THY Bilet Rezervasyon Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

thy bilet sorgulamasi nasil ypailir
thy bilet sorgulamasi nereden yapilir

THY bilet rezervasyon sorgulaması yapmak için THY resmi internet sitesini ziyaret edin. Buradan online check in ve rezervasyon seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda sizden bilet ya da rezervasyon kodu istenecektir. Bu kodu girin. Alt satırda yer alan yolcunun soyadı kısmına soyadı bilgisini girin. Ardından aşağıdaki kırmızı bilet yönetimi check in butonuna basın. THY bilet sorgulaması yapmak bu kadar kolay! İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı ile akıllı telefon ya da bilgisayarınız olacak.

 • THY Geçmiş Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir? İçeriğe Git
 • Sunexpress Bilet Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Pamukkale Bilet Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • En Ucuza Tatil Yapmanın Yolları Nelerdir? İçeriğe Git

THY Uçuşlarında Bagaj Hakkı Ne Kadar?

THY uçuşu sırasında bagaj hakkı bulunur. En yüksek boyut ve ağırlık haricinde taşıma yapamazsınız. Kabindeki bagajlarda sorumluluk seyahat eden kişiye ait olacaktır. Ne yazık ki tekerlekli sandalyeler kabin hakkından sayılmamaktır. Bu nedenle tekerlekli sandalyeler bagaj şeklinde kargo kısmında taşınarak götürülebilir. Kabin içinde ruhsatı olsa dahi silah taşınması mümkün değildir. Silahın için boş olsa bile silah taşıyamazsınız. Silah taşımak isteyen kişilerin ilk önce emniyet kuvvetlerinden gerekli onayları alması gerekir. Onay alan kişiler uçağın yalnızca kargo kısmında bagajda silahlarını taşıyabilirler.

THY, bagajda kırılabilir eşyaların taşınmasını önermez. Kırılabilecek eşyalara gelebilecek herhangi bir zararda sorumluluk THY’ye ait olmayacaktır. Eğer ekonomi sınıfında uçuş yapıyorsanız, 23*40*55 cm ölçülerinde olan bagaj taşıyabilirsiniz.

Ayrıca Sunexpress bilet sorgulama işlemlerini de inceleyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Dil Tazminatı Ne Kadar?

THY Uçuşlarında Yemek Servisi

THY uçuşlarında yemek servisi eğer adınıza özel olarak gelsin isterseniz, uçuştan 24 saat öncesinden talebinizi iletmeniz gerekir. Özel yemek hizmeti alarak uçuşunuzu daha kişisel bir hale getirebilirsiniz. THY, uçak ikramları hazırlarken, yolcuların beslenme alışkanlıklarının ne olduğuna, sağlık sorunlarına, dini inanışlarına saygı gösterir ve önemser. Dünya’nın her yerinden gelen insanların damak zevkine hitap etmesi açısında, en uygun menüler hazırlanır. Yalnızca Türk mutfağı değil aynı zamanda dünya mutfağı lezzetleri de müşterilere sunulur.

Göz Atabilirsiniz;

THY Uçuşlarında Cihaz Kullanımı

THY uçuşlarında cihaz kullanımı önerilmez. Bazı tür uçaklarda mobil internet ve SMS hizmetlerine erişim sağlamanız mümkündür. Yapacağınız işlemler operatör tarafından belirlenen hizmet tarifesine göre hizmetlendirilmektedir. THY uçaklarında eğlenc platformu başlığı altında çocuklara özel içerikler hazırlanır. Çizgi filmler, sesli kitaplar, oyunlar sayesinde çocuklar da yolculuklarının keyfini çıkarmış olurlar. Uçaklarda hem dış hat seferlerinde hem de iç hat seferlerine özel olarak dijital eğlence platformu Planet bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde gazete okuyabilirsiniz. Hem yabancı hem de yerli gazeteler hemen elinizin altında olacak.

THY Uçuşlarını Evcil Hayvan ile Yapmak

Evcil hayvan ile birlikte THY uçuşu yapmak mümkündür. Kabin içinde bulunmak koşulu ile:

 • Kedi,
 • Köpek,
 • Kanarya tarzında ötücü kuşlar,
 • Muhabbet kuşu bulunabilir.

Kabin bagajın içinde evcil hayvanınız için kuru mama bulundurabilirsiniz. Kuru mama kokusunun diğer insanlar tarafından hissedilmemesi için, kapalı bir kutunun içinde olması gerekir. Evcil hayvanlar ile seyahat sırasında, kafes ağırlığı dikkate alınır ve fazla bagaj ücreti üzerinden işlem yapılır. Yani hayvanlarınızın kafesi bagaj hakkının içinde yer almaz. Evcil hayvanlar için ekstra üret ödenmesi gerekir. THY uçuşlarında tehlikeli olarak görülen bazı hayvan türleri kabul edilmemektedir. Bu hayvan türleri arasında:

 • Pitbull,
 • Terrir,
 • Dogo Argentino,
 • Japanese Tosa,
 • Fila Brasileiro,
 • American pitbull terrier yer alır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Halı Yıkamacı Açmak için KOSGEB Desteği

THY Uçuşlarında Hamile Yolcular

THY uçuşlarında hamile yolcular olabilir. Hamile kadınların 28. Haftanın başlangıcı ve 35. Haftanın sonunda oldukları zaman doktorlarından uçakla seyahatte hiçbir sakınca yoktur yazısının alınması gerekir. Bu rapor ile seyahat emek mümkün olur. Raporla birlikte THY bilet sorgulamasını kurumun internet sitesinden yapabilirsiniz. Fakat eğer hamile kadın 36. Haftanın sonrasında girmiş ise, bu kişilerin doktor raporu olsa dahi seyahat etmesi mümkün değildir. Eğer hamilelik süresi 28 hafta yani 7 aya gelmediyse, seyahat etmek için rapor almanız gerekmez.

THY Uçuşlarında Spor Ekipmanları

THY uçuşlarında spor ekipmanları için özel fazla bagaj tarifeleri bulunmaktadır. Spor yapan kişilerin kuru buz ve soğutucu jel gibi ürünleri kabin bagajında bulundurmaları mümkündür. Sporcular kargo bölümünde de ürünlerini taşıyabilirler. Bu tarz malzemelerin taşınırken sızıntı yapmayacak şekilde korunması gerekir. Buz pateni yapan yolculardan buz pateni taşımak isteyenler yalnızca kargo bölümünde taşıma yapabilirler. Çünkü buz pateninin kayak kısmı keskindir. Bunun yanında avcılık ile uğraşan kişilerin yanında bulundurmaları gereken:

 • Av amaçlı bıçaklar ve keskin aletler,
 • Pompalı tüfekler,
 • Çakı ve benzeri aletler,
 • Hayvan bayıltma araçlar,
 • Avlanma amaçlı ateşli silah kesinlikle el bagajında taşınamaz.

Sporcular ilk kayak takımları için ekstra bir ücret ödemelerine gerek kalmaksızın ücretsiz kayak takımı taşıyabilirler. Fakat yolcu eğer 2 ya da daha fazla kayak takımı taşımak isterse, bu kayak takımları için ekstra ücret ödenmesi gerekir. Ücretlendirme uçuş noktasına göre yapıldığından sabit bir ücretten söz etmek söz konusu değildir. Yolcuların varacakları noktaya göre özel ücretlendirme tablosunu incelemeleri gerekmektedir.

THY Uçuşlarından Sonra Kayıp Bagajlar

THY uçuş sonrasında kayıp bagaj olması söz konusu olduğu zaman, kayıp ve bulunan eşya ofisine başvuru yapmak gerekir. Ofis size kayıp bagaj formu verecektir. Bu formun kayıp edilmeden saklanması gerekir. Kayıf bagaj durumunun ne olduğunu öğrenmek adına bagaj takibi sayfasını takip edebilirsiniz. Dilerseniz THY çağrı merkezini arayabilir ya da kurum resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğer eşyanızı bulmanıza karşın, hasarlı ya da eksik bagaj aldıysanız bu durumla ilgili yine kayıp ve bulunan eşya ofisine başvuru yapmak gerekir. Bu ofiste hasar raporu doldurulması gerekir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  SGK E-Bildirge Başvuru, Onaylama Ve Şifre İşlemleri

PTT APS sorgulama nereden, nasıl yapılır? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

THY Uçuşlarında Tercih Edilen Koltukların Özellikleri

THY uçuşlarında koltuk özellikleri sayesinde kendinize özel bir alan yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Business Class koltuklarında bulunan dirseklik kısmındaki paravan işinizi görecektir. Business Class koltuklarını yatay olarak açabilirsiniz. Toplam 188 cm boyuna gelen yatak haline getirilebilen bu koltuk size konforlu bir uçuşu sunar. Ekonomi sınıfında bulunan koltuklar ise 15 cm kadar yatırılabilir. Business sınıfında olan koltukların arası 1 m 95 cm olacak şekilde ayarlanmıştır. Bazı uçaklarda bu aralık 1 m 81 cm’dir. Aralık uçak tipine göre değişiklik göstermektedir. Koltuklarda bulunan elektrik kaynağı sayesinde çalışmaya ya da eğlenmeye sın hız devam edebilirsiniz.

Business Class’ta bulunan koltuklarda masaj yapma özelliği bulunur. Uçarken yorulmazsınız. Ayrıcı dönen masa, okuma lambası ve paravan da bulunur. Paravan özelliğini kullanarak kendinize özel alan yaratabilirsiniz. Okuma lambası ve konforlu masalar sayesinde dilerseniz uzun yolculuklarınız sırasında çalışmanıza devam edebilirsiniz.

THY Uçuşlarında Hasta Yolcular

THY uçuşlarında hasta yolcular yanlarında bir refakatçi olmasına gerek kalmaksızın seyahat edebilirler. Uçaklarda bulunan kabin ekibi ilk yardım konusuna donanımlı kişilerdir. Bu nedenle herhangi bir aksilik olması halinde gerekli olan ilk müdahale yaplacaktır. Kabin ekibi medikal hizmet sunma hakkına sahiptir. Buna karşın ilk yardım müdahalesinin yeterli olmayacağı durumlar olabileceği ve havada ilk yardımdan başka müdahale olmayacağı unutulmamalıdır. THY bilet sorgulaması yaparak hasta ve engelli vatandaşlar biletlerinin ne durumda olduğunu anında tespit edebilirler.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/vakif-bank-kredi-oranlari/
 2. https://www.kredivepara.com/odeabank-kredi-oranlari/
 3. https://www.kredivepara.com/kuveyt-turk-bankasi-kredi-oranlari/
 4. https://www.kredivepara.com/albaraka-turk-katilim-bankasi-kredi-oranlari/
 5. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kredi-oranlari/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz