Sigortasız Kredi Çekmek Olabilir mi ?

Sigortasız Kredi çekmek mümkün mü
Sigortasız Kredi çekmek mümkün mü

Sigortası olmadığı halde kredi alabilen insanlar olduğu gibi, aynı şekilde alamayan insanlarda bir hayli fazladır. Herhangi bir sorun olmadığı durumundan 6 aydan fazla sigortası olan bütün herkes kredi başvurusu yapabilir ve kredi alabilir. Bunun yanında sigortanız yok ve geliriniz varsa banka size karşı temkinli yaklaşarak kredi vermeyebilir. Sigortasız kredi çekmek için banka sicilinde herhangi bir problemli duruma rastlanmadıysa iyi haber ! Kimi bankalarda bunu dert etmez ve size kredi verebilir. Yani biraz bankanın kendi prosedürlerine, işleyişine ve de keyfiyetine bağlı bir şeydir.

Göz atabilirsiniz: Hayat Sigortasız Kredi Alınır mı?

Sigortasız Kredi Çekmek Mümkün mü?

Ülkemizde sigortası olmayıp da kredi alan insan sayısı bir hayli fazladır. Buna karşılık sigortası olup da kredi taksitlerini düzenli ödemediğinden dolayı kredi alamayan kişiler de bir o kadar fazladır. Verilen her iki örnekten genel bir sonuç çıkaracak olursak minimum 6 ay sigortanız varsa ve daha önceki dönemlerde ödemelerde herhangi bir sorun yaşatmadıysanız bu durumda kredi almamanız için herhangi bir sebep bulunmamaktadır.

Bilindiği gibi kredi almak için herhangi bankaya giderek başvuruda bulunduğunuzda ilgili banka öncelikle sizin kara listede olup olmadığınıza bakar. Banka kara listesinde olan bir kişinin bu listedeyken kredi alabilmesi oldukça zordur. Eğer bu şekilde bir sorununuz yoksa bu durumda bakılacak ikinci şey kredi notunun düşük olup olmadığıdır. Birçok çok banka kredi notu belli seviyenin altında olan müşterilerine kredi kullandırmak istemez.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Konut, araba yahut eğitim gibi kredilere sigortanız olmadığı halde başvurursanız bu konuda bankalar size kredi verebilir. Konut ve taşıt kredisinde herhangi ipotek edilebilecek birşeyiniz varsa bu konuda yardımcı olabilirken, eğitim kredisinde ise bu şekilde bir beklentiye girmeyebilirler. Sigortasız olarak hangi bankalar kredi alabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, Sigortasız kredi alınan bankalar yazımızı da okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz