Sivas Eve Ek İş Veren Firmalar

Sivas eve ek iş veren firmalar
Sivas eve ek iş veren firmalar
blank
blank

Anadolu’nun en güzide şehirlerinden biri olan Sivas, 650 bin nüfusa sahip olmaktadır. İçli Köfte, Kesme Aşı, Kelle tatlısı, Katmer ve Hingel gibi lezzetleri ile ününe ün katmakta olan Sivas, iş olanakları bakımından da Türkiye’nin sayılı büyük şehirlerinden birisidir. Bugün ki yazımızda Sivas eve ek iş veren firmalar ve iş türleri hakkında değerli bilgiler vermeye çalışacağız.

Evlere Tesbih Dizme İşi Veren Firmalar

Son zamanlarda özellikle erkeklerin ellerinden düşürmedikler tesbihin tarihi bundan yüzyıllar öncesine dayanmakta. İslam dininde ibadetin bir parçası olan bu gereç, günümüzde erkeklerin gösteriş ve süs eşyası olarak kullandığı bir araç haline gelmiştir. Çeşitli boncuk, taş ve ağaçlardan yapılmakta olan tesbihler, her alıcının maddi durumuna göre fiyat türlerinde bulunmaktadır. Tesbihe artan bu ilginin artan bu ilginin yıllar geçmesine rağmen azalmaması ürünün fiyatını da doğrudan etkilemektedir. İnanması her ne kadar zor olsada fiyatı 400 bin TL’ye kadar uzanan tesbihlerin olduğu bir sektörden bahsetmekteyiz. Tesbih üretmekte olan firmalar tedarik ettikleri veya ürettikleri taşları uygun modellemeler yaparak göz alıcı tesbihler haline getirmektedir. Oldukça uzun bir üretim sürecine tabi tutulmakta olan tesbih sanatında, en önemli unsur işin de sen son kısmı olan dizme işidir. Dizme işi için özel ekipler kurmakta olan tesbih üreticileri, çoğunlukla bu görevi evlerinde çalışarak para kazanan kişilere devretmektedir. Bu kişiler işletmeciden aldıkları tesbih malzemelerini kendilerine tarif edilen usuller ile dizmekte ve belirtilen süre içerisinde işverene teslim etmektedir. Eğer sizde tesbih dizme işini yapabileceğinize inanıyosanız Sivas ilimizde bu türde faaliyet gösteren firmaların sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Bu sayede ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Hakkari Eve Ek İş Veren Firmalar

Evlere İğne Oyası İşi Veren Firmalar

Özellikle bayanların ilgi alanlarından biri olan iğne oyaları, günümüzde popülerliğini halen sürdürmektedir. El emeği göz nuru olarak tabir edilen bu ürün, fabrikasyon olarak üretilen ürünlerden çok daha değerli olarak görülmektedir. İğne oyalarına biçilen bu değer, onun  yıllar boyunca korunmasındaki en önemli etkenlerdendir. Günümüzde el işi ürünleri üretmekte olan geleneksel firmaların sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Bu firmalar iğne oyası gibi oldukça zaman ve emek isteyen ürünleri üretmek için onlarca kişiden oluşan çalışma ekipleri ile üretim yapmaktadır. Bu kişiler iğne oyası konusunda tecrübeli olan bayanlardan seçilmektedir. Bu tür firmalardan Sivas’ta da olduğunu söylememizde fayda var. Eğer iğne oyası konusunda bilgi sahibi ve verilen işi belirtilen sürede yapacağınıza inancınız tam ise bu iş sizin için uygun olabilir. Çevrenizde bu iş türünü icra eden Sivas eve ek iş veren firmalar ile iletişime geçerek çalışma şartları ve ücretler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Evlere Düğme Paketleme İşi Veren Firmalar

Günlük hayatın içinde kullandığımız önemli bir gereç olan düğmeler, özellikle giyim sektörü için olmazsa olmaz denilecek kadar önemli değere sahip olmaktadır. Pantolon, Gömlek, Kazak, Ceket ve Tişört gibi giyim ürünlerinde en önemli yapı taşlarından biri olan düğmelerin günümüzde üretimini yapmakta olan firmaların sayısı da bir hayli fazla olmaktadır. Tam otomatik makinalar ile yüksek sayılarda üretilmekte olan düğmeler, çeşitli süreçlerin ardından satışa hazır hale gelmektedir. Üretim hattının en sonunda paketleme için ayrılan bölüm bulunmaktadır. Birçok düğme üreticisi işletme, paketleme bölümü için fabrikada özel bir alan oluşturur. Ancak bazı firma sahipleri ise evden çalışmakta olan kişilerden yardım almayı daha ekonomik ve avantajlı olduğu için tercih etmektedir. Paketlenecek olan düğmeler firmanın görevlendirdiği kişi tarafından ev hanımlarına ulaştırılır. Home office olarak çalışan ekip, verilen görevi uygun şekilde ve zaman diliminde yaparak bunun sonucunda bir gelir elde etmektedir. Bu işte en önemli sayılan kurallardan biri üstteki satırda da belirttiğimiz gibi zaman faktörü olmaktadır. Sivas’ta iş yapmakta olan düğme firmaları ile irtibat kurarak evde düğme paketleme işi yapabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Hatay Eve Ek İş Veren Firmalar

Sivas ilimiz oldukça zengin bir kültürden geldiği için iş olanakları da azımsanmayacak kadar fazla olmaktadır. Bu durum evde iş arayan kişiler için oldukça önemlidir. Yukarıda belirttiğimiz iş türlerinin çok daha fazlasını Sivas’ta bulmanız mümkündür. Bu iş türlerini icra eden kişilerle anlaşarak ev konforunda para kazanma keyfini sürebilmeniz mümkün olmaktadır.

Bu içeriğe göz atanların ilgisini çeken içerikler;

Şanlıurfa’da yaşıyorsanız Şanlıurfa eve ek iş veren firmalar başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.

 


2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz