Tefeci Adresleri ve Telefon Numarası Nasıl Bulunur?

Tefeci adresleri ve telefon numarası nasıl bulunur?
Tefeci adresleri ve telefon numarası nasıl bulunur?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Tefeci adresleri ve telefon numarası nasıl bulunur? Tefecilik yasal bir işlem midir? Tefecilik suç mu? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kredi alamayanlar için tek kurtuluş yolu tefeciler gibi gözükmektedir. Tefecilik ülkemizde suç olduğu için bu işlemlerden uzak durmanızı öneriyoruz. Eğer para arayışınız varsa ve tefeci numaraları arıyorsanız bu işlemleri internet üzerinden yapamayacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Çünkü tefeci olan kişiler para sattıkları için yasal bir işlem yapmazlar. Suç işledikleri için bu kişilerin telefon numaralarına ve adreslerine ulaşmanız mümkün değildir. Bu kişiler takma isimler kullanırlar ve bu şekilde müşterilere ulaşmak isterler.

  • Aynı Gün Kredi Kartı Veren Banka Var Mı? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu 2 Yöntemle Sorgulama İçeriğe Git
  • QNB Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme İçeriğe Git
  • Vakıfbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

İnternette Tefeci Bulunur mu?

Tefeci arayışınız varsa sizin suç işlediğinizi de söylemek istiyoruz. Yasal olarak yasak olan para satma işlemlerini tefeciler yapar. İnternet üzerinden bu kişilerin telefon numaralarına ulaşmanız mümkün değildir. Takma isimler ile sosyal medya hesaplarında profil açılmaktadır. Bu kişilerin de gerçek kişiler olmadığını söylemek istiyoruz.

 

Göz Atabilirsiniz:

İnternette fenomen olan tefecilerin başında Tefeci Cemil gelmektedir. Bu para babası adamın herkese yardımcı olduğu söylenmektedir. Tefeci Mustafa, Tefeci Erol, Tefeci Mehmet gibi isimlerde internette çok aranan isimlerdir. Bu kişilerin gerçek isimleri olmadığı için birçok buna benzer sosyal medya hesabı bulabilirsiniz. Tefeciyiz diyerek size para vereceklerini söyleyenlerden de uzak durunuz. Bu kişiler sizden ön ödeme isteyecekler ve bir daha telefonunuza bakmayacaklardır. Dilerseniz tefeciler nasıl ve kimlere para verir biraz bunun hakkında bilgiler verelim.

Tefeciler Nasıl Para Veriyor? Faizleri Nedir?

Tefecilerin banka gibi olmadığını söylemek istiyoruz. Tefeci olan kişiler verdikleri paranın faizini sizden söke söke alırlar. Çünkü her önüne gelene bu parayı vermezler. Tefeciler kişinin arabası veya evi olması durumunda ve bu mülklerin değerlerinin 3/1’i kadar para veren kişilerdir. Ayrıca yüksek faizle bu işleri yaptıkları gibi verdiğiniz mülkü de kendi üzerlerine geçirmeden para vermezler. Benim bir şeyim yok, maaşım var tefecilerden 10 bin lira alacağım derseniz size kimse para vermeyecektir.

Örneğin bir ev ipoteği ile 100 bin lira para aldığınızı düşünelim. İlk taksiti 20 bin lira olacaktır. Aylık 20 bin lira olan bu taksitin ilki peşin ödenecektir. Yani tefeci size 80 bin lira verecektir. Daha sonra ben ona 5 kere daha 20 bin öderim derseniz yanılıyorsunuz. Ne zaman 100 bin lirayı peşin ödediniz o zaman borcunuz bitecektir. Belki bir sene, belki 10 sene boyunca bu parayı ödeyeceksiniz. 100 bin lirayı ödemediğiniz gün boyunca aylık olarak belirlenen tarihte 20 bin lirayı ödemeniz gerekiyor. Bu tefeci faizidir. Gününüzü kurtarabilirsiniz ama ileriki zamanlarda size büyük sıkıntılar yaşatacaklardır.

Bu sebeple hiçbir mantığın uygun görmediği bu sistemi sizlere önermiyoruz. Hem suç işlemeyin, hem de yüksek faizle paralar ödemeyiniz.

Tefeci Harici Para Bulma Yöntemleri Nedir?

Para bulmak isteyenler ve borç bulamayan kişiler bankalardan neden kredi alamadıklarını öncelik olarak bilmeleri gerekiyor. Tefeciler haricinde eğer para bulmak istiyorsanız ilk başvurunuz bankalar olabilir. Kredi notunuz düşükse bunun içinde kredi veren bankalar vardır. İcralık iseniz bu icra borçlarını kapattıysanız da bankalardan kredi alabilirsiniz. Özellikle bir ipoteğiniz varsa ipotekli krediler düşük kredi notu olanlara bankalar tarafından verilmektedir. İlk tercihinizi bu yüzden bankalardan yapmanızı tavsiye ederiz.

Eğer bankalardan gerçekten para alamıyorsanız senetle kredi veren faktoring şirketlerine başvurunuzu yapabilirsiniz. Senetle kredi veren yerler sizden ipotek karşılığında kredi verirler. Bu durumda bankaya bir ipotek vermeniz gerekiyor. İpotek sizin adınıza olması önemli değildir. Size en yakın bir faktoring firmasını arayarak kredi alıp almayacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu firmalar bireysel kredi vermezler. Sadece ipoteği olanlara işlem yapacaklardır.

Senetle Altın Veren Tefeciler

Bir diğer yöntem ise senetle altın veren kuyumculardan para almaktır. Bu işlemi tefecilerde yapmaktadır ama siz tefeci haricinde bir kuyumcudan senet karşılığında acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bunun  için senetle altın veren yerleri araştırmalı ve size yakın olan kuyumcuları arayarak bu işlemi yapıp yapmadıklarınızı sorabilirsiniz.

Senetle altın veren yerler genellikle size düşük limitli altınları verecek ve acil para ihtiyacınızı aldığınız altınların üzerine faiz işleterek sunacaklardır. Sizlere 9-12 ay arasında taksit imkanı yapan bu kuyumculardan para bulmak mantıklı bir işlemdir. Bu işlemleri yaparak tefeci harici para bulma yöntemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz