Taksitli Nakit Avans Hesaplama Banka Oranları

kredi-karti-nakit-avans-faizi-hesaplama

Taksitli nakit avans hesaplama işlemlerini bu yazımızda önemli bankalar için tek tek kaleme alacağız. Nakit avans, bankaların müşterilerine sunduğu önemli bir hizmettir ve en zor zamanlarda insanların imdadına yetişen eksi bakiyedir. Nakit avansı, birçok banka müşterilerine otomatik hesaplarına tanımlar; ama banka hesabınızda nakit avans yok ise, yetkililer ile görüşerek hesabınıza tanımlattırabilirsiniz.

2020 yılının 1.çeyreğinden geçerli olmak üzere akdi faiz (nakit çekiminde uygulanabilecek en yüksek faiz) aylık %1,40’tır.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama ve Nakit Avans Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Bankamatik Para Gönderme

Nakit avans hesaplama Ziraat Bankası için oldukça kolaydır. Ziraat Bankası nakit avans hesaplamasında 3 etken bulunur ve bu etkenler;

 • Sonradan taksitlendirme
 • Taksitli nakit avans
 • Peşin harca/ertele

Şeklindedir. Bu 3 seçenekten her birini detaylı şekilde inceleyelim. Öncelikle sonradan taksitlendirmek için anaparanızın 100 TL ve kredi taksit tutarının 3 ay olduğunu farz edersek. Aylık 33.34 TL bankaya ödeme yapmanız gerekecektir. Bu işlem için Ziraat Bankası sizden herhangi bir ücret talebinde bulunmaz.

Göz Atabilirsiniz;

Ziraat taksitli nakit avans ise, aldığınız taksitli nakit avansı taksitlendirmenizi sağlar ve %1,40 oranında faiz oranı ödersiniz. Yıllık maliyet oranı ise %16.80 oranında olacaktır. Yani 100 TL’lik bir avans işleminde bankaya 102 TL geri ödeme yapacaksınız ve 3 aylık süreç olarak değerlendirirsek, 34 TL aylık ödeme çıkacaktır.

Ziraat peşin harca/ertele seçeneği ise, avansınızı harcadıktan sonra borcunuzu kurallar dahilinde erteleyebilmenize olanak sağlamaktadır. Erteleyeceğiniz her ay için %1,40 faiz oranı ödemek zorundasınız. Şöyle ki, 100 TL nakit avans harcamanızı, 3 ay ertelemeniz durumunda bankaya 4,20 TL faiz ödemesi yapmanız gerekecek. Toplam maliyet ise 5.20 TL olacaktır.

Göz atabilirsiniz: Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Garanti Bankası Nakit Avans Hesaplaması

Bonus-Taksitli-Nakit-Avans

Garanti Bankası nakit avansı hesaplaması Ziraat Bankası nakit avans hesaplama ile kıyaslandığında daha karışıktır. Bu banka sizden bu işlemler için herhangi bir ücret almıyor ve sadece faiz oranı, %15 KKDF ve %5 BSMV ücretleri hesabınızdan kesilir. 1 seneye kadar aldığınız Garanti Bankası taksitli nakit avansları için ücret alınmamaktadır ve son ödeme tarihini geçirdiğiniz takdirde banka her gün için faiz işletecektir. Faiz oranı ana para üzerinden hesaplanmaktadır.

Nakit avans hesaplama Garanti Bankası için şu şekilde işlemektedir.

 • 1000 TL nakit avans çektiğinizi ve vadenin de 12 ay olduğunu düşünürsek;
 • %1,40 faiz oranı ve yukarıda belirttiğimiz kesintiler ile birlikte bankaya geri ödemeniz gereken tutar 1113 TL olacaktır.
 • Alınan 113 TL ücretin 94.16 TL’si faiz oranıdır.
 • Her ay ödeyeceğiniz tutar ise; 93 TL’dir.

Erken ödediğiniz takdirde bu zamana kadar alınan faiz oranlarını geri talep etme hakkınız bulunmuyor ve işlem yapıldığı günle aynı gün kısmi ödeme veya erken kapama yapmanızda mümkün değildir. Bu bankanın müşterilerine sunduğu bu fırsattan faydalanacaklar, en az 400 TL maksimum 20 BİN TL kullanabilmektedirler.

CardFinans Taksitli Nakit Avans Hesaplama ve Normal Nakit Avans

finansbank-nakit-avans-300x145

Cardfinans nakit avans hesaplama konusundan önce nakit avans hesaplama hakkında bilgiler verelim. Öncelikle 6, 9 ve 12  ay boyunca çektiğiniz avansı ödeme şansına sahipsiniz ve Ziraat Bankası nakit avans sorgulama da olduğu gibi yüzde 2 oranında faiz oranı bulunuyor. Ek kartı bulunan kişilerin bu fırsattan faydalanamayacaklarını da belirtelim.

 • 1000 TL ve 6 taksit ile nakit avans kullandığınızı farz edelim.
 • BSMV için 2.48 TL ödeme yapmanız gerekecek.
 • KKDF için ödemeniz gereken tutar ise; 7.44 TL
 • %1,40 faiz oranı olarak da ödeyeceğiniz miktar 49.7 TL olacaktır.
 • Bonus nakit avans hesaplama da olduğu gibi herhangi bir işlem ücreti sizden tahsil edilmeyecektir.
 • 59.62 TL ödeyeceğiniz toplam tutardır.

Worldcard Taksitli Nakit Avans Hesaplama

worldcard nakit avans

Worldcard nakit avans hesaplama detayına girmeden önce, yukarıda ele aldığımız bankaların daha avantajlı olduğunu belirtelim. Ziraat Bankası nakit avans hesaplama yada Garanti, Cardfinans da olduğu gibi işlem ücreti almama durumu Worldcard’da söz konusu değil. 0-75 TL arasında işlem ücreti ödemeniz gerekecek ve aylık toplam maliyet oranı %1.68 olmaktadır.

Eğer Yapıkredi Worldcard taksitli nakit avans ile ihtiyacınızı görecekseniz faiz oranı %1.40 oranına düşmektedir ve sizden alınacak toplam tutarda diğer bankalara oranla bir hayli düşük olacaktır.

 • Yine 1000 TL ve 6 ay taksit üzerine taksitli nakit avans hesaplaması yapalım.
 • 176.60 TL aylık ödeyeceğiniz tutar
 • Sizden kesilecek olan toplam faiz tutarı ise, 59.60 TL
 • Toplam ödeyeceğiniz miktarda 1059.60 TL’dir.

Şimdiye kadar incelediğimiz tüm bankalar ve kartları arasında en uygun avantajları Worldcard’ın sunduğunu söylemek mümkün.

İlginizi çekebilir: Nakit avans nasıl çekilir?

Enpara Ekpara Borç Hesaplama

Enpara digital bankacılığın en çok tercih edilen markalarından biri olarak bilinmektedir. Müşterilerinden hiçbir şekilde ne kart ücreti ne de EFT/Havale ücreti almamasından dolayı müşterileri tarafından takdir kazanmaktadır. Enpara ekpara, her müşteriye özel olarak sunulan bir fırsat değildir. Kendi kriterleri içerisinde hesaba otomatik olarak ekpara tanımlanır ve ekparanın miktarını da sizin belirleme lüksünüz yoktur. Diğer bankalarda nakit avans hesaplama diye geçen bu olay Enpara’da ekpara borcu hesaplama olarak geçer. Aslında her ikisi de aynıdır. Enpara’da en fazla vade 90 gündür. Peki Enpara ekpara borç hesaplama nasıl yapılır?

 • Her örnekte olduğu gibi yine 1000 TL anapara ve 3 ay da kullanım süresi belirliyoruz.
 • 1000 TL ek para için aylık yüzde 1.40 faiz ödersiniz. Bu da 84 TL’ye tekabül ediyor.
 • BSMV yani Banka Sigorta Muamele Vergisi İçin ödenilecek miktar 2.10 TL’dir.
 • KKDF için ödemeniz gereken miktar ise biraz daha fazladır; 6.30 TL
 • Faiz ve vergilerin toplamı 50.40 TL’dir. Yani Enpara’ya sonrasında 1050.40 TL ödeme yapmanız gerekecektir.

Taksitli Nakit avans hesaplama ve normal nakit avans hesaplama konumuzda en çok kullanılan bankaların hesaplamalarını sizler için kaleme aldık. Yukarıdaki değerlerin hiçbirine son ödeme tarihini geçirdiğinizde ödemeniz gereken faiz tutarı yansımamıştır.

GÜNCELLEME: 20.02.2020

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

53 YORUMLAR

 1. Nakit avans hesaplama işlemi hakkında detaylı bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.Bankaya gitmeden ve müşteri hizmetlerini aramadan kolaylıkla halledebiliyoruz.Sayenizde bu pratik uygulamayı öğrendiğim için çok mutluyum.

 2. Çok faydalı bir yazı olmuş. Nakit avans çektikten sonra geri ödemesinin kaç TL olacağını önceden bilmek ve buna göre hareket etmek doğru olanı. Meblağ olarak da çok büyük farklar göremedim banklara arasında. Vade sayısı önem kazanıyor bu durumda.

 3. Ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Nakit avansı taksitlendirince ücretin nasıl olduğunu araştırırken burayı buldum. İşime yaradı teşekkürler

 4. Cok bilgolendirici bir yazı bölmüş ve her bankanın ayrı olması gayet avantaja dönmüş insna ayrı ayrı aramaktansa tek bir yerden bulması güzel .Bilgiler gayet güncel bence herkese okumasını tavsiye ederim

 5. Okadar çok işime yaradiki anlatamam tamda aradığım şey burada . Nakit avans veriyorlar ama kesintiler fazla . En az hangisinde olduğunu dahi açıklamışsınız emeğinize sağlık

 6. Taksitli nakit avans kredi ve fayiz işlerinde biraz kafamda sorun oluyordu düşüncem yetersiz geliyordu bu sitede bilgiler yeterince açıklayıcı ve bilgi akışı muazzam olmuş emeğinize sağlık yön ve mantık tam yerinde

 7. Bir enpara kullanan biri olarak bu zor gunlerde krediye ihtiyacim vardi enpara kredisine basvurdum bana uygun kredi cikti hemde taksitleride bana uygundu zorlanmicam Allah razi olsun zor gunumde yardimci oldunuz ihtiyaci olan herkes basvuruda bulanabilir.

 8. Uygun fiyata taksitli kredi çekmek isteyenler için ideal bir banka faizleri diğer bankalar gibi çok uçuk değil değerlendirmenizi tavsiye ederim

 9. Kard finansın kredi kartı ni kullandım aradan 5 yıl geçti hala kara listeden çıkamadım bu sistemin düzelmesini rica ediyorum yardımlarınızı bekliyorum

 10. Nakit avans faiz hesaplari ve bankalar hakkinda aciklamalar yapilmis bilgilendik o bakimdan iyi oldu finans,acisindan onemli bilgiler ve tuyolar faydali bir aciklama ve yazi olmus tebrikler…

 11. Karantina günlerinde evde hesaplar karışmış olabilir bu yüzden şansınızı burada denemekte fayda var. Kredi notu yüksek olanlara gayet nezih bir avantaj.

 12. Bu faydalı bizi bilgelndirici bir için ilk önce size teşekkür ederim bende en paradan kredi alacakların fakat nasıl bir sistemle çalıştığını bilmediğim için saflarda geziyorsun sizin haberiniz gördüm çok bilgilendirici olmuş elinize sağlık

 13. Ben çok seviyorum. Finansbank harika bir banka kredi ve bir çok konuda yardımcı oluyorlar. O yüzden benim için 1 numara ayrıca çok hizmet sunuyor. ?

 14. Amcamın avans hesaplama konusunda eksiklikleri vardı bende bu yazıyı gönderiyim dedim ve gerçekten benim bile bilmediğim şeyler öğrenmiş. Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

 15. Taksitli nakit avans hesaplama işlemlerinizi ister bankanın müşteri hizmetlerinden, banka şubesinden isterseniz de kendiniz evinizden de hesaplayabilirsiniz. Burada asıl önemli olan konu bankanın uygulayacağı faiz oranını net bir şekilde, doğru bir şekilde bilmektir.

 16. Nakit avans çekmek için %’delik faizi nekadarsa nasıl hesaplayıp faizi nasıl çıkar onu hesaplıyarak paranı çekmede yardımcı oluyor tebrik ederim.

 17. 102 TL geri ödeme yapacaksınız ve 3 aylık süreç olarak değerlendirirsek, 34 TL aylık ödeme çıkacaktır. dedikleri yer çok fazla bana göre bence daha az ödeme çıkabilirdi.

 18. Gerçekten çok aydınlatıcı ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Uzun zamandır nakit avans hesaplama işlemini araştırıyordum. Sayenizde nasıl yapılacağını kavradım. Emeğinize sağlık teşekkürler.

 19. Nakit avans hesaplamayı tam bilmiyordum ama bu yazı sayesinde öğrendim. Sizde tek tek anlatmışsınız hepinize çok teşekkür ederim.

 20. Karar aşamasında bana yardımcı olup kiyaslamamı sağlayan bu yazıda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim çok aydınlatıcı bir makale olmuş

 21. Anladığım kadarı ile çok güzel bilgiler barındırıyor.Emek verilmiş çok güzel herkesle paylaşmak lazım.emek var sonuçta

 22. Amcamın avans hesaplama konusunda eksiklikleri vardı bende bu yazıyı gönderiyim dedim ve gerçekten benim bile bilmediğim şeyler öğrenmiş. Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

 23. Gerçekten elinize emeğinize sağlık çok güzel ve anlaşılır bi yazı olmuş denedim doğru oluyor bazı hesaplamalar yaptım geriye kaç tl çekeceğimizi önceden bilmemiz büyük avantaj teşekkürler

 24. kredi ve para harika birşey çok beğendim faizler hakkında çok güzel makale yazmışlar yapanlara teşekkür ediyorumkredi ile bilmediğim şeyleri öğrendim çok beğendim çok güzel iyiki paylaşılmış sizin saynizde herşeyi öğreniyorum

 25. Matematik hocam eksik öğretmiş bu hesap işini onu anladım. Biraz üstün körü biliyormuşum sadece. Daha detaylı öğrenmiş oldum. Teşekkürler

 26. Çok faydalı bir yazı olmuş. Nakit avans çektikten sonra geri ödemesinin kaç TL olacağını önceden bilmek ve buna göre hareket etmek doğru olanı. Meblağ olarak da çok büyük farklar göremedim banklara arasında. Vade sayısı önem kazanıyor bu durumda.

 27. Taksitli nakit avans işlemleri ile ilgili olarak çok güzel bir yazı olmuş. Gerçekten çok aydınlandık emeğinize sağlık.

 28. Çok faydalı bir yazı olmuş. Nakit avans çektikten sonra geri ödemesinin kaç TL olacağını önceden bilmek ve buna göre hareket etmek doğru olanı. Meblağ olarak da çok büyük farklar göremedim banklara arasında. Vade sayısı önem kazanıyor bu durumda

 29. Çok faydalı bir yazı olmuş. Nakit avans çektikten sonra geri ödemesinin kaç TL olacağını önceden bilmek ve buna göre hareket etmek doğru olanı. Meblağ olarak da çok büyük farklar göremedim banklara arasında. Vade sayısı önem kazanıyor bu durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz