Şirket Adına Kredi Çekmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Şirket Adına kredi çekmek istiyorum ne yapmalıyım
Şirket Adına kredi çekmek istiyorum ne yapmalıyım

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bankalar sadece şahıslara değil aynı zamanda şirketlere de çeşitli kredi ürünlerini sunmaktadır. Siz de şirket adına kredi çekmek istiyorsanız bu konuda birçok seçeneğinizin olduğunu bilmelisiniz. Başta Vakıfbank, Garanti Bankası ve İş bankası olmak üzere şirket adına kredi çekmek isteyenlere yardımcı olacak bilgiler bu yazıda yer alacaktır.

Göz atabilirsiniz: Devlet Destekli Kobi Kredisi Nasıl Alınır? (Faizsiz Kredi)

Şirket Adına Kredi Çekmek

Garanti Bankası Şirket Adına Kredi

Garanti Bankası şirket adına olan kredileri Ticari/Kurumsal bölümünde değerlendirmektedir. Bunlarda kendi içerisinde Borçlu Cari Krediler, Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot TL Kredileri, Taksitli Krediler, Aktif(Tek) Hesap, İskonto Kredisi, İşletme Kredisi, Döviz Kredileri, Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot Döviz Kredileri, Dövize Endeksli Kredi, YP Çek İştira Kredisi, Teminat ve Referans Mektupları, Dış Ticaret Finansmanı olarak kategorilere ayrılmış durumdadır.

Siz bu kapsamda Garanti Bankasının şirketiniz için sunmuş olduğu kredilerden hangisine ihtiyacınız olduğuna karar vermeli ve ona göre kredi başvurusunu gerçekleştirmelisiniz. Şirket adına sunulan bu kredilerin hiç biri için internetten, telefon bankacılığından ya da internet şubesi aracılığı ile başvuru yapılamamaktadır. Tek seçeneğiniz banka şubelerinden herhangi birine giderek başvuruyu gerçekleştirmektir. Size en yakın Garanti şubesini bulmak için ise Garanti Bankası resmi web sitesini kullanabilirsiniz.

Vakıf Bank

Bu kapsamda KOBİ ve Ticari Krediler adı altında kredi ürünleri sunulmaktadır. KOBİ kredileri Nakit Krediler, GayriNakit Krediler, Proje ve Yatırım Kredileri, Dış Ticaret Kredileri, Hammadde Alım Kredisi, TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredi, Çek ve Diğer Ödeme Araçları olarak alt kategorilere ayrılmaktadır. Örneğin Nakit kredi kapsamındaki ürünleri kullanmayı düşünüyorsanız İşletme İhtiyaç Kredileri Plaka Kredileri, İşyeri Edinme Kredileri, Ticari Araç Kredileri vb. kredilerden ihtiyacınıza göre uygun olanını seçebilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden kredi için ön başvuru yapılamazken Vakıfbank’ın resmi web sitesi üzerinden seçmiş olduğunuz kredi için ön başvuru yapılabilmektedir. Sizden bu başvuru sonrasında banka şubesine gitmeniz istenecektir. Asıl başvuru şubeler aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Şubelerden herhangi birine gitmenizle birlikte durumunuz incelenecek ve kredi alıp alamayacağınız netleşecektir.

Daha geniş bilgi almak için Vakıfbank Şirket Adına Kredi Nasıl Alınır? Esnaf Kredisi Başvurusu? yazımıza göz atabilirsiniz.

İş Bankası Şirket Kredisi

​Kısa ve orta vadeli nakit ihtiyacınızı Taksit Ödemeli Ticari Kredi ürünümüz ile karşılayabilirsiniz. Nakit ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ödeme planlarınızı, aylık taksitler halinde veya esnek olarak oluşturabilirsiniz.  A​yrıca taksitlerinizin vadesinde şirket hesabınızdan otomatik olarak çekilmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar

Bu üç banka haricinde diğer bankalardan da şirket adına kredi çekebilme ihtimaliniz bulunmaktadır.

Güncelleme: 05.09.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz