Sodexo Geçen Yerler ve Marketler Nereden Bulunur?

Sodexo geçen yerler ve marketler nereden bulunur?
Sodexo geçen yerler ve marketler nereden bulunur?

Sodexo geçen yerler ve marketler nereden bulunur? Sodexo geçen yerler hakkında bilgileri sizlere bu yazımızda vereceğiz. Özellikle büyük şehirlerimizden olan İzmir, İstanbul ve Ankara illerinde sodexo geçen yerler merak edilmektedir. Sodexo kartı bilindiği gibi iş yerlerinin çalışanları için verdikleri yemek kartıdır. Bu yemek kartı ile aylık olarak yemek masraflarınızı ödeyebilirsiniz. Genellikle iş yerleri öğle yemeklerini yani bir öğün yemek masraflarını bu kartlara aylık olarak ödemektedir. Sizde bu kart ile yemek masrafından kurtulabilirsiniz.

Sodexo kartları artık sadece yemekler için kullanılmamaktadır. Eğer sodexo kartınız ile yemek alışverişi yapmıyorsanız bu kartınızla alışveriş de yapmanız mümkündür. Sizlere bu yazımızda sodexo geçen yerler nerelerdir, yemek harici kart kullanımını nasıl yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Sodexo Geçen Yerler

İş yerlerinin sizler için verdiği bu kartlarla market alışverişi ve giyim alışverişi yapmanız mümkündür. Ama bu işlemi yapmak istiyorsanız sodexo geçen yerler bulmanız gerekiyor. Her marketin bu işlemi yapmadığını söylemek istiyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Gaziantep, Bursa, Adana, Konya, Kayseri, Trabzon, Diyarbakır gibi büyükşehirlerde sodexo bazı süpermarketlerde de kullanılmaktadır.

Sodexo kartlarının aylık olarak yenilendiği için içinde kalan bakiyeyi çalışanlar kullanmak istemektedirler. Böyle bir işlemle karşılaştığınızda sodexo geçen yerlere giderek belirli bir komisyon karşılığında (Bazı yerler komisyon almaz) işlem yapabilir ve alışverişinizi sodexo kartınız ile ödeyebilirsiniz. İş yerleri çalışanlarına aylık 500 ile 750 TL arasında bir yemek gideri olarak kartlarına bakiye yüklemektedir. Eğer bu karttaki parayı kullanmazsanız ay başında, maaş aldığınız gün sıfırlanır ve yeni bakiye yüklenir. Bu parayı da harcamak isteyenler cafelerde, marketlerde, iş yerlerinde yani kısacası sodexo geçen yerlerde bu işlemleri yapmak istemektedirler. Yaptığınız alışverişlerin ödemesini sodexo ile yapabileceğiniz mağazalar vardır.

Göz Atabilirsiniz:

Sodexo Kıran Yerler Var mı?

Aylık maaşlarınız yattığında sodexo kartlarınıza da bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Eğer kart ile yemek işlerinizi halletmek istemiyorsanız bazı firmalar bu kartları belirli bir komisyon ile kırmaktadırlar ve size nakit olarak para vermektedirler. Yani sodexo içinde yatan paranızı bu yerlerde çektirerek komisyon ücretini ödedikten sonra nakit olarak alabilirsiniz ve bu durumda nakit sıkıntınızı  giderebilirsiniz.

Bu firmalar genellikle büyükşehirlerin merkezi yerlerinde bulunmaktadır. İstanbul için Mecidiyeköy, Kadıköy, bağcılar ilçelerinde, Ankara ilinde Çankaya, kızılay bölgesinde, İzmir ilinde ise Çankaya ve Karşıyaka bölgelerinde bu tarz işlemler yapan yerlerin olduğunu söyleyebiliriz. Sizde bu yerlerle iletişime geçerek gidip hemen sodexo kartınızı kırdırabilirsiniz.

Sodexo ile ilgili herhangi bir sorununuz olursa Sodexo Müşteri Hizmetleri ile Whatsapp ve ya telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

Sodexo Nedir?

Sodexo işyerlerinin çalışanları için verdiği bir yemek kartıdır. Bu yemek kartı ile aylık olarak yemek masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Sodexo yemek kartı bireysel müşterilere verilmemektedir. Sadece iş yeri sahipleri çalışanları için başvuruda bulunmaktadır.

Aylık olarak güncellenen limitler iş yerlerine göre çeşitli para yüklemeleri yapıldıktan sonra kullanıma açılmaktadır. Sodexo kartları 81 ilimizde de kullanılmakta olup, yemek haricinde bazı alışverişlerinizde de kullanacağınız bir kart olmuştur. Sodexo kartınız ile yediğiniz yemeklerden sonra bu yemekler için misket paralar kazanılmaktadır. Bu misket paraları istediğiniz zaman misket üyesi olan iş yerinden harcayabiliyorsunuz. Bu paralar yıllık olarak biriktirilmektedir. Yıl sonu geldiğinde bu biriken misket paraları harcamanız gerekiyor.

Sodexo özellikle son yıllarda işyerlerinin vazgeçilmezi olmuştur. Sizinde eğer bir iş yeriniz varsa çalışanlarınız için yemek masraflarını sodexo kart alarak çözebilirsiniz. Maaş yatırdığınız zaman sodexo kartınızı da ödeyecek ve kişilerin yemek masraflarını bu kart ile ödemelerini sağlayabilirsiniz. Her gün günlük olarak yemek masrafı vermek yerine bu şekilde bir sistem yaparsanız yemek işleri sizin takibinizden çıkmış olacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir:

Sodexo Kartın Avantajları Nedir?

Sodexo kart hem iş veren hem de çalışan için kolaylık sağlayan bir karttır. Sodexo kartlarında online işlem yapmanız da mümkündür. Bu işlemler için bu kartın online uygulamasını indirebilirsiniz. Eğer yanınızda nakit paranız yoksa yemek ve alışverişlerinizi de bu kartla yapabiliyorsunuz. Sodexo kartın bir diğer avantajı ise vergidir. Vergi avantajı ile istediğiniz yerden yemek yiyebilirsiniz. Yediğiniz yemeklerde herhangi bir faiz ve vergi ödemesi yapmazsınız.

Sodexo Nasıl Kullanılır?

Sodexo ülkemizin her ilinde ve ilçesinde kullanılan bir kart olmuştur. Sodexo kartınızı kullanmanız için bu kartın içinde limit olması gerekiyor. İş yeriniz size aylık olarak bir limit belirler ve bu limit dahilinde harcamanızı yapabilirsiniz. İsterseniz bir günde isterseniz her gün ayrı ayrı bu parayı harcayabiliyorsunuz. Sodexo kartınızda para olduğu sürece restoran ve cafelerde ödemelerinizi bu kart ile yapabilirsiniz. İş yerinden aldığınız bu kartta herhangi bir yer belirtilmez ve devamlı bu iş yerinden alışveriş yapın demezler. Siz dilediğiniz restoranda (sodexo geçen) bu harcamanızı yapabilirsiniz. Ay sonu geldiğinde de limitiniz yenilecektir. Bu sebeple aylık olarak içinde hesap bırakmamaya özen gösteriniz.

Sodexo Geçen Yerlerin Listesi

Sodexo geçen yerler listesini firmanın resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Bunun için www.sodexoplus.com sitesine girip hangi ilde oturuyorsanız listeleyebilirsiniz. Genellikle her ilin sodexo geçen yerleri farklıdır. Eğer sodexo kartınız ile yemek yiyecekseniz büyük firmaların bu kart ile işlem yaptığını söyleyebiliriz. Diğer yerlerde de eğer girişte sodexo logosu görüyorsanız bu işyerlerinde de yaptığınız yemek işlemleri kartınız ile ödenebilmektedir.

Sodexo kartların iki çeşit olduğunu söylemek isteriz. Turuncu olan sodexo kartları kurumsal, mavi olan sodexo kartları da restoran kartı olarak geçmektedir. Mavi olan sodexo kartları marketlerde geçmemektedir. Ama turuncu sodexo kartınız varsa bazı marketlerde bu işlemlerin yapıldığını söylemek isteriz. Resmi sitesine girerek bilgi alabilirsiniz.

Sodexo Yemek Harici Harcanır mı?

Sodexo yemek harici harcanabiliyor. Her restoran ve cafenin dışında bazı alışveriş mağazaları ile marketler sodexo ödemelerini kabul etmektedir. Ama bu durumda da sodexo kartınızın kurumsal kart olması gerekmektedir. Turuncu olan sodexo kartı kurumsal bir karttır ve yemek harici diğer tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Bir diğer kart ise mavi karttır. Bu sadece yemek kartıdır. Yemek kartını da sadece restoran ve kafelerde kullanabilirsiniz.

Sodexo kartınıza para yatırdığınız zaman bazı yerlerde bu parayı komisyonlu bir şekilde çektirebilirsiniz. Bu durumda nakit olarak paranızı almanız mümkündür. Sodexo için bu yerleri araştırabilirsiniz. Bu yerler çekim sonrasında sizden çektikleri paranın %5’i civarında bir para alacaklardır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/sodexo-bakiye-sorgulama-nasil-olur/
  2. https://www.kredivepara.com/multinet-gecen-yerler-ve-multinet-gecen-marketler/
  3. https://www.kredivepara.com/ankara-ticket-gecen-yerler-ve-marketler/
  4. https://www.kredivepara.com/istanbul-ticket-gecen-yerler-ve-marketler/
  5. https://www.kredivepara.com/multinet-gift-gecen-marketler-restoranlar-nerelerde/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz