TEB Personel Alımı

TEB Personel Alımı
TEB Personel Alımı

Makalenin İçerisinde Neler Var?

TEB Personel Alımı nasıl olur? TEB iş başvurusu yapmak isteyenler hangi şartlarda başvuru yapabilirler? TEB personel ilanlarına başvuru ve banka sınavları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Bankacılık işini yapmak ve bu işte bir kariyer hedeflemek isteyenler ilk olarak bankaların personel alım ilanlarına bakmaktadırlar. Türk Ekonomi Bankası yani bilindik adıyla TEB her geçen gün daha yeni personel alımları yapmaktadır. Bu ilanlara başvuru yapacak olan adaylar şartlara uygun olması durumunda iş başvuruları kabul olacak ve daha sonra TEB banka sınavları tarihlerini öğrenip bu sınavlara gireceklerdir. TEB gişe memuru, güvenlik görevlisi, çağrı merkezi elemanı, satış temsilcisi, saha elemanı, tercüman, şube asistanı gibi görevler almaktadır. Bu bankanın ayrıca şubesiz bankacılık ürünü olan CepteTEB için de bu banka üzerinden iş başvurusu yapabilirsiniz. Bilindiği gibi CepteTEB bankası şubesiz olduğu için saha elamanlarına çok ihtiyacı vardır. Saha elamanları ellerinde tablet ile yeni müşteri kaydı ve kredi veren kişilerdir. Sizde bu iş için başvuru yapmak istiyorsanız TEB personel başvurusu yapmanız gerekiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Bankacı Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Göz Atabilirsiniz;

CepteTEB ve TEB Personel Alımı İş Başvurusu

Ülkemizin çeşitli illerinde sürekli bir personel alımı olmaktadır. Sizde eğer bu ilanlara başvuru yapmak istiyorsanız 30 yaşını aşmamış ve en az lise mezunu olmanız gerekiyor. Erkek adaylar için askerlik bitmiş veya 2 yıl tecilli olması gerekli. Ayrıca bazı pozisyonlar için İngilizce de bilmeniz şarttır. Bu şartlara uygunsanız TEB resmi internet sitesi veya www.kariyer.net internet sitesi üzerinden boş pozisyonları takip edebilir ve iş başvurusunu yapabilirsiniz. Kendinize bu sitelerde bir özgeçmiş oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra boş pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz.

Okuyabilirsiniz: Bankacı Maaşları Ne Kadar?

TEB Banka Sınavları

TEB personeli olmak ve bu işte bir kariyer yapmak istiyorsanız iş başvurusu öncesinde bu bankanın belirli zamanlarda yaptığı banka sınavlarına katılmanız gerekmektedir. TEB banka sınavları resmi internet sitesi üzerinden sınavdan 30 gün önce yayınlanır. Bu sınava girip 70 ve üzeri not alırsanız personel başvurularında önceliğiniz olacaktır. Daha yüksek not almanız size daha öncelik şansı tanıyacaktır. Banka sınavlarından yazılı olan bittikten ve başvurunuz kabul olduktan sonra banka size bu sefer sözlü bir sınav yapacaktır. Genel kültür, zeka, matematik ve diksiyon üzerine olacak bu sözlü sınavı da geçmeniz gerekiyor.

Göz Atabilirsiniz: Banka Sınavları Tarihleri Ne Zaman? Banka Sınavları Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/banka-sinavlari-tarihleri-ne-zaman-banka-sinavlari-basvurusu-nasil-yapilir/
  2. https://www.kredivepara.com/bankaci-maaslari-ne-kadar/
  3. https://www.kredivepara.com/esnek-kredi-veren-bankalar-2020-basvuru-sartlari/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz