Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

sekerbank vadeli altin hesabi ozellikleri
sekerbank vadeli altin hesabi avantajlari

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Şekerbank’tan vadeli altın hesabı sahibi olmak için bireylerin şubelerden veya internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bireylerin başvuruları onaylandıktan sonra Şekerbank vadeli altın hesabı üzerinden altın alım satımı yaparak hem faiz hem de altın yükseliş kaynaklı kazanç elde edebilirler. Bu sayede yastık altında sakladığınız altınları kaybolma ve çalınma riski olmadan güvence altına alabileceğiniz gibi yatırım aracı olarak kullanarak kâr sağlayabilir, işçilik ücreti, eski- yeni altın gibi durumlardan kaynaklı değer kaybının önüne geçebilirsiniz.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Oluşturma

Şekerbank vadeli altın hesap açma işlemi gerçekleştirmek için şubeye gidebilir, çağrı merkezini arayabilir, internet bankacılığı veya mobil bankacılık seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Size en yakın şubeye gitmek için https://www.sekerbank.com.tr/enyakinsekerbank internet adresinden konumunuza göre en yakın şubeyi bulabilirsiniz. Şubeye giderek banka görevlisi tarafından verilen hesap formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesap formunun örneğine https://www.sekerbank.com.tr/docs/default-source/sozlesmeler/altin-hesap-sozlesme.pdf?Status=Master&sfvrsn=9034189d_8 adresi üzerinden ulaşabilir ve hesapla ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezini arayarak yetkili müşteri temsilcisine vadeli altın hesabı açmak istediğinizi iletebilir, ardından da sorulan soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevaplayarak hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye gitmek veya çağrı merkezini aramak yerine kendinizde direk vadeli altın hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için Şekerbank internet bankacılığı sitesini veya mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Her iki platforma da T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan hesaplarım bölümünden yeni hesap oluştur seçeneğini seçerek vadeli altın hesabınızı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Özellikleri

Şekerbank vadeli altın hesap özellikleri içinde hesap kullanımı için en önemli olan hesap açılış alt limitidir. Şekerbank vadeli altın hesabı açmak isteyen bireylerin hesaplarına en az 250 gram altın yatırımında bulunmaları gerekmektedir. Bu limite ulaşmak için TL veya döviz cinsinden altın alımı yapabileceğiniz gibi fiziki altınlarınızı şubeye götürerek hesabınıza aktarımının yapılmasını da sağlayabilirsiniz. Kolyeden küpeye, bilezikten çeyrek altına her türlü fiziki altınlarınızı şubeye götürerek gram cinsinden hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Gram cinsinden hesaplanan altınlar vadeli altın hesabına aktarılır ve hesaptaki tutar 250 gram ve üzeri olduğunda kullanım aktif hale gelir.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Vade Seçenekleri

Şekerbank vadeli altın hesabına uygulanan vade seçenekleri 92 günden başlamaktadır. Bireyler 250 gram altın alt limitini yatırdıktan sonra 92 günlük minimum vade seçeneğini seçerek yatırım yapmaya başlayabilirler. Vade seçeneği 92 günden başlayan vadeli altın hesabının en uzun vade seçeneği 1 yıl yani 364 gündür. Belirlenen vade seçeneklerinden sizin için en uygun olanı tercih ederek kâr elde etmeye başlayabilirsiniz. Vadeli altın hesabındaki altınlar 100.000 liraya kadar Tasarruf Mevduat Sigortası kapsamına girmektedir. Piyasa durumuna göre belirlenen 250 gram alt hesap açma limiti ve 92 günden 364 güne varan vade seçenekleri Banka tarafından yine piyasadaki hareketlenmeye göre değiştirilebilmektedir.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı İşlemleri Nasıl Yapılır?

Şekerbank vadeli altın hesap işlemleri için geçerli olan alt limit 0,01 gram altındır ve hesaptaki altınların alım satım işlemleri şube, internet bankacılığı, çağrı merkezi ve mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. 250 gram alt limitin altına düşmeyecek şekilde altın alım satımı yapılabilmektedir. Şekerbank vadeli altın hesabı içinde bulunan altınların 250 gramın altına düşmesi halinde aynı gün geçerli olan altın alım oranından hesaplaması yapılarak liraya çevrilir ve vadeli altın hesabının bağlı olduğu hesaba aktarılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz