Sicile Bakmadan Kredi Veren Bankalar 2020

Sicile bakmadan kredi
Sicile bakmadan kredi

Sicili değerlendirmeye almadan kredi veren bankalar sayesinde siciliniz bozuk olsa dahi kredi kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olacak. Sicile bakmadan kredi, daha önceden kredi almış fakat bunun borçlarını ödemekte zorlanan, adı kara listeye düşmüş ya da hakkında yasal takip olan kişiler için uygundur.

Kredi kullandığınız zaman bankalar taksit gecikmesi halinde size borcunuzu kapatmanız için 90 güne kadar süre verecektir. Bu süreyi geçirmeniz halinde, hakkınızda yasal takip başlar. Yasal takibe düşmüş kişinin kredi kullanma ihtimali düşer. Sicile bakmadan banka kredisi tam da bu noktada devreye girer. Kişiler yinede kredi kullanma hakkına sahip olur.

Göz atmanızda fayda var: Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Vakıfbank Yanındaki Güç Paketi ile Sicili Bozuk Olan Kişiler Kolayca Kredi Kullanabiliyor

Vakıfbank yanındaki güç paketi sayesinde sicil durumunuzun ne olduğu fark etmeksizin kredi kullanabileceksiniz. Bu kredi kampanyasından müşteriler aylık eşit taksitler ile faydalanabilirler. Vade süresi en çok 12 ay olabilir. Kampanya zamanla sınırlı olduğu için bir an önce başvuru yapmakta fayda vardır. Kredi üst limiti en çok 100 bin TL olabilir fakat dilerseniz kredi limitini artırmak için bankaya başvuru yapabilirsiniz. Bu durumda bankaya ek belge ibraz emeniz gerekebilir. Krediden faydalanmak isteyen kişiler, faiz bedeli ödemezler.

N Kolay Kredi ile Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kullanmak Kolay!

N Kolay sicili bozuk olanlara kredi kampanyasında faydalanmak ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılamaya ne dersiniz? Bu kampanyadan faydalandığınız zaman kredi notunuzun kaç olduğunun bir önemi yoktur. Genel bir kural olarak kredi notu riskli aralıkta yer alan kişilerin kredi kullanmaları mümkün değildir. Bankalar bu kişileri risk olarak gördüklerinden kredi vermek istemezler. Fakat bu özel kampanya sayesinde kredi notunuzun riskli aralıkta yer almasının bir önemi olmayacak.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Bankadan HGS Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Eğer kredi kampanyasından faydalanmak isterseniz, bankaya ek belge ya da teminat göstermenize gerek kalmayacaktır. İnternet üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Sözleşme onaylanması için dahi banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden başvurularınızı onaylatabilirsiniz. Kredi vade süresi en çok 60 ay olabilir. Faiz oranı ise yüzde 2,09’dur. Başvuru yapmadan önce kredi vade süresi ve faiz oranın miktarının kaç olduğunu öncen öğrenin. Bu koşullar zaman içinde değişiklik göstermektedir.

İlginizi çekebilir: En Kolay Kredi Veren Bankalar

Sicile Bakmadan Kredi Örnek Ödeme Planı Nasıl Olur?

Sicile bakmadan kredi örnek ödeme planını önceden bildiğiniz zaman ileride ne ile karşılaşacağınızı bileceğinizden işiniz kolay olur. Bu kredi ödemeleri farklı bankalara göre şu şekilde hesaplanmıştır:

 • QNB Finansbank ile kredi kullanmanız halinde faiz oranı yüzde 1,49’dan, toplam maliyet 24 bin 657 TL, aylık taksit ise 410 TL olacaktır.
 • Burganbank ile kredi kullanmanız halinde faiz oranı yüzde 1,75’den, toplam maliyet 26 bin 522 TL, aylık taksit ise 442 TL olacaktır.
 • CEPTETEB ile kredi kullanmanız halinde faiz oranı yüzde 1,79’dan, toplam maliyet 26 bin 827 TL, aylık taksit ise 447 TL olacaktır.
 • Türkiye İş Bankası ile kredi kullanmanız halinde faiz oranı yüzde 1,8’den, toplam maliyet 27 bin 212 TL, aylık taksit ise 452 TL olacaktır.
 • Fibabanka ile kredi kullanmanız halinde faiz oranı yüzde 1,95’den, toplam maliyet 28 bin 242 TL, aylık taksit ise 468 TL olacaktır
 • Yapı Kredi ile kredi kullanmanız halinde faiz oranı yüzde 1,96’dan, toplam maliyet 28 bin 222 TL, aylık taksit ise 469 TL olacaktır.
 • Denizbank ile kredi kullanmanız halinde faiz oranı yüzde 1,99’dan, toplam maliyet 28 bin 547 TL, aylık taksit ise 473 TL olacaktır.
 • Akbank ile kredi kullanmanız halinde faiz oranı yüzde 2’den, toplam maliyet 28 bin 536 TL, aylık taksit ise 474 TL olacaktır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Mutluparam'ın Yeni Adı Alternatif Bank Dijital

Göz Atabilirsiniz;

Sicile Bakmadan Kredi Kullanabilmek için Gereklilikler Nedir?

Sicile bakmadan kredi kullanabilmek için gereklilikler yerine getirildikten sonra başvuru yapmak gerekir. Bu gereklilikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Bankaya sabit ve düzenli gelir belgesinin gösterilebilmesi gerekmektedir.
 • Bankanın istemesi halinde ipotek verilmelidir.
 • En fazla kredi üst limiti kadar başvuru yapmak gerekir.
 • Bankaya kefil göstermekte gerekebilir. Kefilin kefil özelliklerini taşıması gerekir. Geliri olmayan, kredi notu düşük olan, kredi sicili bocuk olan bir kişinin kredi kullanması mümkün değildir.
 • Bankaya ek teminat verilmesi gerekebilir.

Göz atabilirsiniz: En Kolay Kredi Veren Banka Hangisi?

ICBC Bankası Sicile Bakmadan Kredi Kampanyası

ICBC Bankası sicile bakmadan kredi kullanarak, kredi kulanım koşullarına uygun iseniz nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz. Kredi kampanyasından faydalanmak isteyen kişilerin kredi notunun en az bin ve üzeri olması gerekmektedir. Bu koşul kredi kullanımı için yeterli olmamaktadır. Buna ek olarak aşağıdaki kriterler de değerlendirmeye alınarak kredi kullanıp kullanamayacağınız belirlenmiş olur:

 • Hali hazırda mevcut birikiminizin ne kadar olduğu,
 • Kredi ödemesine yapacağınız aylık taksit miktarı,
 • Varsa kullandığınız kredi kartlarının limitleri,
 • Bankalar tarafından takibe alınan borçlarınız varsa borçların miktarı,
 • Kredi siciliniz,
 • Kredi notunuz,
 • Bankaya ek kefil ya da teminat gösterip gösteremediğiniz.

Göz atmanızda fayda var: Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar

Bu sonuçların bankanın tarafından görülmesi için bankaya TC kimlik no söylemeniz yeterli olacaktır. Kısa süre içinde değerlendirme yapılacak bu değerlendirmeye göre kredi kullanıp kullanamayacağınız belirlenmiş olacaktır. Bankanın sisteminde kayıtlı olan telefon numarasının güncel olduğundan emin olmanız gerekir. Çünkü sistemde kayıtlı olan numaraya cevap gönderilecektir. Eğer numara ve diğer bilgileriniz güncel değilse, bankan size en yakın şubesini ziyaret edin ve güncelleme yapın.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Alternatifbank Sim Kart (Telefon) Bloke Kaldırma

Kredi Sicilini Düzeltmek için Ne Yapabilirim?

Kredi sicilini düzelmek için yapılacaklar sayesinde siz de kredi notunuzun düşük olmasına rağmen kredi kullanabileceksiniz. Bir çok insan kredi sicili bozulduğu zaman bir daha asla kredi kullanamayacağı gibi bir yanlış izlenime kapılır. Oysa bu doğru değildir. Her şeyden önce kredi sicili dinamik bir yapıdadır. Yani sürekli olarak işlemlere göre değişiklik gösterir. Aşağıdaki ipuçlarından faydalanırsanız siz de kredi kullanabilir, kredi sicilinizi temize çıkarabilirsiniz:

 • Kredi kartı satın alın. Kredi kartının limitinin düşük ya da yüksek olması önemli değil. Kartı aktif kullanmanız yeterli.
 • Kredi kartı borçlarınızı her zaman gününde ödeyin. Kısa bir gecikme halinde bile sistemin bunu gecikme olarak algılayacağını ve bunun kredi sicilinize olumsuz etki edeceğini unutmayın.
 • Kredi borçlarınızın tamamını kapatabiliyorsanız kapatın. Kapatamıyorsanız da borçlarınızı yapılandırmak için bankaya talepte bulunun Kredi borçları yapılandırıldığı zaman kişinin ismi yasal takibe düşmemiş olur.
 • Kredi kullanabilmek için bankalara sık sık başvuru yapmayın.
 • Başvurunuzun kabul edilmesi için kredi notunuzun yükselmesini bekleyin.
 • Banka hesabınızda para bulundurun.
 • Gider miktarından çok gelir miktarınızın olmasına özen gösterin.

Sicile Bakmadan Kredi Kullanabilmek için Gereken Belgeler Nelerdir?

Sicile bakmadan kredi kullanabilmek için gerekli belgeler tamamlanmadan kredi başvurusunun sonucunun olumlu olması mümkün değildir. Bu gerekli belgeler arasında:

 • Kredi başvuru formu,
 • Kefil için başvuru yapan kişi ile aynı belgeler,
 • İkametgah belgesi,
 • Kimlik belgesi,
 • Son döneme ait faturalar (Su, doğalgaz, elektrik olabilir)

Buradan Kredi Başvurusu ve İstenen Belgeler sayfamıza Ulaşabilirsiniz.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/asgari-ucrete-kredi-veren-bankalar-2020/
 2. https://www.kredivepara.com/arsa-tapulu-daireye-kredi-veren-bankalar-2020/
 3. https://www.kredivepara.com/kredi-notu-sorgulama/
 4. https://www.kredivepara.com/garanti-ek-kart-nasil-alinir-garanti-ek-kart-basvurusu/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz