Tarımsal Kredili Mevduat Hesabı

Tarımsal kredili mevduat hesabı
Tarımsal kredili mevduat hesabı

Bankalar çeşitli sektörlerde faaliyet gösterenler için çeşitli hesaplar tanımlamıştır. Bu hesaplar ihtiyaca uygun olarak kullanıldığında kişilere, kurumlara belli avantaj sağlayabilmektedir. Tarımsal kredili mevduat hesabı da tarım alanında faaliyet gösteren kişiler için sağlamış olduğu avantajlarla ön plana çıkan bir hesaptır. Bu hesabı kullanarak siz de bütçenizi düzenleyebilir, gelir ve giderinizi bir kalem altında topluca gözlemleyerek işletmenizin durumu hakkında bir karar varabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Tarım Kredisi Veren Bankalar

  • Finansbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur? İçeriğe Git
  • Tarımsal BCH Kredisi Nasıl Alınır? (Borçlu Cari Hesap) İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Tarım Kredisi Nasıl Alınır? İçeriğe Git
  • Yem Kredisi Nasıl Alınır? (Başvurusu ve Şartları) İçeriğe Git
  • Tarım Kredi Kooperatifi Borç Yapılandırması 2020 (Şartları) İçeriğe Git

Hangi Bankalarda Tarımsal Kredili Mevduat Hesabı Açılabilir?

Türkiye’de hizmet veren tüm bankalar olmasa da bir kısmında Tarımsal kredili mevduat hesabı açılabilmektedir. Bu hesaba sahip olan kişiler mevduat hesabına ek olarak tanımlanan limitler dahilinde ihtiyaçlarını giderme şansına erişirler. Vadesiz hesabınıza tanımlanacak bu limit sizin durumunuz göz önüne alınarak banka tarafından belirlenmektedir. Tarımsal kredili mevduat hesabı için tanımlanacak limitler kişilerin elde ettiği gelir ve kredi notuna göre belirlenmektedir. Kredi notu ve elde edilen gelir yüksekse bu durumda belirlenecek limitlerde yüksek olacaktır. Ancak hem kredi notunuz düşük hem de gelir durumunuz istenilen seviyenin altındaysa bu durumda da ister istemez tanımlanacak limit düşük olacaktır. Banka tarafından bu faktörler göz önüne alınarak tanımlanan limitler dahilinde siz de istediğiniz zaman bu ek hesaptaki parayı belli bir süreliğine kullanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Bankamatik Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Göz Atabilirsiniz;

İlginizi çekebilir: Finansbank Organik Tarım Kredisi Özellikleri?

İşletme ile ilgili fatura ödemelerini, vergi, çek, senet ödemelerini, SSK ödemelerini bu ek limitler kullanarak hesabınızda para olmasa bile gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızda para bulunmadığı dönemlerde oturup kara kara borçlarınızı nasıl ödeyeceğinizi düşünmek yerine tarımsal kredili mevduat hesabının limitleri dahilinde borcunuzu ödeyip bu düşünceden kurtulabilirsiniz. Bu hesaba tanımlanan ek limit sayesinde ilgili borçların son ödeme gününü kaçırmanın önüne geçilmiş olur. Bununla birlikte bu hesaptan otomatik ödeme talimatı verirseniz ödemeleriniz hesabınızda para olmasa dahi günü gelince gerçekleşir.

Ziraat Bankası ve Finansbank Tarımsal KMH (Kredili Mevduat Hesabı) veren bankaların başında gelmektedir. Siz de bu kredili mevduat hesabına başvurmak istiyorsanız bu bankalardan herhangi birine kimlik fotokopisi, çiftçilik belgesi, ÇKS belgesi ile gitmeniz gerekmektedir. Başvurunun akabinden durumunuz banka tarafından incelenecek ve uygun görülmesi durumunda inceleme sonucu hakkında tarafınızda bilgilendirme yapılacaktır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/ciftciye-kredi-veren-bankalar-2020/
  2. https://www.kredivepara.com/kefilsiz-kredi-veren-bankalar-2020/
  3. https://www.kredivepara.com/kredi-notu-dusukler-icin-kredi-veren-bankalar/
  4. https://www.kredivepara.com/finansbank-sera-kredisi-nedir-nasil-alinir/
  5. https://www.kredivepara.com/bitkisel-uretim-kredisi-nedir-nasil-alinir/

Göz atın: Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz