Senetle Borç Para Lazım Ne Yapmalıyım?

Senetle borç para lazım
Senetle borç para lazım

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Senetle borç para lazım ne yapmalıyım? Senetle para veren yerler neresi? Acil para ihtiyacımda nereye başvuru yapmalıyım? Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

  • Senetle Borç Para Lazım Ne Yapmalıyım? Yazıya Git
  • Bankadan Satılık Araçlar – İhaleden Nasıl Alınır? Yazıya Git
  • Senetle Araba, Telefon ve Motor Satan Yerler Yazıya Git
  • Ankara Senetle Para Veren Tefeciler Yazıya Git
  • Senet Geçerlilik Süresi Ne Kadar? yazıya git

Para ihtiyacı olan kişiler, ihtiyaçlarını ilk olarak bankalardan kredi veya kredi kartı alarak çözmek isterler. Bankalardan alacağınız bu kredi ve kartlarının bazı şartlara uyan müşteri grubunda olmanız durumunda alabilirsiniz. Bunun için kredi notunuzun yüksek olması ve kredi sicilinin iyi olması gerekiyor. Bu şartlara uymayan müşteriler senetle borç para arayışına girerler.

Okuyabilirsiniz: Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum

Senetle para ihtiyacınız olduğunda da karşınıza ilk olarak tefeciler çıkacaktır. Tefeciler ülkemizde yasal işlem yapmayan, senetle para satan kişilerdir. Bu kişiler suç işledikleri için sizlerde eğer bunlardan para alırsanız sizde suç işlemiş sayılırsınız. Bu sebeple sizlere tefecilerden uzak durmanızı söylemek istiyoruz. Senetle para bulabileceğiniz ve senetle işlem yapacağınız çok yer vardır. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.

Senetle Telefon Veren Yerler

Senetle para ihtiyacı olan kişiler genellikle acil çözebileceği paraları bulmak isterler. Bunun için sizlere senetle telefon veren yerleri söylemek istiyoruz. Senetle telefon aldığınızda bu telefonu değerinde satarak acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Daha kapsamlı bilgi almak için Senetle Telefon yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu telefon veren mağazalar, senetle işlem yaptığı müşterilerden bazı şartlara uygun olmalarını isterler. Bir iş yerinde düzenli olarak çalışmanız ve en az 1 yıl ve üzeri aynı adreste ikamet etmeniz gerekiyor. Aksi durumda senetle telefon verilmemektedir. Ayrıca aldığınız cep telefonunun taksiti kadar ilk peşinatı da ödemeniz gerekiyor. Peşinat ödemesi sonrasında başvurunuz yapılacak ve uygun olma durumunda hemen cep telefonunu alabiliyorsunuz. Eğer uygun görünmezse kefil isteyebilirler. Kefil bulamazsanız verdiğiniz peşinatı geri alabilirsiniz.

Cep telefonunu aldığınızda kutusunu açmadan değerinde satabilirsiniz. Cep telefonu satan yerlere giderek daha önceden de anlaşma yapabilirsiniz. Bu şekilde acil para ihtiyacınızı gidermeniz mümkün. Arçelik, Beko, Evkur, Özşanal, Vestel gibi mağazalardan işlem yapabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz:

Senetle Peşinatsız Araba Almak

Senetle telefon aldığınız gibi araba, motor almanız da mümkündür. Bu araba alışlarında 0 peşinatsız senetle araba alamazsınız. Belirli bir peşinat vermeniz durumunda sizlere senetle araç alımı yapılmaktadır. Özellikle düşük modelli Tofaş gibi araçları senetle alabilirsiniz. Herhangi bir yaş sınırının olmadığı araçları alabilmek için oto pazarı gibi yerlerdeki galerilere giderek kredisiz araç alımı yapabilirsiniz.

En güvenilir senetle araba alınan yerler Wowwo, sahibinden gibi sitelerdir. Ayrıca İzmir, İstanbul, Ankara, Isparta, Samsun, Mersin, Ankara, Adana, Diyarbakır, Samsun gibi illerde senetle araba alımı yapabilirsiniz. Bu yerlerde ayrıca senetle araba harici, motor ve traktör de alabilirsiniz.

Senetle Para Bulabileceğiniz Diğer Yerler

Senetle para bulabileceğiniz diğer yerlerin başında kuyumcular gelmektedir. Size en yakın olan kuyumculardan senetle borç para alabilirsiniz. Bunun için ilk önce kuyumcularla görüşüp şartlarını öğrenmeniz gerekiyor. Kuyumculardan aldığınız altınların para miktarı hesaplanır ve faiz üzerine koyulduktan sonra 6 ve 9 taksitli olarak müşterilere verilir. Senetle altın ve bilezik herkese verilmez. Kuyumcuların sizlere güvenmesi gerekiyor. Bazı kuyumcular ipotek ve teminat alabilir. Eğer bir ipoteğinizin veya teminatınızın olduğunu söylerseniz daha yüksek miktarda altın alabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Taksitle Para Veren Tefeciler

Kuyumculardan 5.000 TL aldığınızda aylık 1.000 TL civarı geri ödeme yaparsınız. 12 taksitle ödeyeceğiniz bu parayı toplam 12.000 lira olarak ödersiniz. Bu faiz işlemleri her kuyumcuya göre değişiklik gösterir. Kuyumcuları bulduğunuzda ilk olarak ön görüşmeyi yapmalı ve şartlarınızı öğrenmenizi öneriyoruz. Bulunduğunuz şehirlerdeki kuyumcular çarşısında bu tarz işlem yapan kuyumcuları bulabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda senetle borç para lazım dediğinizde para bulabileceğiniz yerler hakkında bilgiler verdik. Sizde bu yerlerden istediğiniz zaman başvuru yaparak banka kredisi veya kredi kartı olmadan işlem yapabilirsiniz. Acil para ihtiyacınızı karşılamak için sitemizdeki diğer konulara da bakabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/senetle-konut-alinabilir-mi/
  2. https://www.kredivepara.com/senetle-para-veren-tefeciler/
  3. https://www.kredivepara.com/ticari-senet-ne-demek/
  4. https://www.kredivepara.com/emre-muharrer-senet-icra-takibi/
  5. https://www.kredivepara.com/senet-nasil-gecersiz-olur/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz