Taksitli KMH Nedir?

Taksitli KMH Nedir?
Taksitli KMH Nedir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Banka müşteriye KMH limiti içinde veya ek olarak nakit kullanılan tutarın taksitler halinde geri ödenmesine imkan veren taksitli nakdi kredi kullandırabilir. Bu kredi taksitli nakit avans kredisi olarak kabul edilir. Taksitli KMH kredisinin müşteri tarafından kullanılmasından önce kredinin toplam tutarı, taksit tutarları ve taksit sayısı ile akdi faiz oranı bilgisi müşteriye bildirilir. Taksitli nakit avans kredilerinde taksit tutarı, kredinin kullanıldığı tarih ile son ödeme tarihi arasında geçen gün sayısı dikkate alınarak hesaplanacak olan akdi faize göre belirlenir. Kredilerin geri ödenmesinde gecikme olması durumunda, gecikme faizi son ödeme tarihinden başlamak üzere hesaplanır. Geri ödemede gecikme olması durumunda sadece anapara üzerinden gecikme faizi uygulanır.

Taksitli Avans Hesap, beklenmedik harcamalarınız için acil nakit para ihtiyacınız olduğunda, bütçenizi bozmadan, ödemelerinizi taksitlendirmenizi sağlayan, kredili mevduat hesabınıza tanımlı yeni bir özelliktir. İhtiyaçlarınızı ertelemeden Taksitli Avans Hesabınızı ister ödemeleriniz için, ister nakit çekimler için kullanıp, 12 aya varan vadelerle geri ödeyebilirsiniz. Üstelik bunun için hiçbir ek ücret veya komisyon ödemezsiniz.

 • Garanti Bankası Kredili Mevduat Hesabı – Avans Hesap
 • Akbank Kredili Mevduat Hesabı – Artı Hesap
 • DenizBank Kredili Mevduat Hesabı – Kurtaran Hesap
 • Yapı Kredi Kredili Mevduat Hesabı – Esnek Hesap
 • Finansbank Kredili Mevduat Hesabı – Ek Hesap
 • ING Bank Kredili Mevduat Hesabı – Destek Hesap
 • İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı – Ek Hesap
 • Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı – Hızır 7/24

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Garanti Bankası Ek Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Taksitli KMH Özellikleri

 • Taksitli Kmh Hesap, sahip olduğunuz Avans Hesap limitiniz dahilinde kullanabileceğiniz bir kredili mevduat hesap özelliğidir.
 • Taksitli Avans Hesabınızı vadesiz hesabınızdaki paraya hiç dokunmadan kullanabileceğiniz gibi, hesabınızda para olmasa da kullanabilirsiniz.
 • Taksitli Avans hesabınızla ATM’lerden nakit çekim yapabilir veya vadesiz TL hesabınıza para aktararak kira, fatura gibi acil ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • Taksitli Kmh Hesap limitiniz Avans Hesap limitinizin %80’i kadardır.
 • Minimum taksitli kullanım tutarı 100 TL’dir.
 • Minimum 3 ay, maksimum 12 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz.

Taksit ödemeleri Avans Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilecektir. Vadesiz hesabınızda yeterli bakiye bulunmaması halinde taksitlerinizin bir kısmı veya tamamı Avans Hesap limitinizden karşılanacak ve ilgili ayın Avans Hesap ekstresine yansıyan tutarın tamamını geri ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekecektir. Avans Hesabınızdan karşılanan taksit tutarının içindeki faize tekrar faiz yansıtılmayacaktır.

Denizbank Taksitli KMH Nedir  ?

Kurtaran Hesap, acil nakit ihtiyaçlarınızı 7/24 karşılayabileceğiniz, üstelik taksitli kullanıldığında geri ödemesini 12 aya varan vade seçenekleriyle yapabilme kolaylığı da sağlayan bir Kredili Mevduat Hesabıdır. Kurtaran Hesap limitinizi 12 aya varan vadelerle taksitlendirmek için DenizBank internet bankacılığı, ATM’si ya da şubesine başvurabilirsiniz. Kurtaran Hesabınız yoksa hemen KURTARAN yazın, boşluk bırakın T.C. kimlik numaranızı 3280’ e gönderebilirsiniz.

Vakıfbank Taksitli KMH Nedir ?

Ek Hesap ile vadesiz mevduat hesabınızda yeterli miktarda paranız olmasa bile, limitiniz dahilinde birçok bankacılık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Size en yakın Şubeden de Ek Hesaba başvurabileceğiniz gibi hafta sonları ve resmi tatiller de dahil olmak üzere saat sınırlaması olmaksızın İnternet Bankacılığı, SMS ve ATM kanalından Ek Hesaba başvurabilirsiniz. Bankada hesabınıza tanımlanan Ek Hesap limitinizi 12 aya kadar eşit taksitli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Ek Hesap limitinizden yapılmış olan alışveriş harcamalarını veya nakit çekimleri 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Üstelik Taksitli Ek Hesap limitinizi kullandığınızda herhangi bir dosya masrafı, tahsis ücreti, komisyon vb. ödemezsiniz.

Vakıfbank Kredili Bankomat Faiz Oranı 2019

Vakıfbank kredili bankomat hesapta 1.000 TL kullanırsanız, 1 ay sonunda 18,4 TL faiz ödemeniz gerekmektedir. Yani 1 ay sonra toplamda hesaba 1018 TL para yatırmanız gerekecektir. 500 TL kullanıldığında bu rakam 11 TL olmaktadır, genellikle faiz oranları ise %1,80 – %2.00 civarında faiz uygulanmaktadır. Kredili Bankomat kartı, size vadesiz mevduat hesabınızda para olmasa dahi var olan limitiniz dahilinde bir çok bankacılık hizmetinden faydalanmayı vadeden bir Vakıfbank hizmetidir.

Vakıfbank KMH Taksitlendirme

Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı “Başvurular-Taksitli Ek Hesap (EKH) Başvurusu” menüsünden veya tüm VakıfBank ATM’lerinden “Taksitli Ek Hesap (EKH) Kullanma” menüsünden, tutar aralığına dilediğiniz tutarı yazıp, vadeyi seçerek Taksitli Ek Hesap kullanabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 07 24 numaralı VakıfBank Çağrı Merkezini de arayarak taksitlendirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle tek çekim Ek Hesap limitinizden yaptığınız harcama kapanır ve istediğiniz vadede taksitlendirilmiş olur. Ek Hesap limitinizden yapmış olduğunuz harcama tutarınızın bir kısmını, tamamını veya harcama tutarından daha fazlasını da taksitlendirebilirsiniz.

Pos harcaması işlemlerinden sonra oluşan Ek Hesap bakiyesini, cep telefonunuza gelen bildirimi tıklayarak veya SMS ile gelen teklife yanıt vererek Bankaca uygun görülen vadeye kadar hızlı ve kolay bir şekilde taksitlendirebilirsiniz. Örneğin; VakıfBank Bankomat Kartınızla POS’tan 500,00-TL (kredi limitinizden) tutarında harcama yapıldığında cep telefonuna bildirim/SMS gelmektedir. Bu bildirime/SMS’e olumlu yanıt verilmesi durumunda tutar taksitlendirilmiş olacaktır. İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, ATM kanalından, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden veya Şubelerimizden Taksitli Ek Hesaba başvurabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat KYK KMH Limiti Nedir ?

Aralarında birer boşluk bırakarak, TC Kimlik numarası ve talep edilen yeni limiti yazıp 4747’e kısa mesaj göndererek veya internet ve mobil bankacılık kanalından öğrenebilir ya da limit artırabilirsiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı Nedir?

KMH Nasıl Geri Ödenir?

Taksitli Ek Hesabın taksit ödeme günü her ayın 15’inde olacaktır. İstediğiniz vadede kullandığınız Taksitli Ek Hesap taksit tutarınız, ödeme günü Vadesiz TL hesabınızda bakiye bulunması halinde Vadesiz TL hesabınızdan, Vadesiz TL hesabınızda bakiye bulunmaması halinde havuz hesap bakiyenizden, Vadesiz TL ve havuz hesabı bakiyenizin yetersiz olduğu durumlarda da Ek Hesap limitinizden tahsil edilecektir.

1 Yorum

 1. k.maraş da mert bey ile çalışıyorum ben bankaya ğitmeden para hesabımda oluyor hem komisyonu düşük hem garantili çalışan bir firma bazen faturada almıyor sormuyor çekl lere çalışmanızı tavsiye ederim 05462403646 tlf nu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz