Telegram Kripto Grupları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Telegram Kripto Grupları

Telegram, 2013 yılında piyasaya sürülmüş ve kullanıcılarına anlık olarak mesajlaşma hizmeti sunan internet tabanlı bir uygulamadır. Güvenli mesajlaşma avantajı olmasının yanı sıra Telegram, kullanıcılarına gizli sohbet özelliği de sunmaktadır. Bu sayede en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biridir. Her mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi Telegram uygulamasında da grup mantığı bulunmaktadır. Ancak diğer uygulamalardan biraz farklı olmak üzere Telegram grupları tek seferde 250.000 kişiyi bünyesinde barındırabilir. Grupların birçok teması olabilir. Telegram üzerinde en çok katılım sağlanan gruplardan biri de verilere göre Telegram kripto grupları olarak belirlenmiştir.

‘Genel olarak bakılacak olursa kripto, çekici olduğu kadar tehlikeli bir konudur da. Kötüye kullanım olduğu taktirde borsa üzerinden maddi ve manevi kayıplar yaşanabilir. Sermaye Piyasası Kurulu’nun aldığı önlemler sayesinde Telegram kripto para grupları tamamen illegal hale gelmiştir. Bu gruplar sayesinde birçok kişi borsa tüyoları, borsaya giriş ve yatırım tavsiyeleri gibi birçok konudan faydalanmış olsa da bazı gruplar kullanıcılara her yerde bulabilecekleri bilgileri fahiş fiyatlara satmakta, dolaylı yoldan kişileri dolandırmaktadır. Ayrıca grup yöneticisinin kazandığı para haksız ve emeksiz kazanç olarak sayıldığı için suç teşkil etmektedir. Son zamanlarda Telegram borsa grubu olarak hizmet veren 25 kuruluş ve 18 yatırımcı belirlenen yasaklara uymadığı için 6 ay işlem yasağı almıştır.”

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  ATM Coin Nedir?

Coin Telegram grupları hiçbir maddi kazanç amacı taşımayan, grup üyelerinden para istemeyen ve sadece kendi halinde borsa tartışması – fikir alışverişi içerisinde bulunan gruplar da bulunmaktadır. Bu gruplar yasaları çiğnememekte, haliyle faaliyetlerine legal olarak tabir etmektedir. Kripto le ilgilenmekteyseniz Telegram üzerinde bulunan bu gruplara katılım sağlayabilirsiniz. Ancak grup içerisinde bilgi satışı için herhangi bir ücret talep edildiği hale göndermemeniz, grubu yetkililere şikâyet etmeniz önerilmektedir.

Telegram Kripto Grupları 2021

  • @Piyasa (Piyasa Türkiye Konseyi grubu, Telegram grubu içerisinde ki üyelere ekonomik, kripto, finans ve teknik analizler sağlamak için kurulmuş, herhangi bir kâr amacı gütmeyen gruptur.
  • @ParaRaporu (Para Raporu Telegram kanalı, kripto ve ekonomi analizi yapan ve grup üyeleriyle paylaşan, herhangi bir kar amaç gütmeyen kanaldır. Günlük para kurları paylaşılır.)
  • @Kripto_Gruplari (Kripto Grupları grubu, grup içerisinde bulunan üyelere kripto hakkında paylaşımlar yapan ve herhangi bir kâr amacı gütmeyen gruptur.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz