QNB Finansbank Müşteri Numarası (No) Sorgulama, Öğrenme

qnb finansbank musteri numarasi sorgulama
qnb finansbank musteri numarasi ogrenme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

QNB Finansbank müşteri numarası sorgulama işlemi, QNB Finansbank’ın müşterilerine sağlamakta olduğu hizmetlerden biridir. Banka müşterileri, bankada hesap açtıktan sonra müşteri numaralarını unuttukları takdirde, çeşitli iletişim yollarıyla bankayla iletişime geçerek QNB Finansbank müşteri numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler. QNB Finansbank kurumsal ve bireysel müşterilerinin yaşadıkları sorunlar ile alakalı müşteri hizmetleri veya QNB Finansbank şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

QNB Finansbank Müşteri Numarası Nedir?

QNB Finansbank müşteri numarası bankanın müşterilerine vermiş olduğu hesap kimlik numarasıdır. Bu numara sadece tek bir hesap ile ilişkili olabilir. Müşteri numarasını kullanarak birçok işlemin yapılması sağlanır. Müşteri numarası kullanarak yapılacak işlemler şunlardır:

  • Müşteri numarası kullanarak EFT, havale gibi işlemler yapmanız sağlanır.
  • Müşteri numara ile QNB Finansbank şubelerinden yapacağınız işlemlerde öncelik sağlanır.
  • Müşteri numarası ile müşteri hizmetleri tarafından hızlı bir şekilde sorgulama işlemi yapılmaktadır.

Belirtilen işlemlerde görüldüğü gibi müşteri numara QNB Finansbank hesabınıza özel bir numaradır. Verilen numara başka bir hesap ile karışmaması sağlanır. QNB Finansbank hesabınız ile ilgili bilgileri belirlenen müşteri numara altında kayıt altına almaktadır. Müşteri numaranızı unutmanız halinde QNB Finansbank müşteri numara sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Müşteri Numarası Sorgulama

QNB Finansbank müşteri numarası sorgulama işlemini banka ile ilişkili hesap sahibinin yapacağı bir işlemdir. Müşteri numarası sorgulama işlemi kapsamında banka yetkilisi tarafından sorgulama işlemi yapan kişinin sorgulama işlemi yaptığı hesabın sahibi olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Kanıtlama işlemi doğrultusunda banka yetkilisi sorgulama yapan kişiye birkaç soru sormaktadır. Sormuş olduğu sorulara örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Kimlik numaranız,
  • Aile sıra numarası,
  • Anne kızlık soyadı,
  • Hesabınız üzerinden yapmış olduğunuz son 3 aya ait alışveriş detayı,
  • İkamet adresi,
  • Telefon numarası gibi kişisel bilgiler sormaktadır.

QNB Finansbank yetkilisinin sormuş olduğu sorular ilgili hesaba ait hesap sahibinin güvenliğini amaçlamaktadır. Vermiş olduğunuz kişisel bilgiler hiçbir koşulda kullanılamaz ve paylaşılamaz.

QNB Finansbank Bireysel Müşteri Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bireysel müşteri numara sorgulama işlemi yapabileceğiniz yerler QNB Finansbank müşteri hizmetleri ve QNB Finansbank şubeleridir. Müşteri hizmetleri üzerinde müşteri numarası sorgulama işlemini bireysel müşteri olmanız durumunda 0850 222 0 900 numaralı hat üzerinden sağlanmaktadır. Bankanın kurumsal müşterisi olmanız durumunda 0850 222 1 900 numaralı hat üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak müşteri numarası sorgulama işlemini yapabilirsiniz.  Müşteri numara için başka bir seçenek olarak QNB Finansbank size en yakın şubelere başvurarak müşteri numara öğrenme işlemi konusunda yardımcı olmaktadır.

QNB Finansbank Ticari Müşteri Numara Sorgulama

QNB Finansbank ticari müşteri numara sorgulama işlemi ile ticari müşterilerinin ticari hesaplarına özel tanımlanan numarayı unutmalı halinde yapmaları gereken işlemdir. Ticari müşteri numara sorgulama işlemi QNB Finansbank müşteri hizmetleri veya QNB Finansbank şubelerinden yapılmaktadır.

QNB Finansbank Müşteri Numara İle Kimlik Numara Aynı Mı?

Kimlik numarası ile müşteri numarası bankacılık işlemi yapan kişilerin karıştırdığı bilgilerdendir. İnternet bankacılığı işlemlerinde hesaba giriş yapılabilmesi için bankaların müşterilerinden istemiş olduğu müşteri numaraları yerine kimlik numaralarını girerek de işlem yapmaları sağlanmıştır. Bankaların sağlamış olduğu seçenek sonucunda banka müşterileri müşteri numaraları ile kimlik numaralarının aynı şey olduğunu düşündürmektedir. Müşteri numarası sizin hesabınıza ait özel bir numaradır kimlik numarası ise sizin vatandaşlığınıza ait sizinle ilişkilendirilen özel bir uygulamadır. Bankalar bu iki numara ile de size işlem yapma kolaylığı sağlamıştır. Hesap numaranızı unutmanız veya bilmemeniz durumunda kimlik numaranız ile veya QNB Finansbank müşteri numarası sorgulama işlemi yaparak müşteri numaranız ile işlem yapabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Çalıştığım iş yeri tarafından adıma hesap açıldı ama ben müşteri numaramı bilmiyorum Qnb mobile giremiyorum yardımcı olabilirmisiniz teşekürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz