QNB Finansbank Nakit Avans Nasıl Alınır?

QNB Finansbank Nakit Avans
QNB Finansbank Nakit Avans

QNB Finansbank nakit avans nasıl alınır? Finansbank card finans kredi kartı üzerinden nakit avans almak için şartlar nedir? Herkes bu avanstan alabiliyor mu? Bankaların müşterilerine verdikleri kredi kartlarında genel olarak nakit avans limitleri bulunmaktadır. Bu limitler dâhilinde müşteriler acil para ihtiyaçlarında kredi kartından para çekebilirler. Bu sizin limitinizin içinde olan bir sistemdir. Sizin bu limitinizde belirlenen parayı bankanızın ATM’sinden istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Finansbank kredi kartı ülkemizde en çok ve sıklıkla kullanılan kartlardan birisidir. Bu kredi kartının alışveriş için yaptığı kampanyalar haricinde ayrıca para ihtiyacınız olduğu zaman nakit avans çekimleri de yapabiliyorsunuz. Bu nakit avanslar çekildikten sonra banka faiz koyarak geri alacaktır. Şimdi sizlere bu para çekme işlemleri nasıl alınır, nakit avans çekmek için şartlar nedir bunlardan bahsedeceğiz.

Finansbank Banka Kartına Nakit Avans Tanımlatma

Eğer bu bankadan bir hesabınız varsa nakit avans isteyebilirsiniz. Bu avans limiti genel olarak bankadan kredi alanlara veya maaş alanlara verilen bir KMH hesabıdır. Bu KMH hesabını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank üzerinden nakit avans almak istiyorsanız banka politikalarına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Nakit avans başvurusu kredi almayan veya maaş almayan kişilerinde başvuru yapacağı bir sistemdir. Eğer banka kredi skorunuz bu avans limitini tanımlatmak için uygunsa banka hesabınıza hemen onay verilecektir.

Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Banka kartınızdaki nakit avansı isterseniz nakit çekebilirsiniz. İsterseniz de internet üzerinden harcamalar yapabilirsiniz. Harcadığınız günden 30 gün sonrası bu parayı faizi ile ödeyeceksiniz. Bu nakit avans için ayrıca kredi kartı olan fix card ve card finans kart ile de işlem yapabilirsiniz. Bu kredi kartlarındaki belirlenen limitler için taksitli nakit avans çekebilirsiniz.

Finansbank Nakit Avans Faiz Hesaplama

Bu avansı çektikten sonra banka %10.00 ile %14.00 oranında bir faiz ile paranızı geri alacaktır. Banka en fazla 10.000 TL’ye kadar limit verirken bu parayı taksitli olarak alacaksanız 24 ay vadeye kadar böldürebiliyorsunuz. Finansbank nakit avans taksitli limit hesaplaması yapmak istiyorsanız bu faiz oranları ile işlem yapabilirsiniz. Nakit avans limitlerinin aldığınızda gününde ödemeniz gerekiyor. Aksi durumda banka sicilinize olumsuz yönde etki edilecektir.

Nakit Avans Ödenmezse Ne Olur?

QNB Finansbank üzerinden banka kartı veya kredi kartı ile aldığınız nakit avans eğer taksitli olarak alınmadıysa bir diğer ödeme zamanında bu paranın faizi ile birlikte ödenmesi gerekiyor. 100 TL para çektiğinizde ortalama 15 TL olarak bir ödemesi olacak ve bu paranın 115 TL gibi geri ödemesini yapmanız gerekecektir. Eğer çektiğiniz nakit avans taksitli olarak çekildiyse aylık taksitlerini her ay ödemeniz gerekir. Ödeme yapmazsanız banka kredi notunuz düşer. 90 gün sonrada banka sizi icraya verir. Bu şekilde hem kredi sicilinizi bozar, hem de kredi notunuzu düşürürsünüz. Bu işlemlerin de banka çalışmanız için olumlu ve olumsuz etki edeceğini bilmeniz gerekiyor.