Seyahat Sigortası yaptırmanın faydaları neledir?

Seyahat sağlık sigortası deniz, hava, kara, tren gibi taşımacılık yollarından herhangi bir tanesini kullanarak yurtiçi ve yurt dışına seyahat eden kişilerin seyahat sigortası süresi kapsamında karşılaşacakları sağlık risklerine karşı alınan teminatları içeren sigortadır.

Seyahat sigortası kapsamında önceden olmayan bir hastalık haricinde olası hastalıklar yahut yaşanılabilecek kaza vb. sağlığı etkileyecek durumlar teminat altına alınır. Bu teminatlar seyahat sigortası yapan firmadan fimaya farklılık gösterebilir. Dilerseniz ek olarak ekleyebileceğiniz teminatlar olabileceği gibi çıkarabileceğiniz teminatlarda olabilir.

Neden seyahat sigortası yaptırmalıyız?

1. Varsayalım ki ani bir rahatsızlık geçirdiniz ve hastalandınız

2. Herhangi bir kazaya karıştınız ve hastaneye ulaşmanız gerekiyor

3. Hastanede tedaviniz yapıldı ve ikamet ettiğiniz yere ulaşmak istiyorsunuz

4. Olur ya seyahat ettiğiniz yerde vefat ettiniz bu durumda cenazenin memleketinize gönderilmesi

İşte bu fırsatlardan yararlanmak için seyahat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. bunlar seyahat sigortaları tarafından sağlanan ana teminatlardır. Diğer teminatlar için seyahat sağlık sigortası neleri kapsar yazısını okuyarak daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Yurtdışına çıkmayı düşünüyorsanız seyahat sağlık sigortası yaptırarak hem vize almanın ön koşulunu sağlamış olursunuz hem de seyahat sigortasının kapsadığı günler dahilinde sağlıkla ilgili riskleri teminat altına almış olursunuz.

Seyahat sağlık sigortasının bu yukarıda saymış olduğumuz standart teminatları dışında ek teminatları da bulunmaktadır.

  • Kaza durumunda sürekli sakatlık
  • Kapkaç durumunda çalınan çanta vb. içerisindekilerin temini
  • Bagaj kayıpları

Bu vb. teminatlarda kişilerin isteğine göre sigortaya sonradan dahil edilebilen ek teminatlardır. Bu anlamda verilen ek teminatlarda sigorta şirketinden sigorta şirketine farklılık gösterebilir. Hal böyleyken sizin Seyahat sağlık sigortası yaptırmadan önce bunları detaylıca araştırmanız gerekmektedir. Bu konularda bilgi almak için sigorta şirketlerine ya da sigorta yapan aracı kuruluşlara başvurabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Seyahat sigortasının süresi nasıl belirlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir