Tarım Kredisi Veren Bankalar

Tarım kredisi veren bankalar
Tarım kredisi veren bankalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Tarım ile uğraşan kişiler de zaman zaman nakit para bulmakta zorlanabilmektedir. Böyle bir durumda borç alınabilecek eş-dost varsa öncelikle onu kapısı çalınmakta, oradan olumsuz yanıt alınırsa da bankalara başvurular yapılmaktadır. Bankaların hemen hemen hepsi de bu olasılığı düşünerek “Tarım Kredisi” adı altında tarımla uğraşan kişiler için özel krediler tanımlamıştır. Siz de Tarım kredisini veren bankaları araştırarak bu bankalara kredi başvurusunda bulunabilir ve alacağınız krediyle tarımsal faaliyetlerde bulunmak için gerekli olan giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Tarım Kredi Kooperatifi Borç Yapılandırması 2019 (Şartları)

Tarım Kredisi Almak İstiyorum Diyenler

Çiftçiyseniz ve finansal ihtiyaçlarınız varsa siz de Tarım kredisini alarak bu ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Tarım alanında faaliyet gösterecek yeni bir işletme kuracaksanız ya da zaten halihazırda böyle bir işletmeniz var ve bunu büyütmeyi düşünüyorsanız bu durumda tarım kredisi veren bankalardan birine başvurabilirsiniz. Birçok banka “Tarım kredisi” adı altında değişen faizlerle kredi ürünlerine müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Siz bu anlamda bu bankalardan birine karar vererek kredi başvurusunda bulunmalı ve kredinizi alarak ihtiyaçlarınızı gidermelisiniz.

Çiftçi toprağı eker ve elde edeceği geliri hasat zamanı geldikten sonra alır. Bu döneme kadar başka bir para kaynağı yoksa parasızdır. Bundan dolayı da bankalarda Tarım kredisi ürünleri tanımlanmıştır. Tarım kredisiürünleri diğer kredi ürünlerine göre geri ödeme açısından farklılık gösterir. Hemen hemen birçok kredi ürünü için geri ödemeler aylık bazda yapılırken, tarım kredisi bir(1), üç(3), altı(6) ve on iki(12) aylık olarak yapılabilmektedir. Bu krediyi çekecek olan kişi bu seçeneklerden birini seçerek kendini zor duruma sokmaktan kurtarabilir. Bu periyotlar doğru şekilde ayarlanarak ödemenin hasat dönemine denk gelmesi sağlanabilir.

Hangi bankalar bu kredi ürünü vermektedir?

Ziraat Bankası: Tarım denildiğinde ilk akla gelen banka şüphesiz ki Ziraat Bankasıdır. Tarım kredisi adı altında Sulama kredileri, seracılık kredileri, tarım makineleri kredileri, organik tarım kredileri, işletme giderleri kredileri, hasat ve pazarlama kredileri, arazi alım kredileri müşterilere Ziraat Bankası tarafından sunulan kredilerdir. Ziraat Bankasının şubelerinden herhangi birine giderek ya da 444 00 00 – 0850 220 00 00 telefon bankacılığı hizmetini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası: Tarım kredisini veren bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası’dır. Bu anlamda süt hayvancılığı kredisi, sera yapım kredisi, tarımsal üretim kredisi, besicilik kredisi, traktör kredisi gibi kredi çeşitleri müşterilere sunulmaktadır. Yapı Kredi şubelerinden herhangi birine giderek bu kredilerden herhangi biri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Finansbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Bu iki banka haricinde Denizbank, Finansbank, Garanti, TEB gibi bankalarda çeşitli faiz oranları ile Tarım kredisi veren bankalardır. Bu kredi ürününe ilgili bankaların şubelerine giderek anında başvurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz