QNB Finansbank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

qnb finansbank vadeli altin hesabi ozellikleri
qnb finansbank vadeli altin hesabi acma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

QNB Finansbank vadeli altın hesabı açtırmak isteyen bireylerin telefon bankacılığı, internet bankacılığı, cep şube uygulaması ile veya direk şubelerden başvuruda bulunmaları gerekmektedir. QNB Finansbank vadeli altın hesabı açarak; altınlarınızı kolay bir şekilde koruyabilir, çalınma ve kaybolma riski olmadan yatırım aracı olarak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra altınlarınızın işçilik ücreti nedeniyle değer kaybetmesini engelleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Vadeli Altın Hesabı Açma İşlemi

QNB Finansbank vadeli altın hesabı açmak için bireylerin en yakın şubeye başvurmaları ya da alternatif başvurma seçeneklerini seçmeleri gerekmektedir. Size en yakın şubeyi https://www.qnbfinansbank.com/yasal/sube-ve-atm internet adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Bireyler şubelere giderek fiziki altınları ile direk hesap açma talebinde bulunabilirler. Bunun için banka görevlisine vadeli hesap açma talebini iletmeleri ve hesap açma formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları yeterli olmaktadır. Hesap açma işleminin tamamlanmasının ardından şubeye getirilen fiziki altınların gram altın olarak hesaplanması gerekmektedir. Şubede gram altın olarak hesaplanacak olan yüzük, küpe, çeyrek, cumhuriyet altını, bilezik ve benzeri altınlar hesaplama işlemi ardından gram altın cinsinden vadeli altın hesabına aktarılmaktadır. Belirlenen alt yatırım limitinin sağlanması halinde alım satım işlemleri yapılması için hesabın aktif hale getirilmesi sağlanmaktadır. Şubeye gitmeden de 0 850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığını arayarak hesap açma talebinde bulunabilir, müşteri temsilcisinin sorularını cevaplayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca https://internetsubesi.qnbfinansbank.com/Login/LoginPage.aspx?_ga=2.73868050.104616182.1587117945-633995810.1587117945 adresi üzerinden veya https://www.qnbfinansbank.com/724-bankacilik/cep-subesi uygulamasını kullanarak T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak vadeli altın hesabı açma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Vadeli Altın Hesabının Vade Seçenekleri

QNB Finansbank vadeli altın hesabının vadeleri 1 günden başlamaktadır. Minimum 1 gün seçerek QNB Finansbank vadeli altın hesabı açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 1 günden başlayan vade seçenekleri 1 yıla kadar uzanmaktadır. Bireyler isteklerine ve yatırım tercihlerine göre farklı vade seçeneklerinden en uygun olanını seçerek altınlarını vadeli hesap ile kazanca dönüştürebilirler.

QNB Finansbank Vadeli Altın Hesap Özellikleri

QNB Finansbank vadeli altın hesabının özellikleri nelerdir, öğrenmek isteyen bireylerin şubelere başvurmaları gerekmektedir. Vade seçeneği olarak en az 1 gün en fazla 1 yıl seçenekleri arasından birini tercih ederek açacağınız hesaptan elde edeceğiniz kâr oranlarını şubelere giderek öğrenebilirsiniz. Standart altın hesabı için; faiz işletiminde bulunmayan QNB Finansbank, faiz getirisi sağlayan vadeli altın hesap açabilmek için 1000 gram altın yatırımı alt limitini uygulamaktadır. Bireylerin 1000 gram altın yatırımı yaptıktan sonra işçilik maliyeti kesintisi, eski- yeni altın kesintisi olmaksızın yatırım yapmalarını sağlamaktadır. Bireylerin altın hesaplarını diledikleri zaman kapatma hakları bulunmaktadır. Hesabını kapatmak isteyen müşterilerin şubelere başvuruda bulunmaları yeterlidir. Hesabın kapatılması ile biriktirilen tüm altınlar için toplu olarak geri ödeme yapılmaktadır.

QNB Finansbank Vadeli Altın Hesap Stopaj Oranı

QNB Finansbank vadeli altın hesabına uygulanan stopaj standart olarak belirlenen stopaj oranı olan %15’tir. Bireylerin seçtikleri vadeye göre yatırımda bulundukları altınlardan elde ettikleri altın yükselişi kaynaklı kâr ve vadeli altın hesabının getirdiği faiz kazancı üzerinden stopaj kesintisi uygulanmaktadır. QNB Finansbank vadeli altın hesabı kullanımı için yatırılan ana altın ödemesi stopaj uygulamasına dahil değildir. 1 günden 1 yıla kadar olan vade seçeneklerinden birini tercih ederek yapacağınız yatırımlar sonrasında vadenin dolması ile elde edilen toplam kazançtan stopaj uygulanır. Vadenin bittiği gün ana altın tutarı hesaplanır ve geri kalan kazanç tutarının tamamı stopaj uygulaması dahiline alınarak hesaplanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz