Telefonla Kredi Kartını Online Alışverişe Açtırmak

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Telefonla Kredi Kartını Online Alışverişe Açtırmak yazımızda kredi kartı online alışverişe nasıl açtıracağınız hakkında bilgileri sizler için derledik. Günlük alışverişler sırasında kullanıldığı kadar, internet üzerinden alınan ürünler sırasında da kullanılan kredi kartları, hem doğru miktarda kullanılmalı hem de alışveriş yapılan siteler, çok dikkatli bir şekilde belirlenmelidir. Çünkü, internet üzerinden güvenilir işlem görebileceğiniz sitelerin sayısı kadar, dolandırıcıların da bir o kadar internet adresi bulunmaktadır. Bundan dolayı, internet üzerinden güvenilir alışveriş yapılması için, tüm bankalar kullanıcıları için sanal kart özelliği getirmiş ve kullanıma sunmuştur. Fakat, sahip olduğunuz kredi kartlarını kullanarak internetten alışveriş yapabilmeniz için, bazı özelliklerin aktif bir hale getirilmesi gerekmektedir.

  • Garanti Ek Kart Limit Arttırma Nasıl Olur? İçeriğe Git
  • Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma İçeriğe Git
  • İş Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme Kaç Gün Sürer?İçeriğe Git
  • Garanti BBVA Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Citibank Wings Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

Kredi Kartını Online Alışverişe Nasıl Açtırılır?

Kredi kartı yardımı ile internetten alışveriş yapmak isteyen kişiler, bu özelliği açtırabilmek adına ilk olarak müşteri temsilcilerine ulaşabilirler. Bunun için, kredi kartlarını almış oldukları bankanın müşteri temsilcilerini arayarak taleplerini iletebilirler. Telefon ile yaptığınız bu başvurunuz hemen değerlendirilecek ve kartınız hemen aktif hale getirilecektir. Fakat, internetten alışveriş yapabilme özelliğinin aktif hale getirebilmek için tek yöntem telefon ile müşteri temsilcilerine bağlanmak değildir. Bunun için internet bankacılığından ya da mobil bankacılık uygulamalarından işlem yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına bağlanarak kredi kartınızın alışveriş özelliğini etkinleştirebilmek için, hesap bilgilerinize girmeli, ardından da işlem yapmak istediğiniz kartınızı seçmelisiniz. Bunun ardından, kredi kartınız ile ilgili yapılacak tüm işlemler sizler için sıralanacaktır. Alışveriş kategorisine geldikten sonra ise işleminizi tamamlayabilirsiniz. Görüldüğü üzere birkaç farklı platformdan yardım alarak, kredi kartınızı güvenli bir şekilde internetten alışveriş yapabilecek özelliklere getirebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  ODEABANK Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

Göz atabilirsiniz: İnternet Bankacılığından Altın Alıp Satmak

Telefonla Kredi Kartını Online Alışverişe Açtırmanın Riskleri

Kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yapılabilmesi için kart sahiplerinin bu duruma onay vermesi şarttır. Ancak içerdiği riskler yüzünden onay konusunda tereddüt yaşayan kullanıcılar da yok değildir. peki, kredi kartlarının telefon üzerinden online alışverişe açtırılmasının riskleri nelerdir? Bu alanda doğrudan bankaların müşteri temsilcilerine erişim sağlanması gerekmektedir. Bankalar, görüşmeleri ancak talepler üzerine gerçekleştirmektedir. Üstelik var olan banka numaraları bellidir. Sayılan nedenler yüzünden farklı numaralardan banka ismi altında gelen aramalara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Göz Atabilirsiniz;

Çünkü telefonla kredi kartını online alışverişe açtırma risklerinin en büyüyü dolandırıcılıktır. Bazı çeteler, insanları bu şekilde arayarak onların kişisel bilgilerini elde etmeye çalışmaktadır. Fakat müşteri hizmetlerini kişisel olarak arayarak kredi kartlarını internet alışverişine açtırmanın dolandırıcılık alanında bir riski bulunmamaktadır. Bireylerin internet alışverişleri sırasında yaşadıkları risk bütçe kontrolü ile alakalıdır. Pek çok insan kartlarını online alışverişe açtırmalarının ardından ödeyebileceklerinin üzerinde harcama yapabilmektedir. Ayrıca online alışverişlerde risksiz sonuçlar için en iyi sitelerin tercih edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartıyla Ukash Kart Almak Nasıl Yapılır?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz