Sanal Kart Nasıl Açılır?

Sanal Kart
sanal-kart-nasil-acilir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Sanal Kart Açma

İnternet ortamında yapılan alışverişlerin, her geçen gün artış göstermesi ile birlikte, kişilerin sorun yaşamaması ve dolandırılma durumlarının da önüne geçilmesi için, bankalar tarafından sanal kart özelliği getirilmiştir. Buna göre, kişiler ek bir ücret ya da kart kullanımı gerçekleştirmeden, sahip oldukları sanal kartlar ile alışverişlerini yapabilecekler. Bu özellik, kullanılan kredi kartlarına tanınan bir özelliktir. Bununla birlikte, sanal kart limiti, tamamen kişiler tarafından belirlenmektedir. Örneğin; internet üzerinden yapacağınız alışveriş tutarınız 100.00 TL olsun.

Göz atabilirsiniz: Sanal Kart Nedir – Nasıl Oluşturulur ?

  • Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma : Bonus Sanal İçeriğe Git
  • Sanal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır? Özellikleri Nelerdir? İçeriğe Git
  • Sanal Kart Nasıl Alınır? 6 Bankadan Sanal Kart Oluşturma İçeriğe Git
  • QNB Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme İçeriğe Git
  • Kredi Kartı Para Puanları ile Alışveriş Yapılan Yerler İçeriğe Git

Bu tutar ödeneceği zaman, mevcut kredi kartı limitinizden, sanal kartın limitinize 100.00 TL aktarabilir ve sanal kartınızın bilgileri ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede, internet ortamında yapılan alışverişlerde, mevcut kart bilgilerinizi girmek durumunda kalmaz ve kart bilgilerinizi ele geçiren kişilerin, limitlerinizi diledikleri gibi harcamasının da önüne geçmiş olursunuz.

Sanal kartların özelliğini kullanmak isteyen kişiler, banka şubelerine gitmeden bu özelliği aktif bir hale getirebilirler. Bunun için tek yapılması gereken, bankaların internet bankacılığı uygulamalarına giriş yapmaktır. Burada bulunan Hesaplar kategorisinde, Sanal Kartın alt bölümü bulunmaktadır. Giriş yapıldıktan sonra başvuru yapılabilir ve 24 saat içerisinde de sizlere geri dönüş yapılacaktır. Onaylanacak olan sanal kartın özelliği ile birlikte, sadece Türk Lirası ile değil, farklı ülkelerin dövizleri ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Alışverişler için gerekli olan tutarları da, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması hesabınıza giriş yaptıktan sonra, doğrudan aktarabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Vakıfbank İban Numarası Sorgulama, Öğrenme

Göz Atabilirsiniz;

Sanal Kartın Avantajları

Sanal kartlar avantajları sayesinde son birkaç yılın popüler alışveriş aracıları haline gelmiştir. Öncelikle sanal kartlar sayesinde dolandırılma riskleri kontrol altına alınabilmektedir. Bilindiği üzere internet alışverişleri için kullanılan her site güvenirlik garantisi vermemektedir. Bu da özellikle yüksek limitli kredi kartları ve banka kartlarının kullanımında sıkıntılar yaratabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma : Bonus Sanal

Ancak sanal kartların bakiyeleri tamamen sahipleri tarafından belirlenmektedir. Bu da yüksek maddi zararların önüne geçilmesini garantilemektedir. Sanal kart kullanmanın avantajlarından bir diğeri limitlerinin tükenmesinden sonra yenilenebilmeleridir. Ön ödemeli sanal kartlar hız açısından da kullanıcılarını memnun etmektedir. Çünkü sanal kartlar 7/24 zaman fark etmeksizin, geçerli oldukları sitelerde beklemeden ödeme yapılmasını garanti olarak verebilmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/kredi-karti-ek-kart-ne-demek/
  2. https://www.kredivepara.com/kredi-karti-ile-mtv-odemesi-taksit-yapan-bankalar/
  3. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-kredi-karti-limit-arttirma/
  4. https://www.kredivepara.com/aninda-kredi-karti-veren-bankalar/
  5. https://www.kredivepara.com/akbank-ticari-kredi-karti-nasil-alinir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz