Tekstilbank (ICBC Turkey) İnternet bankacılığı şifresi nasıl alınır?

Yeni ismi ile bahsetmek gerekir ise ICBC Turkey Bank. Düzenlenen 5.11.2015 kararı ile ismi artık bu isimle geçecektir. Tekstilbank diğer bankalar gibi internet bankacılığı (şubesi) üzerinden de müşterilerine hizmet vermektedir. Tekstilbank üzerinde herhangi bir banka hesabınız varsa bu durumda İnternet bankacılığından da yararlanabilirsiniz. Banka hesabı açtıktan sonra yapmanız gereken İnternet bankacılığı aktif ettirmek ve internet bankacılığı işlemleri için şifre almaktır. Bu şifre tamamen size özel bir şifredir.

Tekstilbank internet bankacılığı şifresini alma

İnternet üzerinden hesaplarınıza ait tüm hareketleri izleyebilmek, döviz alım satımı yapabilmek, birikimlerinizi vadeli mevduat ve yatırım fonu gibi ürünlerde değerlendirmek gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında EFT, havale, kredi kartı borcu ödeme, elektrik, su, telefon vb. faturaları birkaç adımda ödeme gibi işlemleri oldukça hızlı bir şekilde internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. (Ayrıntılı bilgi için bakınız->  eft ve havale arasında ki farklar)

Göz Atabilirsiniz;

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Vakıfbank Satılık Gayrimenkuller 2021

1. Tekstilbank müşterisiyseniz:

Tekstilbank’ta bir hesabınızı bulunuyorsa yani tekstilbank müşterisiyseniz bu durumda  internet bankacılığı şifresini alabilirsiniz. İnternet bankacılığı şifresi almanın tek yolu çağrı merkezini kullanarak internet bankacılığı şifresini almaktır. Bu işlem için 444 00 50 numaralı Tekstilbank çağrı merkezini aramalı ve müşteri temsilcisine bağlanmalısınız. Sonrasında müşteri temsilcisine internet bankacılığı şifresini almak istiyorum dediğiniz durumda sizi güvenlik amaçlı soruları soracak ve şifrenize tarafınıza bildirecektir. Bundan sonrasında yapmanız gereken tek şey TC kimlik numaranız veya kullanıcı kodunuzla birlikte size verilen şifreyi girerek hesabınıza giriş yapmaktır. Girişten sonra muhtemelen şifrenizin değiştirilmesi sistem tarafından talep edilecektir. Bu talep doğrultusunda unutmayacağınız yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Sonrasında internet bankacılığı üzerinden gerekli limit ayarlarını yapabilirsiniz, hesabınıza işlemlerle ilgili sınırlamalar tanımlayabilirsiniz.

2. Bu Bankanın müşterisi değilseniz:

Henüz Tekstilbank’ta bir hesabınız bulunmuyorsa bu durumda internet bankacılığından da faydalanamazsınız. İlk olarak yapmanız gereken şey size en yakın olan Tekstilbank şubesine gitmek ve hesap açtırmaktır. Sonrasında zaten Tekstilbank müşterisi olacağınızdan dolayı şifre almak için yine birinci kısımda anlatılanları uygulamanız yeterlidir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/internet-bankaciligi-parolasi-nedir/
  2. https://www.kredivepara.com/icbc-kredi-karti-iptal-etme/
  3. https://www.kredivepara.com/bonus-kredi-karti-ne-demek/
  4. https://www.kredivepara.com/havale-kac-dakikada-hesaba-gecer/
  5. https://www.kredivepara.com/musteri-olmadan-fatura-odemesi-nasil-yapilir/

Güncelleme: 19.03.2019


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz