TEB Kredi Taşıma İşlemi Nedir-Gerekli Belgeler

TEB Kredi Transferi-

TEB kredi  taşıma, bu bankanın büyük ilgi gördüğü kampanyalardan biridir ve TEB kullanıcılarına özel düzenlenen bu kampanya hakkında bilgileri bu yazımızda kaleme alacağız. TEB kredi taşıma, diğer bankalara olan kredi borcunuzun TEB bankasına taşınmasıdır ve Türkiye Ekonomi Bankası  borç transferi kampanyasından faydalanmak için sizden belge talep edilecektir. TEB borç transferi kampanyasından faydalanmak için bir şubeye başvuruda bulunmanız gerekir.

Göz atabilirsiniz: Teb 1.18 Kredi – Türkiye Ekonomi Bankası 1.18 Kredi

TEB Kredi Taşıma Başvurusunda İstenilen Belgeler

Başvuru için sizden istenilen belgeler aşağıdaki gibidir;

  1. Kimlik fotokopisi veya ehliyetinizin bir adet fotokopisi
  2. Gelirinizi kanıtlayan belge ( maaş bordrosu)
  3. İşletme sahibi olanların son 3 seneye ait bilançosu ve bunun yanında vergi levhası zorunludur. Aynı zamanda Ticaret Sicili Gazetesi de istenilen belgeler arasındadır.

Eğer ücretli olarak bir yerde çalışıyorsanız ve TEB kredi transferine başvurduysanız maaş bordronuz çalıştığınız firmanın imza sirküleri de gerekecektir(antentli kağıt ile maaş bordrosu sunulduysa).

TEB kredi transferi için sizden normal şartlarda kredi istememektedir; ama kredi vermekte olan yetkililer kredi başvurularını farklı koşullarda değerlendirirler. Bu koşullara uymayanlar içinde sizden kefil istenilebilmektedir. Kefil talep edilmesi durumunda kefil olacak kişi içinde yukarıdaki belgeler istenilecektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Peşinatsız Ev Kredisi Alın

TEB Kredi Transferi Başvurusu Neye Göre Değerlendiriliyor?

TEB kredi taşıma başvurusunda bulunabilmek için öncelikli olarak Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmelisiniz ve 1500 üzerinde bir kredi puanına sahipseniz daha kolay kredi çekebilme şansına sahipsiniz. Ayrıca bir yerde sigortalı olarak çalışıyor olmanız da bir diğer şart. Tabi kredi miktarı da bu aşamada oldukça önem arz ediyor. Zira düşük bir kredi transferinden söz ediyorsak, büyük bir ihtimal kredi başvurunuz sorunsuz bir şekilde onaylanacaktır; ama büyük bir meblağ krediden bahsediyorsak, gelirinizin de yüksek olmasını isteyeceklerdir.

TEB Kredi Taşıma Kampanyasının Özellikleri

Türkiye Ekonomi Bankası’nın son zamanlarda kredi alanında en iyi kampanyaları düzenleyen bankalardan biri olduğunu öncelikle belirtelim. Konut kredisi için 1.49 kredi kampanyası büyük bir ilgi görmüştü ve bu kampanya sayesinde birçok kişi ev sahibi olmuştu. Bu kampanya sayesinde de %1.49 faiz orandan faydalanabilirsiniz. Bu oran birçok bankaya kıyasla, tüketiciyi memnun edecek düzeyde. Üstelik banka üzerinden alacağınız TEB kredi taşıma sayesinde 60 aya kadar kredi çekebilme fırsatı tüketicilere sunuluyor.

Kredi çekerken sizden yukarıda belirttiğimiz 1.40 faiz oranı haricinde sigorta ve efektif yıllık faiz oranı/yıllık maliyet oranı ücretleri de tahsil edilecektir.

TEB Kredi Kartına Kredi Taşıma Kampanyası

TEB kredi kartınıza da diğer bankalara olan borçlarınızı taşıyabilme imkanınız bulunmaktadır. Bu kampanya sayesinde borcunuz tek bir bankaya olacaktır ve taksit seçeneği sayesinde de kredinizi öderken minimum sıkıntı yaşayacaksınız. Bu kampanyanın en güzel özelliği de sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecek olmasıdır. Komisyon olayı dediğimiz olay bu kampanyada mevcut değildir ve sadece :%2.25 faiz oranı mevcuttur.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Halkbank Anında Kredi Başvurusu Onaylı

250 TL ila 10 Bin TL arasında ki borç transfer işlemlerinizi bu kampanya ile yapabilirken, kredi kartınızın nakit limiti bu aşamada sınırları belirlemektedir. Aslında bu kampanya bir nevi nakit avans ürünüdür ve bankadan nakit avans almış gibi oluyorsunuz. Nakit işlemleri, 3 defa asgari ödemenin altında ödeme gerçekleştirildiğinde nakit ödemede kısıtlanır, yani herhangi bir nakit çekim işlemi olamaz ve bu da bu kampanyada size sorun yaşatacaktır. Hesap kesim tarihini değiştirmek isteyen TEB müşterileri, eğer borç transferi ödemeleri devam eden bir borca sahipse, borç ödenesiye kadar hesap kesim tarihini değiştirememektedir. TEB kredi taşıma kampanyası hakkında ki sorularınızı yorum olarak belirttiğinizde, size yardımcı olabiliriz.

Göz atmanızda fayda var: Borç Kapatma Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz