Telefon Kredisi Nasıl Alınır ? Şartları Nelerdir?

Telefon Kredisi
Telefon Kredisi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Küreselleşen dünyamızda haberleşmek için kullandığımız telefonlar artık bizim birer parçamız olmuş durumda. Telefonlar akıllandıkça, telefonları  kullanma ihtiyacımızda artmaktadır. Bundan dolayıda teknoloji şirketleri her geçen gün daha modern ve daha kullanışlı telefonlar çıkarmaktadır. Çıkan yeni telefonlar da piyasayı daha yukarı taşıdığından telefonlar pahalılaşmaktadır. Bununla birlikte de mağazalar telefonları satmak için çeşitli kampanyalara başvurmaktadır. Bu kampanyaların en yaygını ise alıcının cebini rahatlatan telefon kredileridir. Telefon almak için  çeşitli kolaylık sağlayan mağazalar, bankalarla anlaşarak insanlara telefon kredisi vermektedir. Teknosa, Media Markt, Vatan Bilgisayar, Gold Bilgisayar, Bimeks, Evkur gibi büyük elektronik eşya mağazaları telefon alırken insanlara kolaylık sağlamaktadır.

Göz Atabilirsiniz: Telefon için Kredi Veren Bankalar 2019

TEKNOSA

Teknosa, ING Bank’la anlaşmalı olarak “Tekno Kredi” adı altında telefon almak isteyenlere telefon kredisi vermektedir. Bu kredi minimum 750 TL’den başlayarak verilmektedir. 36 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Hem teknosa mağazalarından hem de Teknosa’nın internet sitesinden kredi ile telefonunuzu alabilirsiniz.

MEDİA MARKT

Denizbank’la anlaşmalı olan Media Markt, hem Mediamarks.com.tr’den hem de Medi Markt mağazalarından müşterilerine telefon kredisi vermektedir. Önce sms ile ön onay aldıktan sonra telefonunuzu internet üzerinden veya mağazadan alabilirsiniz. Daha sonra telefonu aldığınız faturayla herhangi bir Denizbank şubesine giderek ödediğiniz parayı geri alabilirsiniz. Geri aldığınız parayı daha sonra Denizbank’a taksitli bir şekilde ödeyerek telefona direkt olarak paranızı bağlamamış olursunuz.

Daha geniş bilgi almak için Media Markt DenizBank Kredi Başvurusu başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

BİMEKS, VATAN BİLGİSAYAR, GOLD BİLGİSAYAR

Odeabank, diğer bankalara  göre bu alanda daha öndedir. Üç büyük elektronik eşya mağazasıyla anlaşma yaparak müşterilerine hizmet vermektedir. Bimeks, Gold ve Vatan Bilgisayar’da odeabank’tan 36 aya kadar vadeyle telefon alabilirsiniz. Odeabank’ın sunduğu bu krediye mağazaların içinde bulunan Odeabank standlarından başvurabilirsiniz. Sms ile ön onay alındıktan sonra kredinizle mağazadan istediğiniz telefonun birisini alabilirsiniz.

Elektronik eşya mağazaları gibi telefon operatörleri de telefon alırken bazı kolaylıklar sağlıyor. Turkcell, Avea, Vodafone gibi telefon operatörleri faturalı müşterilerine faturaya ek ödeme olarak telefon satışı gerçekleştirmektedir. Yani faturanızın yanında aldığınız telefonun taksidini de ödeyerek telefon alabiliyorsunuz. Böylelikle yüklü ödemeden kurtularak telefon kredisi gibi taksitli telefon alabiliyorsunuz. Yalnız bu tür kampanyalar her telefon için uygulanmıyor. Sadece operatörlerin belirlediği telefonlarda geçerlidir.

Tüm bunların yanı sıra bankadan ihtiyaç kredisi çekerek tanıdığınız bir telefon bayisinden veya herhangi başka bir telefoncudan telefon alarak kredinizi taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Fakat telefon almak için bu yol, fazla tercih edilmeyen bir yoldur.  İlk olarak bankalar kredi vermeyebilirler.  Çünkü; İhtiyaç kredisi için kredi notunuzun iyi olması lazım. Telefon alırken bu yolun tercih edilmeme sebeplerinden birisi de, eğer 1800 TL’lik bir telefon alacaksanız 2000 TL’lik ihtiyaç kredisi verirler. Ekstradan 200 TL almış olursunuz. Faizi ise elektronik eşya  mağazalarının faizine göre daha fazla olacağı için telefon almak için çok iyi bir yol olarak görülmeyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz