Taksitli Nakit Avans Hesaplama Banka Oranları

kredi-karti-nakit-avans-faizi-hesaplama

Taksitli nakit avans hesaplama işlemlerini bu yazımızda önemli bankalar için tek tek kaleme alacağız. Nakit avans, bankaların müşterilerine sunduğu önemli bir hizmettir ve en zor zamanlarda insanların imdadına yetişen eksi bakiyedir. Nakit avansı, birçok banka müşterilerine otomatik hesaplarına tanımlar; ama banka hesabınızda nakit avans yok ise, yetkililer ile görüşerek hesabınıza tanımlattırabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama ve Nakit Avans Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Bankamatik Para Gönderme

Nakit avans hesaplama Ziraat Bankası için oldukça kolaydır. Ziraat Bankası nakit avans hesaplamasında 3 etken bulunur ve bu etkenler;

 • Sonradan taksitlendirme
 • Taksitli nakit avans
 • Peşin harca/ertele

Şeklindedir. Bu 3 seçenekten her birini detaylı şekilde inceleyelim. Öncelikle sonradan taksitlendirmek için anaparanızın 100 TL ve kredi taksit tutarının 3 ay olduğunu farz edersek. Aylık 33.34 TL bankaya ödeme yapmanız gerekecektir. Bu işlem için Ziraat Bankası sizden herhangi bir ücret talebinde bulunmaz.

Ziraat taksitli nakit avans ise, aldığınız taksitli nakit avansı taksitlendirmenizi sağlar ve %2 oranında faiz oranı ödersiniz. Yıllık maliyet oranı ise %24 oranında olacaktır. Yani 100 TL’lik bir avans işleminde bankaya 104.84 TL geri ödeme yapacaksınız ve 3 aylık süreç olarak değerlendirirsek, 34.96 Tl aylık ödeme çıkacaktır.

Ziraat peşin harca/ertele seçeneği ise, avansınızı harcadıktan sonra borcunuzu kurallar dahilinde erteleyebilmenize olanak sağlamaktadır. Erteleyeceğiniz her ay için %2 faiz oranı ödemek zorundasınız. Şöyle ki, 100 TL nakit avans harcamanızı, 3 ay ertelemeniz durumunda bankaya 6 TL faiz ödemesi yapmanız gerekecek. Toplam maliyet ise 7.20 TL olacaktır.

Göz atabilirsiniz: Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Garanti Bankası Nakit Avans Hesaplaması

Bonus-Taksitli-Nakit-Avans

Garanti Bankası nakit avansı hesaplaması Ziraat Bankası nakit avans hesaplama ile kıyaslandığında daha karışıktır. Bu banka sizden bu işlemler için herhangi bir ücret almıyor ve sadece faiz oranı, %15 KKDF ve %5 BSMV ücretleri hesabınızdan kesilir. 1 seneye kadar aldığınız Garanti Bankası taksitli nakit avansları için ücret alınmamaktadır ve son ödeme tarihini geçirdiğiniz takdirde banka her gün için faiz işletecektir. Faiz oranı ana para üzerinden hesaplanmaktadır.

Nakit avans hesaplama Garanti Bankası için şu şekilde işlemektedir.

 • 1000 TL nakit avans çektiğinizi ve vadenin de 12 ay olduğunu düşünürsek;
 • %2 faiz oranı ve yukarıda belirttiğimiz kesintiler ile birlikte bankaya geri ödemeniz gereken tutar 1162.77 TL olacaktır.
 • Alınan 162.77 TL ücretin 134. 72 TL’si faiz oranıdır.
 • Her ay ödeyeceğiniz tutar ise; 96. 90 TL’dir.

Erken ödediğiniz takdirde bu zamana kadar alınan faiz oranlarını geri talep etme hakkınız bulunmuyor ve işlem yapıldığı günle aynı gün kısmi ödeme veya erken kapama yapmanızda mümkün değildir. Bu bankanın müşterilerine sunduğu bu fırsattan faydalanacaklar, en az 500 TL maksimum 20 BİN TL kullanabilmektedirler.

CardFinans Taksitli Nakit Avans Hesaplama ve Normal Nakit Avans

finansbank-nakit-avans-300x145

Cardfinans nakit avans hesaplama konusundan önce nakit avans hesaplama hakkında bilgiler verelim. Öncelikle 6, 9 ve 12  ay boyunca çektiğiniz avansı ödeme şansına sahipsiniz ve Ziraat Bankası nakit avans sorgulama da olduğu gibi yüzde 2 oranında faiz oranı bulunuyor. Ek kartı bulunan kişilerin bu fırsattan faydalanamayacaklarını da belirtelim.

 • 1000 TL ve 6 taksit ile nakit avans kullandığınızı farz edelim.
 • BSMV için 3.57 TL ödeme yapmanız gerekecek.
 • KKDF için ödemeniz gereken tutar ise; 10.71 TL
 • %2 faiz oranı olarak da ödeyeceğiniz miktar 71. 38 TL olacaktır.
 • Bonus nakit avans hesaplama da olduğu gibi herhangi bir işlem ücreti sizden tahsil edilmeyecektir.
 • 36 TL ödeyeceğiniz toplam tutardır.

Worldcard Taksitli Nakit Avans Hesaplama

worldcard nakit avans

Worldcard nakit avans hesaplama detayına girmeden önce, yukarıda ele aldığımız bankaların daha avantajlı olduğunu belirtelim. Ziraat Bankası nakit avans hesaplama yada Garanti, Cardfinans da olduğu gibi işlem ücreti almama durumu Worldcard’da söz konusu değil. 0-75 TL arasında işlem ücreti ödemeniz gerekecek ve aylık faiz oranı da diğer bankalarda olduğu gibi %2 değil, %2.40 oranında.

Eğer Yapıkredi Worldcard taksitli nakit avans ile ihtiyacınızı görecekseniz faiz oranı %2.00 oranına düşmektedir ve sizden alınacak toplam tutarda diğer bankalara oranla bir hayli düşük olacaktır.

 • Yine 1000 TL ve 6 ay taksit üzerine taksitli nakit avans hesaplaması yapalım.
 • 24 TL aylık ödeyeceğiniz tutar
 • Sizden kesilecek olan toplam faiz tutarı ise, 81.42 TL
 • Toplam ödeyeceğiniz miktarda 1081.42 TL’dir.

Şimdiye kadar incelediğimiz tüm bankalar ve kartları arasında en uygun avantajları Worldcard’ın sunduğunu söylemek mümkün.

İlginizi çekebilir: Nakit avans nasıl çekilir?

Enpara Ekpara Borç Hesaplama

Enpara digital bankacılığın en çok tercih edilen markalarından biri olarak bilinmektedir. Müşterilerinden hiçbir şekilde ne kart ücreti ne de EFT/Havale ücreti almamasından dolayı müşterileri tarafından takdir kazanmaktadır. Enpara ekpara, her müşteriye özel olarak sunulan bir fırsat değildir. Kendi kriterleri içerisinde hesaba otomatik olarak ekpara tanımlanır ve ekparanın miktarını da sizin belirleme lüksünüz yoktur. Diğer bankalarda nakit avans hesaplama diye geçen bu olay Enpara’da ekpara borcu hesaplama olarak geçer. Aslında her ikisi de aynıdır. Peki Enpara ekpara borç hesaplama nasıl yapılır?

 • Her örnekte olduğu gibi yine 1000 TL anapara ve 6 ay da kullanım süresi belirliyoruz.
 • 1000 TL ek para için aylık yüzde 2 faiz ödersiniz. Bu da 120 TL’ye tekabül ediyor.
 • BSMV yani Banka Sigorta Muamele Vergisi İçin ödenilecek miktar 6 TL’dir.
 • KKDF için ödemeniz gereken miktar ise biraz daha fazladır; 18 TL
 • Faiz ve vergilerin toplamı 144 TL’dir. Yani Enpara’ya sonrasında 1144 TL ödeme yapmanız gerekecektir.

Taksitli Nakit avans hesaplama ve normal nakit avans hesaplama konumuzda en çok kullanılan bankaların hesaplamalarını sizler için kaleme aldık. Yukarıdaki değerlerin hiçbirine son ödeme tarihini geçirdiğinizde ödemeniz gereken faiz tutarı yansımamıştır.