Tezos Coin Nedir? XTZ Coin

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Tezos Coin kısaza XTZ sembolü ile gösyerilmektedir. Merkezsiz olarak piyasada yer alınan Blockchain platformudur. Asla sansürlenmez ve dışarıdaki kişilerin üzerinde bir etkisi yoktur. Blockhain bölünme gereksinimi duymadan kendi kendine gelişebilen ve ilerleyebilen bir coin olarak piyasada yer alır. Bu coin 2017 senesinde Kathleen ile Arthur isimli bir çift tarafından ortaya çıkmıştır. Sahibi Johann Gever olan Gevers Vakfı’nın ayırdığı fonlarla da piyasada yer edinmiştir.

Tezos Coin Kullanım Alanları Nelerdir?

Tezos diğer kişilerin herhangi bir müdahalede bulunamayacağı ve etki edemeyeceği uygulamaları ortaya koymak için ideal platform sunar. Doğrulama tekniğini barındıran platformun içerisinde yüksek güvenlik yer alır. XTZ coinine sahip olan kişiler resmi olarak protokol yönetimlerinde yer alabilirler. Üstelik protokollerde değişikliğe neden olabilir ve oylama yapabilirler. Protokollerde oluşacak değişimler için evet ya da hayır oyu kullanmaya imkan verir.

Tezos Coin (XTZ Coin) Geleceği

Tezos Coin yatırımı yapmak isteyen kişilerin genellikle araştırma yaptığı konu XTZ yorum hakkındadır. Piyasa içerisinde toplamda 749 milyon 925 bin 553 tane XTZ Coin yer alır. Coinler içerisinde oldukça iyi bir yatırım olarak değerlendirilir. Bu coinin kurucusu olan Arthur Breitman, eski zamanlar içerisinde Morgan Stanley çalışanıdır. Kripto para sektörü içerisinde en çok fona sahip olan ICO XTZ’de bu kişi tarafından oluşturulmuştur.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Qtum Coin Nedir?

Birkaç ay öncesine kadar oldukça iyi bir yükselişe sahip olan XTZ Coin ilerisi için oldukça iyi bir yatırım olarak ele alınıyor. Piyasaya ilk sürüldüğü anda bu coine yatırım yapanlar şuanda oldukça iyi bir şekilde kar etmiş durumdalar. Kısa vadeli yatırım düşünen kişiler için uygun bir coin değildir. Tezos Coin uzun süre boyunca yatırım yapmak ve kazanç sağlamak isteyen kişiler için ideal bir yatırımaracı olacaktır. 2020 senesini beklenenden daha fazla bir fiyatla kapatan coin, yatırımcıları için büyük umutlar vaat ediyor. 5 sene gibi uzun bir yatırım yapmayı düşünen kişiler için ise 5 sene sonunda 9 dolar gibi bir fiyatta olacağı tahmin ediliyor. Uzun süreli yatırımlarda ön plana çıkıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz