Sms ile Kredi Başvurusu

Sms İle Kredi Veren Bankalar
Sms İle Kredi Basvurusu Sartlari

SMS kullanarak kredi için başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede bulunduğunuz yeri terk etmenize gerek kalmaz, banka şubelerinde sıra beklemezsiniz. SMS ile kredi başvurusu uygulaması özel ya da devlet olduğu fark etmeksizin bütün bankalarda mevcuttur. SMS ile kredi başvurusu yapıldığı zaman kredi limitleri sınırlı olmaktadır. Eğer SMS ile başvuru yaptığınız miktarın üzerine çıkmak isterseniz, bankanın şubelerini bizzat ziyaret etmeniz gerekebilir.

Hangi Kredi Türlerine SMS ile Başvuru Yapabilirim?

SMS kullanarak başvuru yapılabilecek kredi türleri genellikle ihtiyaç kredisi içindir. Konut ve taşıt kredileri için SMS kullanarak başvuru yaptığınız zaman genellikle bu krediler için bankadan ön onay almış olursunuz. Ön onay aldıktan sonra zaten banka şubesini yine ziyaret ederek kredi tutarını çekmeniz gerekecektir. SMS ile kredi başvurusu yapmadan önce bankaların internet sitesinde yer alan örnek ödeme planlarını incelemeniz ve buna göre kendinize bir plan hazırlamanız gerekir. Eğer bu ödeme planın karşılayabilecekseniz bankaya başvuru yapın.

Göz atabilirsiniz: Sms ile Kredi Veren Bankalar 2019

SMS ile Başvuru Yaparken Kullanılabilecek Üst Limit Ne Kadar?

SMS kullanarak başvuruda kredi üst limiti bulunuyor. Her banka için bu üst limit miktarı farklı olabilir. Genellikle limit en az 10 bin en çok 50 bin TL olabiliyor. Limit belirlemesi yaparken kişinin yalnızca hangi kanal üzerinden başvuru yaptığı dikkate alınmıyor. Buna ek olarak kişinin aylık gelir miktarı da kullanılabilecek kredi tutarına etki ediyor. Örneğin ayda 3 bin TL gelir elde ettiğinizi düşünelim. Bu durumda en çok çekebileceğiniz kredi tutarı bin 500 TL olabilir. Bu hesaplama banka tarafından otomatik yapılacaktır.

SMS ile Başvuru Yaparken Hangi Adımları İzlemem Gerekiyor?

SMS kullanarak başvuruda izlenmesi gereken adımlar bulunuyor. İlk adım kredi kullanmak istediğiniz bankanın SMS numarasını öğrenmektir. Daha sonra, her banka için farklı olan SMS yazısını öğrenin. Hazırladığınız SMS’i belirtilen numaraya kısa mesaj olarak gönderin. Çoğu bankada kredi başvurusu için başvuru yapan kişinin SMS tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılır.

Başvuru sonuçları SMS ile yapıldığı zaman telefona bir iki dakika içinde gönderilir. Banka başvuruyu değerlendirmek için kredi notunuzu değerlendirecektir. Eğer banka kredinize ön onay verirse, banka şubelerine giderek kredi kullanabilirsiniz. Bazı bankalardan kredi kullanmak için illa banka şubesine gitmeye gerek olmuyor. Kredi tutarı, kredi ön onayı alınması ile birlikte telefona SMS olarak gönderiliyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Evraksız Kredi Veren Bankalar

SMS ile Başvuru Yaparken Onay Almak için Kredi Notu Kaç Olmalı?

SMS kullanarak başvuruda kredi notu önem taşıyor. Çünkü kredi notları bankanın bakabileceği tek veri oluyor. Kredi notları kişinin geçmiş finansal davranışlarına göre oluşturuluyor. Kişinin borunu ödeme sıklığı, borcunu öderken geciktirdiyse gecikme günü sayısı ve hatta ne sıklıkla bankaya kredi için başvuruda bulunduğu gibi nitelikler etken oluyor.

Kredi notu aralıklarını:

 • En riskli,
 • Orta riskli,
 • Az riskli,
 • İyi,
 • Çok iyi olarak sıralamak mümkün.

En riskli olan kredi notu grubu 1’den başlayarak 699’a gider. Bu kişilerin kredi kullanma ihtimalleri oldukça düşüktür. Kredi notu 1700 ile 1900 arasında olan kredi grubu ise çok iyidir. Bu kişilerin kredi kullanmaları için bankalara ek belge göstermelerine ya da kefil vermelerine gerek yoktur.

Kredi için başvuru yapmada önce kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenmenizde fayda var. Kredi notunuz düşük olduğu zaman yaptığınız başvuruların reddedilme ihtimali yüksektir. Kredi başvurunuzun reddedilmesi kredi notunuzu daha da düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle kredi notunuz düşük olduğu zaman kredi notunuzu yükseltmek için girişimlerde bulunun. Daha sonra başvurunuzu tekrar yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ertelemeli Kredi (3 Ay, 6 Ay)

SMS ile Başvurum Onaylanmasına Rağmen Neden Kredi Kullanamadım?

SMS ile başvurunun onaylanmasına rağmen kredi kullanamamak mümkündür. İnsanlar SMS’ten onay aldıkları zaman kredi kullanmaya kesin gözü ile baksalar da, SMS yalnızca ön onay verir. Yani kredi kullanacağınızın garantisini vermez. SMS başvurusunda onay alınmasına rağmen kredi kullanamayan kişiler SMS’te beyan ettikleri geliri kanıtlayamamış olabilirler.

SMS ile Kredi Başvurusu Yaptıktan Sonra Gerekli Olan Başvuru Belgeleri Nelerdir?

SMS ile başvurunun onaylanmasından sonra gereken belgeler bulunuyor. Banka SMS’ten onay verdiği zaman sizi bankanın en yakı şubesine davet ediyor. Banka şubesine giderken yanınızda mutlaka eksiksiz şekilde banka başvuru belgelerinizin bulunması gerekiyor. Aksi halde yapılan kredi başvuruları usulen reddediliyor. Gerekli olan belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi (Belgelerin üzerinde okunaklı şekilde TC kimlik no yazması gerekir),
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesi,
 • Tüzel kişiler için firma ortakları için son yıla ait noter onaylı imza sirküleri, ortaklık yapısını ve şirket ana sözleşmesini gösteren ticaret sicil gazetesi, vergi levhası fotokopisi, son iki yıla ait bilanço,
 • Tüzel kişiliği olmayan için son yıla ait vergi levhası fotokopisi, bağlı olunan meslek kuruluşundan alınan üyelik fotokopisi, işletme hesabı özeti.

Göz atın: Belgesiz, Evraksız Kredi Alınabilecek Bankalar

SMS ile Kredi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

SMS ile başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler bulunuyor. Bu noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • SMS ile kredi başvurusu yapmadan önce kredi masraflarını iyi inceleyin. Kredi kullandığınız zaman yalnızca borç aldığınız ana parayı ödemezsiniz. Buna ek olarak sigorta masrafı, dosya masrafı, kredi tahsis ücreti gibi ek ücretler bulunur.
 • Kredi kullanmadan önce bankalar kredi kullanım sözleşmesi imzalamanızı isteyeceklerdir. Bu sözleşmeyi iyice inceledikten sonra imzalayın.
 • Ödeme düzeninizi oluşturduğunuz zaman kendi gelirinizi baz alın.
 • Başvuru yaptığınız zaman kredi notunuzun yüksek olmasına dikkat edin.
 • Kredi vadesini belirlerken, ödemeyeceğiniz kadar uzun süreli vade belirlemeyin.
 • Kredi kullandığınız zaman bankalar müşterilerine ek hizmetler verebiliyorlar. Farkında olmadan ek hizmet almadığınızdan emin olmak için sözleşmeyi iyi incelemeniz gerekir. İstemediğiniz ek ürünleri anında iptal ettirebilirsiniz.
 • Bankaların anlaşmalı olduğu sigorta şirketleri ile sigorta yaptırmanız halinde ödemeniz gereken faiz oranı miktarı düşecektir.
 • Kredi piyasasını kontrol edin.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Konut Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalara SMS ile Nasıl Kredi Başvurusu Yapabilirim?

Bankalara SMS ile kredi başvurusu yapmak için bankaların SMS numaralarını bilmeniz gerekir. Aşağıdaki listeden bankaların SMS numaraları ve kredi üst limitlerine ulaşabilirsiniz:

 • Akbank için Tc kimlik no girdikten sonra mesajınızı 4466’ya göndermeniz gerekir. En çok 12 bin 500 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kredi kullanabilirsiniz.
 • Yapı Kredi için kredi türünü büyük harflerle yazdıktan sonra boşluk bırakın, TC kimlik no yazın ve mesajınızı 4411’e gönderin. Kredi limiti banka tarafından müşteri bazında belirlenecektir.
 • İş Bankası için aralarında boşluk bırakarak büyük harflerle nakit yazın, TC kimlik no yazın, kredi tutarı yazın ve aylık gelirinizi de ekledikten sonra mesajı 4402’ye gönderin. En çok 25 bin TL’ye kadar olan kredi ihtiyaçlarınız için kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Şekerbank için büyük harflerle kredi yazın boşluk bırakın, TC kimlik no yazın, mesajınızı 1953’e gönderin. Kredi üst limiti en çok 100 bin TL olabilir. Daha yüksek limitli kredi çekmek için bankaya talebinizi iletebilirsiniz.
 • Denizbank için telefonunuzun SMS kısmına geldikten sonra büyük harflerle kredim yazın, boşluk bırakın, TC kimlik no yazın. Mesajı 3280’ gönderin. Kredi üst limiti en çok 55 bin TL olabilir.
 • Türk Ekonomi Bankası için TC kimlik noyu yazıp 4466’a kısa mesaj olarak göndermek yeterlidir. En çok 12 bin 500 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için bu krediyi kullanabilirsiniz.

Akbank Kredi Başvuru Yolları Nelerdir?

Akbank kredi başvuru yolları arasından sizin için en uygun olanını tercih ederek başvuru talebinizi bankaya iletebilirisiniz. Akbank Direk uygulamasını kullanarak kredi başvurusu yaptığınız zaman belge derdi olmadan, evrak imzalamadan pratik bir şekilde kredi kullanmış olacaksınız. Şubeye gitmeden kredi kullanmak için tek ihtiyacınız olan şey bankanın uygulamasının telefonunuzda kayıtlı olması!

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İNG Bank 0.94 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer IOS işletimcisi ile çalışan telefonlar kullanıyorsanız, uygulamayı App Store üzerinden indirebilirsiniz. Android işletimcileri olan telefonlar için ise Google Play üzerinden ücret ödemeden uygulamayı indirebilirsiniz.

Kredi başvurusu yapmak için Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Akbank telefon şubesine ulaşmak için telefonlarınızdan 444 25 25’i arayabilirsiniz. Aradıktan sonra önce 4’ü sonra 2’yi tuşlayın. Bu hat sayesinde saat ya da gün sınırlaması olmaksızın günün her saati kredi başvurusu yapabileceksiniz.

Şehit ailelerine faizsiz kredi yazımız için tıklayınız.

Akbank Kredi Başvurusunu ATM ile Nasıl Yapabilirim?

ATM ile Akbank kredi başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • Size en yakın ATM şubesini bulun.
 • ATM’de giriş tuşuna basın.
 • İhtiyaç kredisi başvurusu linkine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekranda cep telefon bilginiz ve vatandaşlık numaranız istenecektir. Sizden istenilen belgeleri kontrol ederek girin.
 • Kredi cevabınız anında cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Eğer krediniz ön onay alırsa, banka şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

Banka kartları ile ATM’den kredi başvurusu yapmak istiyorum derseniz aşağıdaki adımları takip edin:

 • ATM’ye banka kartınızı takın.
 • Kart şifrenizi kimsenin görmeyeceği şekilde girin.
 • Vatandaşlık no ve cep tel no bilginizi karşınıza çıkan ekranda girin.
 • Kredi cevabınız anında cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Krediniz onay alırsa banka şubesini ziyaret ederek kredi kullanabileceksiniz.

ATM’ler ile en fazla 10 bin TLye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz. Daha üst tutarda kredi kullanmak isterseniz, SMS ile kredi başvurusu yapabilir ya da bankanın size en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Faturalı Hatta Kredi Veren Operatörler Hangileri?

Türkiye İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası kredi başvurusu yapmak için bankanın şubesine giderek sıra beklemek zorunda değilsiniz. İhtiyaç kredisi kullanmak için bankanın İş Cep uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulama ücretsizdir. Uygulamayı indirdikten sonra krediler kısmına gelin. Buradan anında kredi başvurusunu seçin. Aynı ekrana başvurular linkine tıkladıktan sonra anında kredi linkine tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Bankamatiklerden başvuru yapıyorsanız, kartlı işlem menüsünü tıkladıktan sonra daha fazlası linkine tıklayın. Buradan başvurular kısmına gelin. Krediye tıklayın. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra kredi başvurunuzu tamamlamış olursunuz. ATM’den kredi başvurusu yapmak için kartlı işlem yapmak zorunda değilsiniz. Kartsız işlem yapıyorsanız başvurular kısmına gelin, buradan kredi adımına tıklayın.

Telefon şubesini kullanarak da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Telefonlarınızdan 0 850 724 0 724 hatlı telefon numarasını arayarak başvuru yapabilirsiniz. Telefon başvurusunu banka müşterisi olmayanlar kullanabilirler. Hangi kanalı tercih ederek başvuru yaparsanız yapın, başvuru sonucu anında kayıtlı olan cep telefonuna gönderilecektir. Eğer sistemde kayıtlı olan cep telefon numaranız güncel değilse banka internet sitesinden ya da banka şubelerinden bilgilerinizi güncellemeniz gerekir.

Göz atın: Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz