Şekerbank 1.19 Kredi Oranı Başvurma

Şekerbank 1.59 kredi oranı başvurusu
Şekerbank 1.59 kredi oranı başvurusu

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Şekerbank 1.19 kredi kullanmak isteyenlere 120 ay vade imkanı sunmaktadır. Kişilerin kullanacağı kredinin binde 5’i miktarınca masraflar tahsil edilmektedir. Kredi vadesi doluncaya kadar krediyi kullanan kişinin yaşı 70’i doldurmamış olmalıdır. Ayrıca banka müşterisi olan emekliler için vade süresi doluncaya kadar 75 yaşı doldurmaması gerekmektedir. Bankanın kefil isteme hakkı saklıdır.

Şekerbank konut kredisinden faydalanmak isteyenlerden şu belgeler istenebilmektedir:

 • Kredi başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuru sahibine ait ödenmiş fatura örneği
 • Başvuru sahibine ait olan gelir belgesi
 • Başvuru yapan kişinin maaş bordrosu ya da işyeri antetli kağıt.

Şekerbank’tan konut kredisi alacak kişilerden %1,19 oranında faiz ödemesi istenmektedir. Şekerbank piyasadaki konut kredisi faizlerine göre ortalama bir faiz miktarı belirlemiştir. Konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerine banka tarafından uygun ödeme koşulları sunulabilmektedir.

https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari

Sitesini ziyaret ederek çekmek istediğiniz kredi tutarının geri ödeme yöntemleriyle toplamını görebilirsiniz.

Ayrıca

Buradan Kredi Başvurusu ve İstenen Belgeler sayfamıza Ulaşabilirsiniz.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi- %1,40

Şekerbank’tan ihtiyaç kredisi alacak olan kişilere 48 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Taksit erteleme seçeneği olan ihtiyaç kredisinde 3 ay boyunca kredi ödemeleri ertelenebilmektedir. Bu özellik ile birlikte 48 ay vade seçeneği 51 ay vadeli gibi kullanılabilmektedir. 3 ay erteleme seçeneğinden dolayı ihtiyaç kredisi ödemelerinde sorun olmadığı gibi kişilerin gelirine göre hazırlanan ödeme tabloları sayesinde ihtiyaç kredisi almak daha kolay bir hal alabilmektedir.

İhtiyaç kredisi alacak olan kişilerden kefil talep etmeyen banka bazı kişiler için kefil talep edebilmektedir. Ayrıca kredinin vadesinin sonuna kadar 70 yaşın geçilmemiş olması gerekir. Bankadan maaş alan emeklilerin ise vade sonuna kadar 75 yaşını geçmemiş olması gerekir. Aksi halde kredi kullanım hakkı verilmeyecektir.

Şekerbank ihtiyaç kredinin binde 5’i tahsis ücreti olarak alınmaktadır. İhtiyaç kredisi kullanılabilmesi için şu belgeler istenmektedir:

 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuru sahibine ait olan ve ödenmiş olan fatura örneği
 • Geliri gösteren belge
 • Maaş bordrosu ya da işyeri antetli kağıdına alınmış belge (maaşın üzerinde haciz olmadığına dair gelir yazısı ya da firma imza sirküleri)

Şekerbank müşterilerinin ihtiyaç kredisi kullanması halinde kullanılan kredilere %1,40 oranında faiz miktarı eklemektedir. Piyasa genelindeki faiz oranlarına bakıldığında Şekerbank’ın talep ettiği faiz miktarı yüksek görülmektedir. Yüksek faiz oranından dolayı Şekerbank ihtiyaç kredisi kullanımı konusunda pek de tercih edilmeyen bir konumda olmaktadır.

Şekerbank Taşıt Kredisi- %1,19

Şekerbank taşıt kredisi kullanmak isteyenlere 0 ve ikinci el araç kredilerinde 48 ay vade imkanı sunmaktadır. Kişilere kullandırılan kredinin binde 5’i miktarında harcamalar için ücret tahsil eden banka kefil istememekle birlikte yapılan araştırmalarda bazı kişilerden kefil talep edebilmektedir.

Şekerbank taşıt kredisi kullanacak olan kişilerin vade sonuna kadar 70 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Bankanın kendi müşterisi olan emekliler içinse vade sonuna kadar 75 yaşın dolmamış olması gerekenler arasında bulunmaktadır.

Taşıt kredisi kullanacak olan kişilerden istenen belgeler şunlardır:

 • Kredi başvuru formu
 • Başvuru yapacak kişinin kimliğinin fotokopisi
 • Başvuru sahibine ait olan gelir belgesi
 • Başvuru sahibine ait olan son ödenmiş faturanın örneği
 • Bordrolu çalışanlar için maaş bordrosu ya da işyeri antetli maaş kağıdı
 • Maaşın üzerinde herhangi bir haciz bulunmadığına dair belge ve imza sirküleri
 • Serbest meslek erbabı olan kişilerden ticaret sicil gazetesi-vergi levhası- imza sirküleri- oda sicil kaydı

Yapılan incelemelerden sonra banka bazı kişilerden ek belgeler talep edebilir. Şekerbank ister 0 ister ikinci el olsun iki araç türü içinde %1,19 oranında faiz ödemesi talep etmektedir. Piyasa genelinin biraz üzerinde olan bu faiz oranı araç almak isteyenler için ideal görülmektedir.

Şekerbank 1.19 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geçmişi oldukça eski olan bankalardan biri olarak hizmet veren Şekerbank, düşük faiz oranları ve müşterilerine yılların verdiği deneyimi sunması ile bilinmektedir. Hemen her yerde şubesinin bulunması, internet bankacılığı ve mobil bankacılık işlemlerindeki başarı sayesinde öne çıkan Şekerbank kredi başvurusu yapacak olan kişiler için çeşitli kampanyalar sunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Şekerbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Şekerbank kredilerinden faydalanmak isteyenlerin 0850 222 7878 numaralı telefonu arayarak bilgilerini vermeleri halinde kredi başvuruları kabul edilebilmektedir. Ayrıca 7353’e SMS gönderilmesi halinde de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Şekerbank şubelerine giderek ya da mobil bankacılık üzerinden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Şekerbank, emeklilerin talep ettiği krediler için daha az faiz oranları uygulamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz