TC Kimlik No ile Banka Hesabı Sorgulama

banka hesabı sorgulama
banka hesabı sorgulama

Makalenin İçerisinde Neler Var?

e-Devlet’in bankalarla yapmış olduğu anlaşma gereği e-Devlet üzerinden gerçekleştirilen internet bankacılığı kullanılarak e-Devlet girişi sağlanabilmekte. Bu giriş anlaşmasının kullanılabildiği bankalar ise Akbank, Albaraka bankası, Anadolubank, Finansbank, Enpara.com, Garanti, INGBANK, TEB, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, YapıKredi ve Ziraat Bankası şeklinde sıralanmaktadırlar. E-Devlet internet sitesine yapılan girişten sonra internet bankacılığında kullanılan banka seçilmekte bu sayede banka hesabı sorgulama işlemi yapılabilmekte. İnternet bankacılığı bilgileri girilmektedir. Bilgilerin doğruluğu sistem tarafından onaylandıktan sonra otomatik olarak kullanıcı, E-Devlet hizmet sayfasına yönlendirilecektir. Sistem bir şifre değiştirme isteğinde bulunacak ve bunun sonucunda da E-Devlet tarafından sağlanan hizmetlerden faydalanılmaya başlanabilecektir.

Dikkatinizi Çekebilir:

E-Devlet ile Banka Hesabı Sorgulama

E-Devlet için yeni şifre almak için ise 3 farklı seçenek mevcuttur. Vatandaş ya PTT’ye gitmeli, ya E-Devlete kayıt ettirdiği ve onaylattığı cep telefonu numarasına kısa mesaj yoluyla gelen kodu sisteme girmeli ya da yine sistemin onaylamış olduğu e-posta adresine gelecek kodu kullanmalıdır.

Yeni şifre alımı yapıldıktan sonra T.C. kimlik no kullanılarak şifre değiştirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. turkiye.gov.tr adresinde yer alan e-Devlet platformuna giriş yapabilmeniz için postaneden bir e-Devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. Şifrenizi PTT şubelerinden edinebilirsiniz. Sisteme de T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Şifreyi kaybetme, unutma veya çaldırma ve benzeri durumlarda yeni bir şifre için şifre yenileme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için profilinizde bulunan iletişim bilgilerinden cep telefonu numaranızı ya da hem cep telefonu numaranızı hem de e-postanızı e-Devlet Kapısında doğrulamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden herhangi birini yapmadığınız takdirde PTT şube ve Merkezlerinden şahsen yeni bir şifre almanız gerekmektedir. Şifre yenileme hizmetinin detayları için 160 numaralı e-Devlet Kapısı İletişim Merkezinden destek alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için E-Devletten Banka Hesabı Sorgulama Yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlgili Yazılarımız;

T.C Kimlik Numarasıyla Banka Hesabı Sorgulama

T.C kimlik numarasıyla banka borcunu öğrenmenin en basit yollarından biri banka şubeleridir. Borcunuzun olduğu banka şubelerine giderek, kimliğiniz vererek kredi kartı, kredi, ek hesap borcu gibi o bankaya ait tüm borçlarınızı öğrenebilir, kalan borç bakiyesi, kalan kredi taksitlerinizi, kredi kart ekstre borçlarınızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Banka hesabını sorgulamak istiyorsanız bankaların web sitelerine, kolay bankacılık işlemlerine falan da güvenmenizi önermem. En sağlıklı sonucu müşteri hizmetlerini arayarak alabilirsiniz. Bunun yanında bazı bankalar var ki şubeye uğramanız gerek diyorlar. Sizin anlayacağınız Banka Hesabı Sorgulamak için bırakın internetten tek tuşu şubeye gelin diyecek kadar teknolojiden geri kalmış bir sistem kullanıyorlar.

Hayatımızın her yanını sarmış olan bankalara adıma banka hesabı var mı? Sorusunun yanıtı için vakit ayırmanız gerekiyor. Çıkan yasa ile birlikte hesaplardan işletim bedeli alınacağı hususunu da düşündüğünüz zaman, hangi bankada hesabım var sorusunun yanıtı için bankalarla irtibata geçmeniz daha mantıklı gözüküyor.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/kredi-karti-yapilandirma-sartlari-nedir-6-bankanin-sartlari/
  2. https://www.kredivepara.com/kredi-karti-borcu-banka-hesabindaki-parayi-cekebilir-mi/
  3. https://www.kredivepara.com/kredi-karti-borcumu-yapilandirdim-tekrar-kart-alabilir-miyim/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz