QNB Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

qnb finansbank kredi karti limit arttirma nasil yapilir
qnb finansbank kredi karti limit arttirma nereden yapilir

QNB Finansbank kredi kartı limiti kart sahibinin yapabileceği en üst alışveriş sınırını belirlemek için kullanılır. QNB Finansbank kredi kartı limit arttırma konusuna ve yapılan alışveriş harcamalarının değerlendirilmesinde kullanıcılarına çeşitli alternatifler sunuyor.  QNB Finansbank tarafından belirlenen kredi kartı limiti, her kullanıcıya göre özel olarak hesaplanır. QNB Finansbank kredi kartlarından herhangi birisi için belirlenen maksimum limit, aynı bankaya ait bütün kredi kartları için geçerlidir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Limiti ve Yasalar

QNB Finansbank kredi kartı maksimum limiti belirlenirken kanun tarafından bildirilen sınır aşılamaz. Yasalar tarafından ülkemizde belirlenen kredi kartı limiti ile ilgili düzenleme şudur:

‘’Herhangi bir kişinin bütün bankalar tarafından kullandığı toplam kredi limiti, kartın edinildiği ilk 1 yıl için aylık ortalama gelirin en fazla 2 katı ile sınırlandırılmıştır.

İlk yılı takip eden sonraki yıllarda ise bu sınır kişinin net aylık gelirinin en fazla 4 katı ile sınırlandırılmıştır.’’

İlgiliz yazılar;

QNB Finansbank Kredi Kartı Limiti Sorgulaması

QNB Finansbank kredi kartı limit tutarı hakkında bilgi edinmek için kullanılabilecek birden fazla yol vardır. QNB Finansbank kredi kartı limit bilgisi öğrenmek için müracaat edilebilecek yollar şunlardır:

 • QNB Finansbank kredi kartı limiti 0 850 222 09 00 numaralı telefon aranarak QNB Finansbank çağrı merkezinden öğrenilebilir.
 • QNB Finansbank kredi kartı limiti QNB Finansbank mobil şube üzerinden,
 • QNB Finansbank kredi kartı limiti sesli yanıt sistemi,
 • QNB Finansbank kredi kartı limiti QNB Finansbank banka şubelerinden
 • QNB Finansbank kredi kartı limiti QNB Finansbank internet şubesi üzerinden,
 • QNB Finansbank kredi kartı limiti QNB Finansbank ATM’leri üzerinden takip edilebilir.
 • QNB Finansbank kredi kartı limiti kart kullanıcısına aylık yollanan hesap ekstresi incelenerek de öğrenilebilir.
 • Limit sorgulama için kart kullanıcısı tarafından cep telefonunun mesaj bölümüne LIMIT yazılır, daha sonra bir boşluk bırakılır, bunu takiben mesaj bölümüne kredi kartına ait son 4 basamak yazılır. Hazırlanan mesaj 4409’a yollanır. Mesaja gelen cevap üzerinden QNB Finansbank kredi kartı limit bilgileri detaylı bir şekilde görülebilir.

QNB Finansbank Standart Kredi Kartı Limiti

QNB Finansbank standart kredi kartı limiti QNB Finansbank tarafından kart kullanan müşterilerine sunduğu yurtiçi ya da yurtdışı alışverişlerde kullanabilecekleri en üst limiti gösteren tutarıdır. Bu limit kredi kartı sahibinin gelir durumu, harcama alışkanlıkları, ödeme alışkanlıkları takip edilerek belirlenir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Acil Limiti (Ek Limit)

QNB Finansbank kredi kartı kullanıcılarına acil durumlarda kullanılabilecek bir ek limit belirlemiştir. Ek limit sadece hastanelerde kullanılmak üzere tanımlanmıştır. Ek limitin kullanılabileceği diğer bir alan otomatik fatura talimatları ile Ekstre Güvencesi Sigortası prim ödemeleridir. Kredi kartı ek limiti bir başka alanda kullanılamaz.

Kredi kartı ek limiti müracaatında bulunmak için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Kredi kartı ek limiti edinebilmek için öncelikle kullanıcının bu limiti bankadan talep etmesi gerekir.
 • Yapılan başvuru üzerine, QNB Finansbank tarafından başvuru sahibine ait bilgiler incelenir.
 • Bundan sonra QNB Finansbank, uygun bulduğu takdirde kredi kartı kullanıcısına ek limit tanımlar.

QNB Finansbank Kredi Kart Limit Arttırma Başvurusu

QNB Finansbank kredi kartının limitini yükseltmek için izlenebilecek yollar şunlardır:

 • Kredi kartı limit yükseltme talebi için QNB Finansbank internet şubesi kullanılabilir.
 • QNB Finansbank kredi kartı limit yükseltme talebi cep şubesi (mobil şube) üzerinden yapılabilir.
 • Kredi kartı limit yükseltme talebi 0 850 222 09 00 numaralı telefon aranarak QNB Finansbank çağrı merkezi üzerinden yapılabilir. Bu işlem için aranabilecek bir başka telefon numarası 444 1 900’dür.
 • QNB Finansbank kredi kartı limiti yükseltme müracaatı, cep telefonunun mesaj bölümüne LIMIT yazılıp 2273’e SMS yollamak suretiyle de yapılır. 2273’e SMS yollamak, mesaj yollanan telefonun bağlı bulunduğu GSM operatörü tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
 • Kredi kartı limit artırımı için kullanılabilecek bir başka yol da, QNB Finansbank tarafından kullanıcıya yapılan limit arttırma teklifinin kabul edilmesidir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Periyodik Limit Arttırma Talebi

QNB Finansbank kredi kartı periyodik limit arttırma talimatı verilebilir. Periyodik limit arttırma talimatı ile ilgili bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • Periyodik limit artışı talimatı QNB Finansbank çağrı merkezi üzerinden verilebilir.
 • Periyodik limit arttırma talimatı QNB Finansbank çağrı merkezi üzerinden iptal edilebilir.
 • Kredi kartı kullanıcısı, kartı için periyodik limit artışı talimatı verdiğinde, banka kredi kartı kullanım limitini düzenli olarak takip eder. Limit artışının uygun olduğu zamanlarda kullanıcıya bilgi verilerek bahse konu tutarın kredi kartı limiti olarak istenip istenmediği sorulur. Limit artışı kart sahibinin yaptığı düzenli harcamalar ve düzenli ödemeler takip edilerek belirlenir.
 • Eğer kart sahibi limit artış teklifi geldikten sonra, herhangi bir işlem yapmaz ise banka kredi kartına ait limiti kendiliğinden artırır. Bu sayede kullanıcının ayrı bir işlem yapmasına gerek kalmadan, kredi kartı limiti artışı yapılır.
 • Eğer limit artış teklifi geldikten sonraki ilk 15 günlük süre içinde kart sahibi bu artışı istemediğini beyan ederse, banka kredi kartına limit artışı uygulamaz. Limit artışına itiraz için 2 yol vardır. Bu yollar şunlardır:
  • Kullanıcı cep telefonunun mesaj bölümüne ‘’Hayır ‘’ yazar ve bu mesajı 22 73’e SMS formatında yollar, böyle bir durumda banka tarafından limit artışı yapılmaz.
  • Limit artışının durdurulması için bir başka yol da çağrı merkezini arayarak limit artış işlemi istenmediği bilgisinin verilmesidir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı

QNB Finansbank kredi kartı minimum ödeme miktarı kredi kartı kullanıcısına her ay hesap ekstresi ile bildirilir. Bu tutar kredi kartı sahibinin borcunun tamamını ödeyemediği durumlarda gecikmeye ya da ilerleyen aşamalarda takibe düşmesini önleyen, ödenmesi gerekli minimum tutardır.

18 Haziran 2019 tarihinden itibaren yasal olarak kredi kartı ekstrelerinde minimum ödeme tutarı toplam borcun % 30’u olarak belirlenmiştir. Eğer kredi kartı yeni alınmış ve 1 yıllık kullanma süresi geçirilmemiş ise asgari ödeme tutarı toplam borcun % 40’ı kadardır. Bir yıl dolduktan sonra asgari ödeme tutarı toplam borcun % 30’ u olarak devam eder.

QNB Finansbank Kredi Kartı Faiz Oranı

QNB Finansbank kredi kartı kullanımında bankanın kart sahiplerine uyguladığı faiz oranları şunlardır:

 • Türk lirası üzerinden QNB Finansbank kredi kartı ile alışveriş yapıldığı takdirde uygulanacak faiz oranı % 1.60’dır. Eğer alışveriş dolar üzerinden yapıldı ise bu durumda uygulanacak alışveriş faiz oranı % 1.28’dir.
 • QNB Finansbank’tan nakit avans çekilmesi durumunda bankanın uyguladığı faiz oranı Türk lirası için % 1.60, dolar için % 1.28’dir.
 • QNB Finansbank borcu zamanında ödenmeyip geciktirdiği takdirde banka tarafından uygulanan gecikme faiz oranı Türk lirası için %2, dolar için ise % 1.68 ‘dir.

QNB Finansbank kredi kartı piyasada hemen hemen her yerde geçerliliği olan son derece kullanışlı bir karttır. Kredi kartlarının alışverişlerde hayatımızın içine girmesi ile birlikte QNB Finansbank kredi kartı da çeşitli avantajlara sahip ve rahatlıkla tercih edilebilecek bir karttır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz