Şekerbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Şekerbank Bankamatiği
Şekerbank Bankamatiği

Şekerbank ATM’sine paranın sıkışması durumunda neler yapması gerektiğini bilmeyen kişilere gösterilebilecek yol çağrı merkezini aramasıdır. Günümüzde pek çok insan para transferi, fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme ya da hesabına para yatırma gibi işlemler için banka şubelerinden ziyade ATM’leri tercih ediyor. Bunun da en temel nedeni ATM’de gişe sırası bekleme gibi bir derdin olmamasıdır. Şekerbank bankamatiği de para yatırmak için kullanan kişiler ender de olsa paranın ATM’de kalması problemini yaşayabilir. Parası bankamatikte sıkışan kişilerin de anında bankanın müşteri hizmetlerini araması gereklidir.

Göz atabilirsiniz: Şekerbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

ATM’de Param Sıkıştı Neden?

Bankamatikte sıkışan paranın nedeni arasında en sık karşılaşılanı paranın bankamatiğe doğru şekilde yerleştirilmemesidir. ATM’den para yatıracak olan kişilerin bankamatiğe parayı koyması gereklidir. Şayet para gerektiği gibi yerleştirilmezse para sıkışacaktır. Bazı durumlarda da bankamatiğin sisteminde yaşanan arızalardan dolayı da para ATM’de kalabilir. Bankamatikler elektronik cihazlar olmasından dolayı zaman zaman bu tarz sorunların yaşanması da normaldir. Bu sorunun da kısa sürede halledilebilmesi mümkündür. Parası bankamatikte kalan kişiler ilk olarak bunu bankaya bildirmelidir. Daha sonrasında da sıkışan para bankadan talep edilebilir ve kolay bir şekilde geri alabilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Fibabanka Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Şekerbank Bankamatiği İçinde Kalan Paramı Bankaya Nasıl Bildirebilirim?

ATM’de kalan paranın bankaya bildirilmesi için Şekerbank çağrı merkezi aranmalıdır. Banka şubesinin yanında bulunan bir ATM’de parası sıkışan kişiler bu durum için banka çalışanları ya da güvenlik görevlisinden de yardım alabilir. Ancak bu durumun müşteri hizmetleri telefon numarasıyla bankaya bildirilmesi şarttır. Bu yüzden Şekerbank bankamatiğinde parası kalan kişiler 444 78 78 hatlı bankanın çağrı merkezini aramalıdır. Bunun yanı sıra 0850 222 78 78 de yine Şekerbank ATM’sinde parası kalan kişilerin arayabileceği çağrı merkezi numarasıdır. Bu iki telefon numarasının birisinin aranmasının ardından ne kadar paranın ATM’de kaldığı bildirilmelidir. Müşteri hizmetleri ile görüşmeyi başaramayan kişiler ise bankanın güvenlik görevlisinden yardım talep edebilir. Fakat banka çalışanı olmayan herhangi birinin yardımına dikkatli bir şekilde yaklaşılmalıdır. Bu durumdan faydalanmak isteyen insanlara dikkat edilmelidir.

Göz Atabilirsiniz;

Bankamatikte Sıkışan Paranın İadesi Nasıl Yapılır?

ATM’de sıkışan paranın iadesinin yapılabilmesi için ilk olarak bu durumun çağrı merkezi aracılığıyla bildirilmesi gereklidir. Daha sonrasında banka sıkışan paranın miktarını öğrenecektir. Ayrıca paranın kaldığı bankamatik hangi şubeye ait olduğu da yine banka tarafından tespit edilecektir. Bunlardan sonra banka ilgili Şekerbank şubesi ile iletişime geçer. Bu şubedeki yetkili birisine durum anlatılır ve paranın müşteriye iade edilmesi talep edilir. Son aşamada ise müşteriye hangi şubeden ne zaman paranın alınabileceği bildirilir. Parası bankamatikte kalan kişiler de kendisine söylenen zamanda banka şubesine giderek parasını geri alabilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  ING Bank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Şekerbank Bankamatiği İçinde Unutulan Banka Kartlarına Dikkat!

ATM’de kalan banka kartları para sıkışması olaylarında sıklıkla yaşanıyor. Bankamatikte işlem yaptığı sırada parası kalan kişiler panik ile yanlış hamleler yapabilir. Böyle bir durumda yapılabilecek hatalardan bir tanesi banka kartının ATM’de unutulmasıdır. ATM’lerde banka kartının unutulması daha büyük sorunların yaşanması anlamına gelir. Bu yüzden parası bankamatikte kalan kişiler yanlarına banka kartını alıp almadıklarından emin olmalıdır.

İlginizi çekebilir: Şekerbank 1.59 Kredi Oranı Başvurma

Ayrıca bankamatiğin banka kartını yutması da yine yaşanabilecek problemlerden bir tanesidir. Şekerbank bankamatiği ile işlem yaparken banka kartı ATM’de kalan kişiler anında güvenlik görevlisi ya da bankanın çağrı merkeziyle iletişime geçmelidir. Kredi kartının kalması konusunda yapılması gereken en önemli şey ise bankamatiğin yanından ayrılmadan önce Şekerbank çağrı merkezinin aranmasıdır. Aksi halde kredi kartı dolandırıcıların eline geçebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz