TEB Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

TEB Bankamatik
TEB Bankamatik

TEB bankamatikte param sıkıştı diyen kişilerin yapması gereken şeylerden bir tanesi bankadan yardım istemektir. ATM ile onlarca farklı iş halledilebilirken bazı durumlarda para sıkışması gibi sorunlar yaşanabilir. Böyle bir sorun yaşanmasının nedenleri arasında da şunlar gösterilebilir:

  • ATM cihazında meydana gelen arıza,
  • Paranın yanlış şekilde bankamatiğe yerleştirilmesi,
  • Paranın yırtık olması.

Bu ve benzeri herhangi bir nedenden dolayı TEB bankamatiğinde parası kalan kişiler de zaman kaybetmeden banka çalışanlarına başvurmalı ya da çağrı merkezini aramalıdır.

İlginizi çekebilir: TEB Kredi Taşıma İşlemi Nedir-Gerekli Belgeler

Hangi Bankamatikte Paranız Kaldı?

Paranın sıkıştığı bankamatik izlenmesi gereken yolu da belirleyen bir faktördür. Bazı bankamatikler banka şubesinin yanında oluyor. Ancak diğer ATM’ler ise şubelerden bağımsız yol kenarlarında ya da bir duvara gömülü şekilde duruyor. Şayet paranız şubeye bağlı olan bir bankamatikte kalmış ise bankanın güvenlik görevlisinden destek alabilirsiniz. Ayrıca yine banka çalışanları da size gerektiği şekilde yardımcı olacaktır. Ancak banka şubesinde olmayan bir ATM’de ya da banka şubesine bağlı olsa dahi mesai saatleri dışında bu olayı yaşayan kişiler de TEB’in müşteri hizmetlerini aramalıdır. Böyle bir durumda aranması gereken çağrı merkezi numarası ise 444 0 666’dır. Bunun yanı sıra 0850 200 06 66 hatlı telefon numarası da yine TEB çağrı merkezine ulaşmak için aranabilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  ATM Yırtık Para Alır mı?

Çağrı Merkezini Aradıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

ATM’de para kalmasından dolayı çağrı merkezinin aranmasının ardından durum bildirilmelidir. Bu aşamada önemli olan faktörlerden bir tanesi ATM’nin başından ayrılmadan görüşmenin yapılmasıdır. Böylece güvenlik kameraları da sizi görecek ve yaşadığınız problemi doğrulayacaktır. TEB bankamatiğinde parası kalan kişiler çağrı merkezine durumu anlatırken hangi bankamatikte bu olayın yaşandığını muhakkak anlatmalıdır. ATM’nin bulunduğu yerin adresinin verilmesi oldukça önemlidir. Çağrı merkezi ile iletişim sırasında aktarılması gereken bilgilerden bir diğeri ise bankamatikte kalan paranın tutarıdır. ATM’nin ne kadar paranızı yuttuğu söylenmeli ve o miktarın geri verilmesi talep edilmelidir. Bu bilgilerin paylaşılmasının ardından da çağrı merkezindeki müşteri temsilcisi neler yapmanız gerektiği hakkında size bilgi verecektir.

Göz Atabilirsiniz;

Paramı Nereden Geri Alabilirim?

ATM’de kalan parayı geri almak için bu durumun muhakkak bankaya zaman kaybetmeden bildirilmesi gereklidir. Banka şubesine bağlı olan bir ATM’de para kalırsa daha sonraki aşamalarda da o banka şubesi ile muhatap olmak gerekecektir. Bankamatikte sıkışan para da o şubeden alınır. Ancak banka şubesine bağlı olmayan bir ATM’de para sıkışması sorununu yaşayan kişiler bu durumu çağrı merkezine bildirmeli ve çağrı merkezinin yönlendirmesini takip etmelidir. Müşteri hizmetlerinin aranmasının ardından banka paranın kaldığı bankamatiğe en yakın şubeyi tespit eder. Daha sonrasında ise o şube ile görüşerek durumu aktarır. Ayrıca bu şubenin hangisi olduğu müşteriye de bildirilir ve paranın o şubeden alınabileceğini söylenir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kuveyt Türk Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Paramı Geri Almak İçin Ne Kadar Beklemeliyim?

Bankamatikte kalan paranın geri alınacağı zaman bazı faktörlere göre değişiyor. ATM’de parası sıkışan kişiler bu parayı anında geri almak istiyor. Ancak bu paranın iade edilmesi biraz zaman alabiliyor. Banka iade için bazı prosedürler uyguluyor. Bu prosedürler tamamlanmadan da parayı geri alabilmek mümkün olmuyor. TEB bankamatiğinde parası sıkışan kişiler de bu paralarını genellikle 48 saat içerisinde geri alabiliyorlar. Bazı durumlarda bu süre 24 saate de düşebiliyor. Paranın ne zaman geri alınacağına dair net bilgi size çağrı merkezi tarafından verilecektir. Müşteri hizmetleri olayın yaşanmasından sonra hangi şubeye ne zaman giderek paranızı geri alabileceğinizi size söyleyecektir.

Türkiye Finans Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım? bu yazımızda bulabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz