QNB Finansbank Engelli Kredi Kartı

finansbank-engelli-kredi-kartı
finansbank-engelli-kredi-kartı

QNB Finansbank engelli bireylere kredi kartı hizmeti sunuyor. Bankalar engelli olun ya da olmayın kredi kartı verecekleri kişilerde öncelik olarak düzenli bir gelir sahibi olmasına dikkat ederler. Engelli vatandaşlar aldığı maaşı belgeledikleri takdirde kolayca kredi kartı alabilirler ancak maaşlarının üzerinde herhangi bir haciz vs. olmaması gerekmektedir.

  • Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Direk Bağlan İçeriğe Git
  • Alo SGK Telefon Numarası Hattı Nedir, Direk Nasıl Bağlanılır 2020? İçeriğe Git
  • Gelir Vergisi İadesi Nasıl Alınır? Gelir Vergisi Hesaplama İçeriğe Git
  • Elektrikli Araba Vergisi Ne Kadar? Yerli Otomobil Vergisi İçeriğe Git
  • Dijital Takograf 2020 Uygulaması Ne Zaman Başlayacak? İçeriğe Git

Çünkü kredi kartı veren bankaların diğer önem verdikleri konulardan biri de vatandaşın kredi notunun yüksek olmasıdır. QNB Finansbank kredi kartı almak isteyen engelli bireylerin nüfus cüzdanı, gelir belgesi, 1 adet vesikalık fotoğraf ve ikametgâh ile şubeye başvurmaları yeterli. Not olarak ekleyelim, kredi kartı başvurusu yaptığınız bankadan kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Engellilere Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızıda okuyabilirsiniz.

Ülkemizde yaşanan olayın haberine göre, böyle durumlara karşı da dikkatli olup önlem almakta fayda var.

Göz Atabilirsiniz;

“Kimlik bilgileri kullanılarak ve imzası taklit edilerek, 3 banka şubesinden krediler çekmişler. Bir banka bunu nasıl yapar? Bir de sınırsız kredi kartı vermişler. Sınırsız kredi kartı veren bankanın şube müdürüne konuyu aktardığımda bana, ‘ne güzel işte git otomobil al’ diyerek adeta bizimle dalga geçti. Bu borçları ödeyecek durumumuz yok. Bankalar bunu da yaptı. Olayı yargıya taşıyacağız. Hakkımızı hukuki yollardan arayacağız.”

“Oğluma sorgusuz sualsiz kredi verilmiş”

Burada bir suç işlendiğini, oğlunun ve kendilerinin mağdur edildiğini savunan Kılıç, “Bankalar, kredi başvurularında ince eleyip sık dokurken, başvuranın ekonomik geliri, üzerine kayıtlı menkul ve gayrimenkul olup olmadığı ve kredibilitesinin bulunup bulunmadığına bakılarak kredi verirken ve üstelik kefilde isterken oğluma sorgusuz sualsiz kredi verilmiş. Konuyla ilgili Tüketici Hukuku Enstitüsünden yardım istedik, gereğini yapacağız” dedi.

Tüketici Hukuku Enstitüsünün genel sekreteri Mehmet İmrek, kredi başvurusu yapan kişinin bir engelli olduğunu, okuma yazmasının da bulunmadığını ifade ederek, “Üstelik kendisi yerine bir başkası sahte imza kullanarak kredi alıyor. Bankanın böyle bir kredi işlemini yapması çok düşündürücü olduğu kadar vahim bir durumu da gözler önüne sermektedir. Yapılan bu kredi işlemi geçersizdir ve üstelik banka suç işlemiştir. Yetkililerin bu durum karşısında bir an evvel harekete geçmesi ve sorumluların cezalandırılması gerekmektedir” diye konuştu.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz