılan harcamalarda 12 aya kadar taksit imkanı veriyor. TEB Bonus Bussines kartın yıllık ücreti, 95 TL’dir.

Odeabank Ticari Kredi Kartı

Odebank uzun bir zamandır KOBİ şirketlerine sunmuş olduğu düşük oranlı krediler ile biliniyordu fakat ticari kredi kartı konusunda herhangi bir çalışması henüz gerçekleşmemiştir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz