Qtum Coin Nedir?

Qtum Coin, Qtum Vakfı tarafından oluşturulan kripto para birimidir. Platform, açık kaynak kodludur ve blok zincir alt yapısını kullanmaktadır. İş dünyası ve reel dünya ile gösterdiği uyumlulukla dikkat çeken platformun Ethereum ve Bitcoin sanal sistemleri üzerinden oluşturulan bir algoritma ile işlem yaptığı belirtilmelidir. Singapur menşeili olan platform, Qtum Wallet adında bir de sanal cüzdana sahiptir. En genel anlamıyla bu platformun Ethereum ve Bitcoin sistemlerinin bir karışımı olduğu şeklinde yorum yapmak son derece olasıdır. Aynı zamanda bu iki sistem arasında gösterdiği en temel fark ise platform yönetiminin ellerinde bulunan tüm değerlerin likiditeye çevrilmesine yönelik gösterdiği yönetim politikasıdır.

Özellikle platformun Ethereum alt yapısını kullanıyor olması yüksek düzeyde güven içeridiğini kanıtlar niteliktedir. Bunula birlikte yönetim anlayışı bakımından da Bitcoin ile paralellik gösteriyor olması Qtum platformunun, belirtilmiş olduğu gibi bu iki sistemin karışımı gibi görünmesine yol açmıştır. Özellikle platformun reel dünya ve iş dünyası ile kurmayı amaçladığı uyum, bu noktada hedefinin Bitcoin’in gösterdiği işleve benzer bir misyona piyasa içerisinde sahip olmak istediğini kanıtlar niteliktedir. Platformun çoğunlukla Quantum olarak da telaffuz edildiği veya bu isimle bilindiği de belirtilmelidir. Platformun merkezsiz bir uygulama olması ve yönetim kadrosunun endüstriyel düzlemde bilindik isimlerden oluşuyor olması platformun ve kripto para biriminin gelecek vadettiği görüşlerinin oluşmasına da yol açmıştır.

Qtum Coin Geleceği

Qtum Coin, özellikle platformun yakın bir geçmişte kurduğu ortaklıklar ve ilişkiler ile daha fazla dikkatleri üzerine çekti. Bu kapsamda risk yönetimi ve yasal sürecin geliştirilebilmesi ve herhangi bir aksaklığın oluşmaması adına özel olarak önlem alma gayretinde olan platform, dört farklı devasa muhasebe şirketi ile anlaşma imzaladı. Bir vakfa bağlı olarak çalışan Qtum tokenleri Qtum Coin Yorum kapsamında uzmanlar tarafından şeffaflık ve güven içerdiği şeklinde yorumlanmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı Qtum, önemli düzeyde gelecek vadeden kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Her ne kadar grafiği inişli çıkışlı gibi görünüyor olsa da bu durumun temel sebebi kripto para borsalarıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz